preloader
معرفی چند انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی

آیا انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی مفید هستند ؟ بهترین انیمیشن ها برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی کدامند ؟ انیمیشن‌ها نه‌تنها جذاب هستند بلکه چیزهای ارزشمندی را به ما یاد می‌دهند، که یکی از مهم ترین آن‌ها یادگیری زبان است. در این مطلب انیمیشن‌هایی را برای شما معرفی می‌کنیم که در تقویت زبان انگلیسی شما می‌توانند بسیار موثر باشند.

بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

واقعاً کسی هست که مجذوب انیمیشن نشود؟ حقیقت این است که حتی افرادی که می‌گویند انیمیشن‌ها احمقانه‌اند و برای بچه‌ها ساخته شده‌اند نیز از تماشای آن‌ها لذت می‌برند. خاطرات همه مملو از لحظات شیرینی است که انیمیشن‌ها و کارتون‌های زیبا برای ما فراهم کرده‌اند. من به شخصه عاشق حس نوستالژی هستم که این انیمیشن‌ها برای ما فراهم می‌کنند.

 

انیمیشن (Shrek (2001 برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

shrek - animation for english learning

چه کسی داستان دیو سبز مهربان، شاهزاده و الاغ بامزه را دوست ندارد؟ شرک نه‌تنها کمدی فوق‌العاده‌ای است برای تمامی اعضای خوانواده، بلکه ارزش‌های قشنگی چون دوستی واقعی که در زندگی مدرن فراموش کرده‌ایم را با خود به‌همراه دارد. بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی
شرک انیمیشن است که تقریباً همه آن را می‌شناسند و حتی بسیاری از دیالوگ‌های آن را حفظ هستند. این انیمیشن برای یادگیری انگلیسی نیز فوق‌العاده است.

 

انیمیشن (Frozen (2013) | Frozen 2 (2019 ایده آل برای یادگیری زبان حتی برای افراد مبتدی

انیمیشن frozen برای یادگیری زبان

این انیمیشن یکی از معروف‌ترین انیمیشن‌های سال‌های اخیر است که سری دوم آن نیز در راه است. داستان درباره ملکه یخی است که در تقلا برای کنترل قدرت خود است و خواهری که در تلاش است تا در مسیر مشکلاتش کمکش کند. این انیمیشن نه‌تنها داستان فوق‌العاده‌ای با ماجراهای جذاب دارد، بلکه برای یادگیری زبان انگلیسی نیز ایده‌آل است. واژگانی که کاراکتر ها به‌کار می‌برند دشوار نبوده و در مقایسه با انیمیشن‌های دیگر والت دیزنی، این انیمیشن برای افراد مبتدی زبان می‌تواند مفید باشد.

 

انیمیشن Finding Nemo 2003

انیمیشن finding nemo برای یادگیری زبان انگلیسی

این انیمیشن یک اثر خانوادگی و جذاب هست که هم برای بچه‌ها جذاب بوده و هم بزرگسالان. این انیمیشن پر از دیالوگ‌های زیبا بوده که مدت‌ها بعد از دیدن این فیلم در خاطرات شما می‌مانند. داستان این انیمیشن انقدر جذاب است که شاید یادتان برود که هدف، یادگیری زبان انگلیسی است. دنباله این انیمیشن جدیداً ساخنه شده که اسمش Finding Dory است که به همان اندازه جذابیت و ارزش دیدن دارد.

 

The Book of Life (2014)
 

انیمیشن the book of life

می‌خواهم درباره این انیمیشن بنویسم چون این اثر بسیار فوق‌العاده است. متأسفانه بسیاری از افراد درباره این انیمیشن نشنیده‌اند. آماده داستانی باشید که به همراه آهنگ‌های متن زیبا دل شما را خواهند برد.
در وهله اول خط داستانی پیچیده به‌نظر نمی‌آید، چون داستان درباره ۳ بچه‌ای است که از هم جدا می‌شوند. یکی از این بچه‌ها که از ۲ پسر بچه دیگر جدا می‌شود، دختر بچه‌ای است که آن شهر را ترک می‌کند. سال‌ها بعد دو پسری که دوست دوران بچگی‌اش بودند او را ملاقات کرده، هر دو عاشقش شده و با هم در مسیر به‌دست آوردن قلب او جدل می‌کنند. بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی
با وجود داستان به ظاهر کسل‌کننده، خالقان این فیلم اثر خاصی و فریبنده‌ای را خلق کرده اند که قطعاً عاشقش می‌شوید.
درک دیالوگ‌های این فیلم از لحاظ زبانی آسان است که به‌راحتی از طریق آن می‌توانید انگلیسی را یاد بگیرید.

