تکنیک‌های بخش شنیداری آیلتس – نوع سوال: Classification

تکنیک‌های بخش شنیداری آیلتس – نوع سوال: Classification

تکنیک‌های بخش شنیداری آیلتس – نوع سوال: Classification

با یک مقاله دیگر درباره تکنیک‌های بخش شنیداری آیلتس ، با بررسی نوع سوال Classification همراه این مقاله باشید. در این بخش شما باید با انتخاب از گزینه‌های یک لیست به سوالات پاسخ دهید.

 

راهنمای این بخش

نکات و تکنیک های بخش شنیداری آیلتس

زمانی که این بخش به‌عنوان قسمت چهارم بخش IELTS Listening برای شما ارائه شود به آن معناست که شما باید اطلاعاتی که از پیش شنیده‌اید را باهم تطبیق دهید. این بخش زمانی ارائه می‌شود که گوینده از ابتدا درخصوص دسته‌بندی‌های مشخصی  مثلاً منابع انرژی یا ژانرهای فیلم صحبت کند. توجه داشته باشید زمانی که به‌عنوان قسمت 4 به شما ارائه شد، بسیار مشابه بخش طبقه‌بندی در بخش درک مطلب (reading) خواهد بود.

  • زمانی که این بخش به‌عنوان قسمت سوم بخش شنیداری ارائه شود، همانگونه که در این مثال می‌بینید، به آن معناست که شما باید ایده‌ها، نظرات، پیشنهادات گوینده‌ها و غیره را باهم تطبیق دهید. اگر تنها دو گوینده وجود داشته باشند، یکی از گزینه‌های پیشِرو ممکن است تلفیقی از دو گزینه دیگر باشد. برای مثال: A Jane, B Graham, C Both Jane and Graham.
  • زبان سوالات چکیده‌ای از زبان مکالمه در فایل صوتی است. هنگامی که درحال گوش‌دادن به فایل صوتی هستید باید کلمات و عباراتی را که مشابه سوالات هستند را ببینید و شناسایی کنید.
  • هرچند پاسخ‌های احتمالی در هرسوال یکسان هستند، ولی سوالات وابسته به هم نیستند. ممکن است دو سوال مشابه باشند یکی را صحیح و دیگی را غلط پاسخ دهید.
  • مانند سوالات چهارگزینه‌ای دیگر سعی نکنید رمزگشایی کنید. اصلاً ممکن نیست که پیش‌بینی کنید چه تعداد سوال گزینه A, B یا C است یا الگوی خاصی دارد. خیر اینطور نیست. برای مثال ممکن است سه سوال گزینه A و تنها یک سوال C باشد.
  • سوالات به‌ترتیبِ اطلاعاتی است که در فایل صوتی می‌شنوید. اینجا برای مثال، یکی از گویندهها درباره درآمد هنرمندان وسپس همان گوینده یا گویندۀ دیگر درباره اجاره استودیو صحبت می‌کند. اگر متوجه شدید اطلاعاتی را که برای پاسخ‌دادن به یک سوال احتایج دارید رد کرده‌اید نترسید. برای پاسخ‌دادن به سوال بعد تمرکز کنید.

 

راهنمای گام به گام تکنیک‌های بخش شنیداری آیلتس

گام اول: ابتدا فکر کنید

به‌دقت به سه گزینه در نکات 30-25 نگاه بیندازید. در قسمت اولِ فایل صوتی، تنها دو گوینده وجود داشت اما اینجا سه گوینده وجود دارد، بنابراین واضح است که فرد دیگری به این مکالمه می‌پیوندد. همانطور که میدانید Mark درباره ثبت‌نام‌نکردن در مدرسۀ هنر دیگری صحبت می‌کند – چگونه نکات دیگر به این موضوع مربوط می‌شوند؟
به‌یادداشته باشید که این بخش ممکن است اولین بخش درخصوص مکالمه باشد. در این خصوص، شما باید سریعاً گوینده‌ها را شناسایی کنید. اغلب تلفیقی از گوینده‌های خانم و آقا وجود دارند و این گوینده‌ها درابتدای پخش فایل، خودشان را معرفی می‌کنند.
زبان سوالات عیناً زبانی نیست که در فایل صوتی می‌شنوید. به‌طور کلی، زبان سوالات ساده‌تر از زبان فایل صوتی است. برای مثال در سوال 25، شما جملۀ do not earn much money  را می‌بینید اما در فایل صوتی ممکن است عباراتی همچون badly off, are hard up, are broke یا are counting the pennies را بشنوید.

به سوالات 26 تا 30 نگاهی بیندازید. دربارۀ چیزهایی که ممکن است در فایل صوتی بشنوید فکر کنید و ایده‌های خود در زیر بنویسید:

26…………………………………………………….

27…………………………………………………….

28…………………………………………………….

29…………………………………………………….

30…………………………………………………….

 

گام دوم: چیزی که قرار است بشنوید را بررسی کنید

دوباره به سوالات 26 و 27 و بخشی از متن فایل صوتی در اینجا نگاهی بیندازید. هردوی سوالات مربوط به مسائل مالی هستند و هرکدام از گوینده‌ها چیزی برای گفتن دارد. شما باید بادقت گوش دهید تا شناسایی کنید کدام یک از گوینده‌ها به نکات اصلی اشاره می‌کند. به سوالات زیر پاسخ دهید و همزمان قسمت‌های مرتبط با مکالمه را برای خود مشخص کنید.

تکنیک های موفقیت در بخش لیسنینگ آیلتس

 

متن فایل صوتی:

ielts listening skills 

در این نوع سوال، شما گاهی اوقات باید شناسایی کنید که برای مثال کدام یک از این سه گوینده قصد انجام کاری را دارد یا می‌خواهد مقدمه‌ای برای مقالهای بنویسد. گوینده‌ها پیش از تصمیم‌گیری پیشنهاداتی ارائه می‌دهند و موافقت‌ها و مخالفت‌هایی را مطرح می‌کنند. شما باید به‌دقت گوش دهید تا مطمئن شوید که گزینه صحیح را انتخاب می‌کنید.


تماس با کارشناسان آیلتس دید

به منظور برقراری ارتباط با کارشناسان دید برای تعیین سطح، مشاوره مهاجرت و کسب اطلاع از دوره های فشرده، فوق فشرده، ترمیک و تدریس خصوصی آیلتس ، همه روزه می توانید از 8 صبح تا 9 شب با شماره زیر تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877