6 نکته برای رسیدن به موفقیت در آزمون آیلتس

6 نکته برای رسیدن به موفقیت در آزمون آیلتس

6 نکته برای رسیدن به موفقیت در آزمون آیلتس

اینکه بخواهید درخارج از کشور به تحصیل بپردازید و یا به یک کشور انگلیسی‌زبان مهاجرت کنید، هر دو مستلزم این هستند  که امتحان آیلتس بدهید. سیستم آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی (آیلتس)، طراحی شده تا مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن شما را بسنجد. این آزمون متشکل از چهار بخش است که هر تست، بخش‌ها و تسک‌های متفاوتی دارد: از سوالات چهارگزینه‌ای گرفته تا برچسب‌گذاری نقشه‌ها و نمودارها. آزمون آیلتس در ابتدا می‌تواند بسیار سخت باشد، اما با تمرین و آمادگی کافی می‌توانید به نمره‌ی مدنظر خود برسید. اینجا 6 نکته مفید که قبلاً از آنها استفاده و امتحان شده است برای امتحان آیلتس بعدی شما وجود دارد. هر 6 موارد پایین نکات موفقیت در آزمون آیلتس هستند.

 

گوش خوب برای شنیدن لهجه‌ها داشته باشید - موفقیت در آزمون شنیداری آیلتس

آیا می‌دانستید که هر صدای ضبط‌ شده‌ای در امتحان شنیداری فقط یک بار شنیده می‌شود؟ طیف متفاوتی از لهجه‌های بومی (آمریکای شمالی، استرالیایی، نیوزلندی، انگلیسی و غیره)در آزمون شنیداری استفاده می‌شود، پس این به نفع شما خواهد بود که همه‌ی آن‌ها را متوجه شوید. با اطمینان کردن به پادکست‌های انگلیسی و کانال‌های اخبار تلویزیون، گوشتان را تمرین دهید.

 

دستورالعمل‌ها را بخوانید  - نکته مهم و حیاتی در دو بخش لیسنینگ و رایتینگ آیلتس

در آزمون شنیداری از شما می‌خواهند که با استفاده ازتنها دو کلمه، جمله را کامل کنید، وپاسخ درست "کت چرمی" ست، پس این پاسخ که "کت درست شده از چرم" غلط است. در آزمون رایتینگ به تعداد کلمات مورد نیاز در هر تسک، دقت کنید. اگر نتوانید حداقل تعداد کلمات را بنویسید، نمره از دست می دهید (برای مثال حداقل تعداد کلمات برای تسک یک 150 کلمه است). نمونه‌های امتحانی در وبسایت ما موجود هستند.

 

تمرینات یا تست‌های تمرینی را انجام دهید

آیا می‌دانستید که مدت زمان امتحان شنیداری چهل دقیقه است؟ و فقط ده دقیقه فرصت دارید تا پاسخ‌هایتان را بنویسید؟ در حین انجام دادن آزمون‌های تمرینی یاد بگیرید سرعت خود را با توجه به محدودیت زمانی آزمون بالا ببرید. انجام دادن این‌کار نه تنها کمک می‌کند که محدودیت‌های زمانی را شبیه سازی کنید بلکه کمک می‌کند تا با نقاط قوت و ضعف خود نیز آشنا شوید. این کار به شما نشان می‌دهد که دقیقاً در کدام بخش ضعیف هستید. اگر برای مثال در بخش ریدینگ مشکل دارید، زمان بیشتری برای آن اختصاص دهید. برای به خاطر‌سپردن کلماتی که برایتان سخت اند، تکنیک‌هایی ابداع کنید.

 

برای موفقیت در بخش های آزمون آیلتس : یک استراتژی ارائه دهید 

با داشتن دانش کافی از هر تست و قسمت‌های آن تست، می توانید روش‌ها و تکنیک‌هایی را ارائه دهید که در وقتتان صرفه‌جویی میکند و کمک میکند که به سوال‌ها به صورت مفید‌تری پاسخ دهید. برای مثال، درآزمون لیسنینگ، خط کشیدن زیر کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند تا روی مفاهیم مهم متمرکز شوید. برای صرفه‌جویی در زمان در آزمون ریدینگ، بهتر است که ابتدا مستقیماً به سراغ سوال‌ها بروید. روش‌هایی وجود دارد که ممکن است فقط برای شما مفید باشد نه برای دیگران. در نتیجه آن چیزی‌که اهمیت دارد این است که با استراتژی‌ای که مناسب شماست، آشنا باشید.

 

مانند یک فرد بومی انگلیسی‌زبان، بنویسید

ریدینگ و رایتینگ دست در دست هم‌اند. خودتان را در معرض طیف گسترده‌ای از متن‌ها و موضوعات قرار دهید: کتاب‌های راهنما، تبلیغات، مجلات، مقالات خبری، مقالات و گزارش‌هایی مربوط به فرهنگ، علوم یا هر چیز دیگر روی زمین را بخوانید. دانش لغوی انگلیسی خود را با نوشتن جملاتی که در آن‌ها از کلمات جدیدی استفاده می‌کنید که با آن‌ها مواجه شدید، امتحان کنید. زمانی که در نوشتن جملات کامل مهارت کسب کردید، می‌توانید پاراگراف‌نویسی و نیز مرتب کردن پاراگراف‌ها را تمرین کنید.

 

یک شریک درسی پیدا کنید

داشتن دوستی که مهارت انگلیسی بالایی دارد تا شما را در حین امتحان‌های تمرینی ارزیابی کند، برای شما مزیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود. علی‌الخصوص برای آزمون اسپیکینگ. با دوستتان تمرین کنید و از او بخواهید که نظرش را راجع به شما بگوید. باید تمریناتتان را ضبط کنید. در این‌صورت مرورکردن عملکردتان راحتتر است. آیا خیلی سریع صحبت می‌کردید؟ آیا مِن‌مِن می‌کردید یا موقع حرف زدن لکنت داشتید؟ آیا می‌توانستید یک پاسخ منسجم و مرتبط بدهید؟ سعی کنید از طریق بازخوردی که از دوستتان دریافت کردید حرف زدنتان را تقویت کنید. با این‌کار ممکن است کلماتی را لیست کنید که تلفظشان برایتان سخت است. یا افکارتان را دوباره مرتب کنید. با تمرین کافی کم‌کم مغزتان را دوباره سیم‌کشی می‌کنید که به انگلیسی فکرکند.