 

مقاله ای که مطالعه آن به شما توصیه میشود : یادگیری زبان انگلیسی از طریق سریال های تلویزیونی

 

تماشای فیلم و انیمیشن از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی

فیلم بهترین راه برای فهم چگونگی استفاده از زبان انگلیسی بدون نیاز به پیدا کردن یک زبان اصلی است. هنگام دیدن فیلم می‌توانید آن را متوقف کنید، به عقب برگردید و هر قسمت از آن را خواستید دوباره تکرار کنید. بنابراین تعجبی ندارد که فیلم‌ها از بهترین روش‌های یادگیری زبان باشند.

انیمیشن‌ها چطور؟ ممکن است در ابتدا فکر کنید که انیمیشن‌ها به اندازه فیلم‌ها برای یادگیری زبان مناسب نباشند، اما درواقع از انیمیشن‌ها هم می‌توانید چیزهای بیشماری را یاد بگیرید.

انیمیشن‌ها یک راه عالی برای یادگیری زبان هستند زیرا:

- تلفظ و مکالمه‌ها بطور کلی بسیار واضح هستند.

- صداپیشگی در انیمیشن‌ها خود نوعی بازیگری است، بنابراین انیمیشن‌ها طیفی گسترده از عواطف و احساسات را دارا   هستند. شما می‌توانید شیوه‌های مختلف بیان یک عبارت را در انیمیشن ببینید.

- شما از طریق تماشای انیمیشن می‌توانید تلفظ کلمات را یاد بگیرید. چرا؟ چون شخصیت‌های انیمیشنی چگونکی حرکت دهان را نشان می‌دهند.

- مانند دیگر فیلم‌ها، انیمیشن‌ها دارای مکالمه و واژگان بخصوص هستند و به‌طور کلی زبان مقصد را نمایان می‌کنند.

 

 انیمیشن‌ها چگونه طریقه صحبت کردن به زبان انگلیسی را به شما یاد می‌دهند؟

در انیمیشن‌ها، دهان کاراکترها باید به گونه‌ای حرکت کند که مشابه واقعیت و قابل تشخیص از صدا باشد. چگونگی این کار نیز متفاوت است. برخی انمیشن‌ها از فرم‌های ساده و برخی نیز از حرکات انسان‌های واقعی برای ساخت حرکت کاراکترها استفاده  می‌کنند. بنابراین مهم نیست که چه نوع انیمیشنی را تماشا می‌کنید زیرا یک چیز در آن‌ها یکسان است: حرکات و شکل و شمایل دهان.

زمانی که ما صحبت می‌کنیم، دهانمان را بطور بخصوصی حرکت می‌دهیم تا صداهای مناسب را تولید کنیم. دانستن چگونگی حرکت زبان و دهان به ما در تولید صدای مناسب کمک می‌کند. بنابراین اگر در تلفظ کلمات انگلیسی مشکل دارید، دیدن انیمیشن‌ها به شما کمک بسیاری می‌کند.

فقط به صحبت‌کردن کاراکترهای انیمیشنی دقت کنید. شکل حرکت دهان آن‌ها به حرکت درست دهانتان و تولید صدای صحیح در انگلیسی به شما کمک می‌کند.

Hotel Transylvania Animation

البته که موارد دیگری در تلفظ و تولید صدای درست نقش دارند اما صحیح‌ترین و پایه‌ترین راه، دانستن حرکت درست دهان است.

در این مقاله لیست و توضیحاتی را که توسط یک انیماتور ماهر نوشته شده است، می‌بینید.

 

13 انیمیشن عالی از دیزنی، پیکسار، دریمورکس و دیگر کمپانی‌های انیمیشن‌سازی - بهترین انیمیشن های آموزش مکالمه زبان انگلیسی

هرکدام از این کمپانی‌ها شیوه و نوع انیمیشن خاص خود را دارند که از هرکدام می‌توانید چیز‌های مختلفی را یاد بگیرید.

