preloader
یادگیری زبان انگلیسی از طریق سریال های تلویزیونی

بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

آیا اصلاً ایده خوبی است که زبان انگلیسی خود را از طریق سریال تلویزیونی تقویت کرد؟ به نظر من که ایده فوق‌العاده‌ایست. اگر سریال درستی را انتخاب کنید، قطعاً انگلیسی‌تان به‌صورت طبیعی پیشرفت خواهد کرد.
اگرچه سریال‌هایی چون Sherlock, Doctor WhoGame of Thrones, یا Suits فوق‌العاده هیجان‌انگیز و جذاب هستند، ولی برای یادگیری زبان انگلیسی کمی دشوار هستند چون نوع واژگان استفاده‌شده دارای پیچیدگی بسیار بالایی هستند.
اگر سطح شما در حد مبتدی یا intermediate است که ارتباط روزانه با انگلیسی زبان‌ها نیز ندارید، بایستی به طرف سریال‌های آسان‌تری بروید که مکالمات راحت‌تری را برای شما دارند یا به عبارتی conversational تر هستند.‌
توصیه من همیشه برنامه‌های تلویزیونی، مثل Extra یا مستند هاست. کانال نتفلیکس و چند کانال دیگر چون BBC مستندهای سریال‌های را جذابی دارند. 

سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

سریال Extra

سریال Extra مخصوص افرادی است که به‌دنبال تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود هستند. دانشجویان من عاشق این سریال هستند چون درک مکالمات آن آسان است. این سریال داستان ۴ دوستی است که در لندن زندگی می‌کنند و به دوست اسپانیایی خود زبان انگلیسی آموزش می‌دهند. در کانال یوتیوب ۴۰ قسمت از این سریال وجود دارد.
در کنار این سریال، شما می‌توانید برنامه‌های آموزشی زیر را امتحان کنید:
Crash Course
Smart Everyday
Planet Earth
Cosmos


این برنامه‌ها برای افراد مبتدی بسیار عالی است. گوینده‌ها دارای تلفظ عالی هستند، متن‌‌ها به صورت فوق‌العاده نوشته شده‌اند و سرعت روایت بالا نیست. 

 

سریال The Umbrella Academy

یادگیری زبان از طریق سریال

 ما جدیداً این سریال رو که برای شبکه Netflix هستش تموم کردیم و به‌نظر من اگر دوست‌دار ابرقهرمان و کامیک باشید، این سریال می‌تواند برایتان جذاب باشد. اکثر دیالوگ‌ها آسان بوده چون شخصیت‌ها آرام صحبت می‌کنند. اصطلاحات عجیب خیابانی و گرامر نادرست وجود ندارد. در مجموع این سریال برای تقویت مکالمه ایده‌‌آل ساخته شده است. 

 

سریال Futurama

سریال Futurama

اکثر افراد فکر می‌کنند کارتون‌دیدن برای تقویت زبان تاثیرگذار نیست چون قهرمان‌ها اصطلاحات عجیب‌غریب با صداهای خنده دار را به‌کار می‌برند. همه این‌ها برای افرادی که با فرهنگ آمریکایی آشنا نیستند بسیار می‌تواند مشکل باشد. اما سریال کارتونی Futurama مناسب یادگیری زبان انگلیسی است. دیالوگ‌ها در این سریال آسان است و اصطلاحات روزانه به‌کار برده می‌شود. اگر دوست‌دار ژانر علمی‌تخیلی هستید، این کارتون مخصوص شما است.

 

سریال Episodes

سریال Episodes

این سریال فوق‌العاده درباره دو نویسنده است که به هالیوود آمده‌اند. این سریال فوق‌العاده جذاب و خنده‌دار است. برای افرادی که که دوست دارند هم لهجه بریتانیایی و هم آمریکایی را بشنوند و از این‌ر‌و مهارت شنیداری خود را تقویت کنند، این سریال فوق‌العاده است. 

 

سریال Timeless

سریال Timeless

اگر عاشق سفر در زمان و تاریخ هستید، این سریال می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما باشد. بازیگران این سریال تلفظ شفافی دارند و فهم دیالوگ‌ها سخت نیست.


کلاس بحث آزاد و تحلیل فیلم آکادمی بین المللی دید 

عزیزانی که علاقمندند که زبان انگلیسی را از طریق فیلم، سریال آموزش ببینند، آکادمی دید دوره های حرفه ای را برگزار می کند. بهترین 

 


Scroll to Top