5 وب سایت عالی برای آمادگی آزمون IELTS

5 وب سایت عالی برای آمادگی آزمون IELTS

وب‌سایت‌های آموزش آزمون آیلتس

آمادگی برای آزمون آیلتس فقط مخصوص محیط کلاس نیست بلکه اینترنت منبع رایگان بسیار خوبی برای آمادگی آیلتس است. اما با وجود منابع بی‌شمار بهترین آن‌ها کدام است؟
در اینجا 5 سایت از بهترین‌ها برای آمادگی آیلتس، معرفی می‌کنیم.


1. وب‌سایت IELTS.org

این وب‌سایت رسمی آزمون آیلتس، بهترین مکان برای آشنایی با چگونگی عملکرد این آزمون است. اطلاعات سودمند زیادی درخصوص این آزمون در این وب‌سایت وجود دارد که شامل: اطلاعات کلی درباره فرمت این آزمون، چگونگی ثبت‌نام در این آزمون، چگونگی یافتن مراکز آزمون آیلتس، نمونه سوالات آزمون آیلتس و توصیه‌هایی درخصوص آمادگی برای این آزمون است. وبسایت های آموزش آزمون آیلتس
این وبسایت همچنین صفحه رسمی فعال در Facebook دارد که شامل کوییزها و توصیه‌های به‌روزرسانی شده دربارۀ آیلتس است. شما می‌توانید کامنت بگذارید، سوال بپرسید و با دیگر زبان‌آموزان مکالمه کنید.


2. وب‌سایت ielts-simon.com

این وب‌سایت منابع عالی زیادی برای آمادگی این آزمون دارد.
این وب‌سایت توسط یک متخصص (ممتحن سابق آزمون) اداره می‌شود. بنابراین توصیههایی که در این وبسایت با آن‌ها رو به رو می‌شوید توصیه‌های شخصی است که واقعاً دربارۀ چگونگی موفقیت در این آزمون می‌داند.
این وب‌سایت روزانه با عنوان ‘IELTS Lesson of the day’ به‌روز رسانی می‌شود. این وب‌سایت اطلاعات رایگان زیادی درخصوص این آزمون ارائه می‌دهد که شامل: نمونه سوالات آزمون و سوالات اصلی آزمون‌های پیشین، پاسخنامه و توصیه‌های بیشمار است.
می‌توانید با عضویت در این سایت روزانه توصیه‌ها و درس‌هایی را دریافت کنید. وبسایت های آموزش آزمون آیلتس


3. وب‌سایت IELTS Buddy

تمرکز بر مهارت‌ها و تکنیک‌های موردنیاز آزمون آیلتس و تمرین آن‌ها، به‌راحتی فکر تمرین واژگان و گرامر را از سر شما بیرون می‌کند و این‌ها به فراموشی سپرده می‌شوند. اما وب‌سایت IELTS Buddy از این نظر که بر گرامر و واژگان نیز توجه دارد بسیار عالی است.
قسمت واژگان و گرامر این وب‌سایت برای آزمون آیلتس نیز مفید است که دارای لیست واژگان آکادمیک و ساختار گرامری مناسب برای نوشتن متن‌های عالی در بخش رایتینگ میباشد. وبسایت های آموزش آزمون آیلتس
وب‌سایت IELTS Buddy منابع مفیدی که سایت‌های دیگر ارائه می‌دهند را داراست که شامل: اطلاعات درخصوص فرمت آزمون، نمونه سوالات آزمایشی و اصلی که قابلیت دانلود دارند می‌باشد.
www.ieltsbuddy.com


4. کانال یوتیوب IELTS Liz

اگر می‌خواهید که روش یادگیری شما از طریق ویدیو باشد، مدرس و ممتحن آیلتس ‘IELTSLiz’ (البته اسم واقعی ایشان نیست) یک کانال یوتیوب بسیار دوستداشتنی دارد. ویدیوهای آموزشی او هر 4 مهارت آیلتس را پوشش می‌دهد که بسیار دوستانه، مفید و باسرعت مناسب طراحی شده‌اند. او همچنین توصیه‌های کلی دیگر درخصوص این آزمون را فراهم می‌کند و واژگان را نیز پوشش می‌دهد.
http://www.youtube.com/user/ieltsliz


5. وب‌سایت IH London

اطلاعات و توصیه‌های بیشماری درخصوص آزمون آیلتس در اینترنت وجود دارد که می‌توانند شما را گیج و سردرگم کنند. IH London مرکز معتبر آیلتس است که منبع بسیار مفید و دقیقی است. در اینجا شما با توصیه‌هایی درخصوص چگونگی بالا بردن نمره خود، آمادگی برای بخش listening آیلتس و دیگر بخش‌های آزمون مواجه می‌شوید.

به‌طور کلی منابع آنلاین بی‌شماری برای آمادگی شما در آزمون آیلتس وجود دارد که شما با توجه با سلیقه خودتان هرکدام را که خواستید می‌توانید انتخاب کنید.
همین حالا شروع کنید.