 

کمپانی DreamWorks

این کمپانی شهرت خاصی در ساخت انمیشن‌های فانتری و حیوانات دارد. بنابراین انسان‌های زیادی در انیمیشن‌های این کمپانی نمی‌بینید. دیدن مکالمه‌ی حیوانات و موجودات فانتزی می‌تواند به‌گونه‌ای سرگرم‌کننده باشد که در کنار لذت دیدن، یادگیری زبان نیز حاصل شود.

 

انیمیشن How to Train Your Dragon (2010)

 

how to turn your dragon animation

این انیمیشن کمپانی DreamWorks بالعکس دارای شخصیت‌های انسانی است و می‌توانید لهجه‌های مختلفی را در آن بشنوید، اما بهترین قسمت‌های آن شخصیت‌های اصلی هستند که صدای واضح و کاملاً طبیعی دارند.

این انیمیشن داستانی حماسی درباره‌ی اژدهایان است. علاوه برآن بهترین گزینه برای یادگیری جملات مکالمه‌ای در زبان انگلیسی است.

 

انیمیشن “Wallace and Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (2005)

 

Wallace and Gromit: The Curse of the Were-Rabbit Animation

یک کاراکتر سگی‌ست که صحبت نمی‌کند و دیگری مخترعی است که چیز‌های عجیبی می‌سازد. تماشای والس، گرامیت، کارها و ماجراجویی‌های احمقانه آن‌ها بسیار لذت‌بخش است، علاوه بر آن اگر در حال یادگیری انگلیسی هستید عبارات و لهجه بریتانیایی این انیمیشن به شما کمک زیادی می‌کند.

 

کمپانی دیزنی

موضوعات اصلی کمپانی دیزنی پرنسس‌ها، خانواده، دوستی، عشق و ...است. بنابراین تقریباً در هر انیمیشنی از این کمپانی آهنگ‌های جذابی نیز خواهید شنید.

انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی مانند سفید برفی و سیندرلا انیمیشن های بسیار زیبایی هستند. اما برای یادگیری زبان انگلیسی انیمیشن‌های جدیدتر این کمپانی مناسب‌تر هستند.

 

انیمیشن Tangled (2010)

 

Tangled Animation

کاراکترهای اصلی این انیمیشن هیچ‌کدام از سطوح عادی جامعه نیستند و بنابراین نحوه‌ی صحبت کردنشان غیر رسمی است. کلمات بسیار خوبی در این انیمیشن وجود دارد که یکی از آن‌ها را در تریلرش  می‌شونید: کلمه ی smolder.

 

انیمیشن The Princess and the Frog (2009)

 

The Princess and the Frog Animation

برخلاف انیمیشن‌های جدید دیزنی، انیمیشن پرنسس و قورباغه، انیمیشن 3D نبوده و شیوه ی انیمیشن‌های قدیمی دیزنی را استفاده کرده است. این انیمیشن از لهجه‌ی کاجون (منطقه‌ی لوئیزیانای ایالات متحده) استفاده کرده که دارای اصطلاحات و عبارات به‌خصوصی است.

 

کمپانی دیزنی پیکسار

پیکسار بخشی از دیزنی است. درحالی‌که انیمیشن‌های دیزنی باعث خنده‌ی شما می‌شوند، انیمیشن‌های پیکسار اشک شما را درمی‌آورند.

انیمیشن‌های زیبای پیکسار تمرکز بر تلفظ، لغات و هر چیز دیگری را که می‌خواهید از زبان یاد بگیرید، افزایش می‌دهد، با وجود اینکه کاراکترهای آن‌ها واقعی نیستند.

 

انیمشن Toy Story

 

Toy Story Animation

انیمیشن داستان اسباب بازی‌ها بسیار لذت‌بخش است. هر کدام از اسباب بازی‌ها، پیش زمینه‌های متفاوتی دارند، بنابراین عبارات مختلف مربوط به گاوچران ها، دایناسورها، فضایی ها، سربازها و ...  را در این انیمیشن میابید.

 

انیمیشن Inside out

 

inside-out-animation

این انیمیشن نشان‌دهنده‌ی احساسات یک دختر جوان است که با زندگی روزانه‌اش سروکار دارد. هر احساسی شیوه‌ی بیان خاص خود را دارد، و اکثر مکالمات آن غیر رسمی و معمول است.

