preloader
  • 09332061561 | 02166895207 دپارتملن انگلیسی، آیلتس، تافل و دولینگو
  • info@deedlanguage.ir
پنج روش تقویت مکالمه زبان اسپانیایی

پنج روش تقویت مکالمه زبان اسپانیایی

اگر حس می‌کنید در زبان اسپانیایی پیشرفت کرده‌اید، اما هنگام صحبت‌کردن ناگهان کم آورده‌اید، نگران نباشید، چون بسیاری از زبان‌آموزان این مشکل را دارند. درواقع مکالمه ضعف شمارۀ 1 زبان‌آموزان است. البته این مشکل را زبان‌آموزان تمام زبان‌ها دارند. دلیل این امر هم مشخص است: وقتی زبانی را می‌آموزید، معمولاً با خواندن شروع می‌کنید. مقالات آنلاین، کتاب، اطلاعات اپلیکیشن‌ها و … می‌خوانید. اگر هم به کلاس بروید، در اکثر کلاس‌ها، 20 درصد تایم کلاس را به تکرار کلمات و 80 درصد از آن را با خواندن کتاب‌های درسی، مشق نوشتن یا گوش‌دادن به معلم می‌گذرانید. 
پس وقتی بیشتر زمانتان را صرف خواندن می‌کنید و نه مکالمه، مطمئناً مهارت خواندنتان قوی‌ تر خواهد شد، اما مهارت مکالمه‌تان چندان رشدی نمی‌کند. پیشرفتتان همیشه در مهارتی است که روی آن تمرکز می‌کنید. در اینجا لازم به ذکر است که در کلاس‌های خصوصی اسپانیایی در آموزشگاه تیس، تمرکز بیشتر بر روی ترغیب زبان‌آموزان به صحبت‌کردن است، چرا که تنها از این راه است که مهارت مکالمه به حد دلخواه می‌رسد. پس اگر می‌خواهید مهارت مکالمه‌تان را تقویت کنید، باید بخش بیشتری از زمان مطالعات را به مکالمه اختصاص داهید. در این مطلب پنج روش برای تقویت مکالمه اسپانیایی را برای شما توضیح خواهیم داد:

 

بلند بخوانید 

اگر دارید به درسی گوش می‌دهید و همزمان با آن می‌خوانید، بلند بخوانید. سپس دوباره بخوانید و سرعتتان را بالاتر ببرید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا بتوانید سریع حرف بزنید. تمام تلاشتان را بکنید تا کلمات را درست تلفظ کنید، اما وسواس به خرج ندهید. خواندن با صدای بلند باعث عادت ماهیچه‌های دهان و دیافراگم می‌شود تا راحت‌تر بتوانند کلمات و صداهای ناآشنا را تولید کنند. 

 

حرف‌هایتان را از قبل آماده کنید

شاید از روی تجربه بدانید که اکثر زبان‌آموزان حرف‌هایشان تمام می‌شود. اما اگر از قبل حرف‌هایتان را آماده کنید، هنگام مکالمه کم نمی‌آورید. این کار نه تنها به شما کمک می‌کند تلفظ و کاربرد لغات را یاد بگیرید، بلکه جایگاه صحیح استفاده از آن‌ها را برای شما جا می‌اندازد. برای اینکه مطالبی را از قبل آماده داشته باشید، بزودی 25 سوال رایج در زبان اسپانیایی را در مطلبی جداگانه با شما به اشتراک خواهیم گذاشت تا بتوانید از طریق آن‌ها مکالمه را تمرین کنید.

 

سایه‌گویی (تکرار دیالوگ‌ها همزمان با شنیدن آن‌ها)

سایه‌گویی روشی بسیار کارآمد برای افزایش fluency و نیز تقویت لهجه و صحیح‌صحبت کردن است. با استفاده از سایه‌گویی، به‌تدریج پیوندهای عصبی لازم برای تولید سریع و دقیق واژگان و جملات (بدون اینکه نیازی به فکر کردن راجع به آن داشته باشید) ایجاد می‌گردد. این مورد نیز همچون نکتۀ شماره 1 باعث تقویت حافظۀ ماهیچه‌ای در تمام قسمت‌های فیزیکی مربوط به تولید صداها می‌گردد. با توجه به به اینکه زبان اول ما فارسی است، صداهای متعددی در اسپانیایی وجود دارد که زبانمان آمادۀ تولید آن‌ها نیست و جا افتادن این صداها مدتی زمان می‌برد که تکنیک ذکرشده در توسعۀ این توانایی بسیار موثر است. تکنیک سایه‌گویی را می‌توان مثلاً در هنگام دیدن فیلم و سریال یا گوش‌دادن به موسیقی انجام داد. 

 

بارها و بارها مرور کنید

کار نیکوکردن از پر کردن است و این مطلب واقعاً در مورد یادگیری زبان صدق می‌کند. اکثر زبان‌آموزان مرور نمی‌کنند! شما این اشتباه را نکنید. اگر بارها و بارها جملات را مرور و تکرار کنید، بهتر و سریع‌تر و با اعتمادبنفس بیشتر سخن خواهید گفت.

 

از اشتباه‌کردن نترسید

بسیاری زبان‌آموزان از صحبت‌کردن اجتناب می‌کنند و این درحالیست که هرچه بیشتر صحبت کنید، سریعتر یاد می‌گیرید. در هر فرصتی که بیابید، تمرین مکالمه انجام دهید: چه هنگام سفارش قهوه، خرید یا آدرس پرسیدن. 

 

مدرسین مجرب آموزشگاه دید از این اصل اطلاع دارند که مهارت مکالمه را نمی‌توان صرفاً از طریق خواندن و شنیدن تقویت کرد، لذا با موضوعاتی که در کلاس‌های آموزش اسپانیایی مطرح می‌کنند، زبان‌آموزان را ترغیب به مکالمه می‌نمایند تا هر زبان‌آموز هرآنچه را که از این زبان زیبا یاد می‌گیرد، بتواند بصورت کاربردی استفاده کند.


برای مشاوره و هماهنگی کلاس مکالمه زبان اسپانیایی بگیرید


Scroll to Top
آیکون تماس با ما