معرفی و دانلود مجموعۀ آموزش اسپانیایی نوئبو پریسما (Nuevo Prisma)

دانلود کتاب Nuevo Prisma آموزش اسپانیایی به همراه توضیحات تکمیلی

در این موضوع هیچ شکی وجود ندارد که موسسۀ سروانتس، بزرگترین مرجع آموزش زبان اسپانیایی در سرتاسر دنیاست که تحت نظر وزارت آموزش‌وپرورش اسپانیا فعالیت می‌کند. کتابی که این موسسه در راستای آموزش اسپانیایی تألیف کرده، پریسما (Prisma) نام دارد که حالا نسخۀ جدید آن تحت عنوان نوبئو پریسما (Nuevo Prisma) عرضه می‌گردد. در این نسخۀ جدید، بسیاری از مطالب آموزشی به‌روز شده، تمرینات جدیدی مطابق با متدهای روز افزوده شده و از سیستم‌های چندرسانه‌ای برای یادگیری هرچه‌بهتر زبان اسپانیایی استفاده شده است. لازم به ذکر است که این شیوه در حال حاضر در سرتاسر دنیا به‌عنوان رایج‌ترین متد آموزش اسپانیایی شناخته می‌شود.
مجموعۀ نوئبو پریسما به شکلی طراحی شده که به جای داشتن اطلاعات در مورد زبان، هدف آن استفاده از زبان باشد. البته این بدین معنا نیست که گرامر در این کتاب آموزش داده نمی‌شود، اتفاقاً بخش‌های گرامر این مجموعه نسبت به مجموعه‌های مشابه همچون Sueña بسیار قابل‌فهم‌تر و دقیق‌تر است. اما نکته اینجاست که هدف اصلی این مجموعه برقراری ارتباط موثر با تمرکز مخصوص بر مهارت مکالمه است.

 

معرفی و دانلود کتاب Nuevo Prisma

دانلود کتاب

سطوح مختلف کتاب Nuevo Prisma

مجموعۀ Nuevo Prisma در 6 سطح تنظیم شده است که زبان‌آموز را از ابتدایی‌ترین سطح به بالاترین میزان تسلط بر این زبان می‌رساند. این شش سطح عبارتند از:

سطح A1 زبان‌آموز را با کلیات زبان اسپانیایی آشنا کرده و مهارت‌های پایه‌ای مکالمه را به او می‌آموزد.

سطح A2

سطح B1

سطح B2

سطح C1

سطح C2 که پیشرفته‌ترین سطح تسلط بر زبان بر اساس چارچوب CEFR است.

 

روش تدریس اسپانیایی از طریق کتاب Nuevo Prisma

یکی از نقاط قوت مجموعه‌کتاب‌های Nuevo Prisma تقویت هر چهار مهارت به‌صورت همزمان است.

به‌عنوان مثال، برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب، متونی که برگرفته از مجلات، مقالات، بلاگ‌ها و غیره هستند، به‌صورتی تنظیم شده‌اند که با سطح زبان‌آموز متناسب باشد و سوالاتی که پس از هر متن و توضیحاتی که ارائه می‌گردد، باعث می‌شود مهارت متن‌خوانی زبان‌آموز به‌صورت فزاینده‌ای تقویت گردد.
یا موضوعاتی که برای مکالمه ارائه می‌شود در کنار واژگانی که در این موضوعات به کار می‌آید، فرصت تقویت مکالمۀ اسپانیایی را به حداکثر می‌رساند. در کلاس‌های خصوصی آموزش اسپانیایی در آموزشگاه دید، بیشترین تأکید بر این مهارت است که در کنار گسترش دایرۀ لغات، مهارت مکالمه را نیز تقویت می‌کند.
درضمن، تمرینات و آموزشات مختلف مربوط به چهار مهارت زبان، نه تنها باعث تقویت این مهارت‌ها در زبان‌آموز می‌شود، بلکه او را فرهنگ کشور اسپانیا و دیگر کشورهای اسپانیایی‌زبان (همچون آرژانتین، مکزیک و …) و نیز اصطلاحات مخصوص هریک از کشورها نیز آشنا می‌کند.


آمادگی برای آزمون سفارت اسپانیا (DELE) از طریق مجموعه‌ کتاب Nuevo Prisma

نکتۀ جالب دیگر در مورد مجموعه کتاب نوئبو پریسما این است که در پایان کتاب مربوط به هرسطح، آزمونی نمونه از آن سطح وجود دارد. همانطور که قبلاً در پستی مفصلاً در رابطه با آزمون DELE توضیح دادیم، این آزمون برای سطوح مختلف به صورت جداگانه برگزار می‌شود و نمونۀ هریک از آزمون‌های هر سطح را می‌توان در انتهای کتاب مربوط به آن سطح یافت که از آن طریق، زبان‌آموز می‌تواند مهارت خود را در آزمون بسنجد.


تدریس زبان اسپانیایی از طریق مجموعه Nuevo Prisma در آموزشگاه دید

ما در آموزشگاه زبان دید، اساس را بر این گذاشته‌ایم که تا با آموزش اصولی مهارت‌های ارتباطی زبان اسپانیایی، زبان‌آموزان را برای مهاجرت به اسپانیا یا دیگر کشورهای اسپانیایی‌زبان آماده کنیم، چه برای زندگی، تحصیل یا صرفاً سفر تفریحی. این مهم میسر نخواهد شد مگر با تلاش زبان‌آموز، که با علاقه‌ای که این مجموعه‌ کتاب و نیز مدرسین مجرب آموزشگاه دید در زبان‌آموز به‌وجود می‌آورند، قطعاً امری عملی و حتی جذاب خواهد بود.

 

تدریس خصوصی زبان اسپانیایی به‌صورت حضوری و آنلاین


برای تعیین سطح رایگان و هماهنگی کلاس‌های خصوصی آموزش اسپانیایی با ما تماس بگیرید