اگر می‌خواهید مهارت‌های مکالمه‌ی انگلیسی خود را بالا ببرید، این انیمیشن برای نقطه‌ی شروع عالی است.

 

انیمیشن The Incredibles

 

The Incredibles Animation

انیمیشنی دربارۀ ابرقهرمان‌ها.  انیمیشن شگفت‌انگیزان علاوه بر مکالمات علمی‌تخیلی و روزانه و یک لهجه‌ی آلمانی، مکالمات خانوادگی بسیاری دارد.

 

کمپانی برادران وارنر

این کمپانی به انیمیشن‌های ابرقهرمانی‌اش مانند بتمن و سوپرمن معروف است.

 

انیمیشن Batman

 

The Batman Animation

بتمن در شب‌های تاریک با مجرم‌های زیادی می‌جنگد و فیلم‌ها و انیمیشن‌های زیادی درباره‌ی او ساخته شده است. اگر می‌خواهید انیمیشنی درباره‌ی بتمن ببینید این را انتخاب کنید: Batman: Gotham Knight.”. اگر علاقه به تاریکی زیادی ندارید مورد بعدی را تماشا کنید: “Batman: The Brave and the Bold”.

مکالمه‌های این انیمیشن اغلب سریع و تند هستند و زبان آن مقداری غیرطبیعی و دراماتیک است.

 

انیمیشن The Lego Movie (2014)

 

The Lego Movie Animation

چقدر از فرهنگ دوران مدرن آگاهی دارید؟ انیمیشن “The Lego Movie” پر از ارجاعات و کاراکترهایی از فیلم‌هایی چون بتمن، ترمیناتور و جنگ ستارگان است. این انیمیشن بسیار جذاب و لذت‌بخش است و همچنین یک روش بسیار عالی است برای این‌که دانسته‌های خود از فرهنگ و فیلم‌های آمریکایی را بسنجید.

 

انیمیشن The Iron Giant

 

The Iron Giant Animation

انیمیشن غول آهنی، انیمیشنی کلاسیک درباره‌ی پسری با ربات غول‌پیکر فضایی‌اش است. مکالمات بین این پسر جوان و روبات شامل کلمات ساده‌ای است که ایده‌های مهم را بیان می‌کند، بنابراین این انیمیشن مناسب افرادی است که سطح زبان انگلیسیشان متوسط است.

 

کمپانی Sony Pictures Animation

انیمیشن‌های کمپانی سونی تنوع بیشتری نسبت به دیگر کمپانی‌های انیمیشن‌سازی دارند. اما دو چیز مشترک بین این کمپانی و دیگر کمپانی‌ها وجود دارد: پر از ماجراجویی هستند و فانتریِ کم و بیشی در آن‌ها به چشم می‌خورد.

 

انیمیشن The Adventures of Tintin (2011)

 

Tintin Animation

این یک انیمیشن است یا واقعیت؟ تشخیص آن مقداری مشکل است چون ترکیبی از هر دو است. این انیمیشن مملو از ماجراجویی، لهجه‌ی بریتانیایی و حرکات بسیار دقیق صورت است. این انیمیشن بسیار عالی است، چه تفریحی آن را تماشا کنید چه برای یادگیری زبان.

 

انیمیشن Hotel Transylvania (2012)

 

Hotel Transylvania Animation

انیمیشن هتل ترانسیلوانیا از حرکات صورت بسیار زیاد و جذابی استفاده می‌کند. همچنین می‌توانید از هیولاهای دیگر این انیمیشن چیزهای زیادی یاد بگیرید. خیلی به لهجه دراکولا توجه نکنید: لهجه‌اش بسیار غلیظ بوده و دهانش بیش از حد معمولی حرکت می‌کند!

 

انیمیشن Cloudy With a Chance of Meatballs (2009)

 

Cloudy With a Chance of Meatballs Animation

این انیمیشن دارای شوخی‌های زیادی است و عبارات شوخ طبع زیادی را در بر می‌گیرد. مانند دیگر انیمیشن‌های کمپانی سونی، چگونگی حرکت دهان کاراکترها هنگام انگلیسی صحبت کردن را می‌توانید ببینید.


 

در ادامه بخوانید :

کلاس های بحث آزاد انگلیسی و تحلیل و بررسی فیلم

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان با موسیقی

بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی


Scroll to Top