preloader
  • 09332061561 | 02166895207
  • info@deedlanguage.ir
یادگیری زبان آلمانی از طریق موسیقی

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی چیست؟ فلش کارت ها؟ کلاس های زبان آلمانی به سبک قدیمی؟ خوشبختانه برای یاد گرفتن زبان آلمانی  روش های قدیمی کمتر و روش های سرگرم کننده بیشتری وجود دارند که یکی از آنها یادگیری آلمانی از طریق آهنگ و موسیقی است. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه زبان آلمانی را از طریق موسیقی فرابگیرید. همراه ما باشید.

 

یادگیری زبان آلمانی از طریق موسیقی : 8 موسیقی کلاسیک برای شروع

چرا زبان آلمانی را از طریق موسیقی و آهنگ بیاموزیم؟

دلیل اول اینست که به خاطر سپردن عبارات یک آهنگ آسانتر از عبارات یک کتاب درسی است و ترانه ها معمولا جذاب تر از نمونه جمله هایی هستند که برای یادگیری گرامر در کتب درسی می بینیم.

دلیل دوم اینست که دیدن و شنیدن یک زبان در محیط طبیعی آن همیشه بهترین راه برای یاد گرفتن آن است. عناصر بخصوصی در هر زبان وجود دارند که برای تدریس در کلاس بی اهمیت تلقی می شوند و شما تنها در صورتی آنها را خواهید آموخت که به اندازه کافی آنها را ببینید.

و دلیل آخر اینست که پس از اینکه به اندازه کافی وقت صرف فهمیدن اشعار و ترانه های یک آهنگ کردید، می توانید بدون نیاز به جستجوی معنی لغات دوباره به آهنگ گوش دهید. اینجاست که فهمیدن تمامی جنبه های زبان آلمانی که برای شما بسیار سرگرم کننده، جذاب و تاثیر گذار است همانند پاداش خواهد بود.

 

چطور از طریق آهنگ و موسیقی زبان آلمانی بیاموزیم؟

آموزش زبان آلمانی از طریق موسیقی

از نظر من دو روش اصلی برای یاد گرفتن ربان آلمانی از طریق موسیقی وجود دارد.

موسیقی مورد علاقه خود را در گوگل سرچ کنید. اولین قدم می تواند جستجوی نوع موسیقی، هنرمند و آهنگ مورد علاقه شما باشد. ببینید ترانه  کدام یک بصورت آنلاین در دسترس است. احتمالا می توانید موسیقی مورد نظر خود را جایی به صورت آنلاین بیابید. یوتیوب هم منبع خیلی خوبی است که اغلب می توانید ویدئو هایی با ترانه آهنگ ها در تصویر پیدا کنید.

ترانه ها را بیابید. اگر نتوانستید ویدئو هایی بیابید که ترانه و موسیقی هر دو  در کنا رهم باشند، در گوگل به طور جداگانه دنبال ترانه بگردید ( و یا از  Rapgenius استفاده کنید). سپس معنی کلمات را در دیکشنری خود جستجو کرده و فلش کارت بسازید و لغات خود را مرور کنید. به سیستم فلش کارت خود اعتماد کنید که در زمان درست لغات را برای مرور در اختیار شما قرار دهد.

بسته کامل را با FluentU  داشته باشید. راه ساده این است learn German through videos with FluentU.

FluentU  ویدئوهای دنیای واقعی نظیر موزیک ویدئوها، تریلر فیلم ها، اخبار و سخنرانی های الهام بخش را تبدیل به درس های یادگیری زبان برای هر شخص می کند. 

بعلاوه، هر ویدئو در وبسایت همراه با زیرنویس های تعاملی است که شما می توانید برای دستیابی سریع به تعریف هر کلمه یا عبارت ناآشنا از آن استفاده کنید. آزمون های جالب، متن ویدئوها، لیست لغات و فلش کارت های چندرسانه ای، پیشنهادات FluentU  را تکمیل می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد FluentU و اینکه چگونه پیشرفت شما در یادگیری زبان آلمانی را افزایش می دهد طوری که هرگز قبلا اینطور پیشرفت نداشته اید،آخرین بخش این پست را ببینید.

 

 هشت آهنگ مدرن برای یادگیری زبان آلمانی با موسیقی

با دانستن همه این نکات، اینها توصیه های من برای یادگیری زبان آلمانی از طریق موسیقی هستند.

آهنگ  Jein از گروه Fettes Brot

Fettes Brot – Jein

Fettes Brot  یکی از اولین گروه های محبوب موسیقی هیپ هاپ در آلمان است. دوست دارم آنها را با گروه آمریکایی Beastie Boys مقایسه کنم. این آهنگ در مورد پسری است که پول کافی برای رفتن به تعطیلات با دوست دخترش را ندارد و متوجه می شود که وسوسه شده به دوست دخترش خیانت کند. نام آهنگ ‘Jein’ توسط این گروه و برای همین آهنگ ابداع شد و ترکیبی از دو کلمه  Ja  و  Nein است و تردید پسر برای خیانت به دوست دخترش را نشان می دهد. Fettes Brot یا ‘fatty bread’ یک اصطلاح محاوره ای در هامبورگ به معنی ترکیب خوب است.

 

آهنگ  Alles Neu از Peter Fox

Peter Fox – Alles Neu

Peter Fox خواننده اصلی موسیقی رگا، الهام بخش گروه  Seeedو سازنده یک آلبوم انفرادی بود که یکی از پرفروشترین آلبوم های آلمان در تمام اعصار بود  و برنده هر جایزه ای شد که امکان برنده شدن داشت.

در آهنگ ‘Alles Neu’ ، Fox  در مورد اینکه چطورخواستار یک شروع جدید برای خود و زادگاهش برلین است می خواند. برلینی که در بیست سال اخیر به طور چشمگیری دچار تغییر شده است. در این آهنگ تصویرسازی های زیادی از تجهیزات ساختمانی وجود دارد که به این حقیقت اشاره می کند که شهر برلین به خاطر حجم عظیم ساخت و ساز که از زمان اتحاد دوباره آلمان در آن انجام شده تقریبا با جرثقیل ها و سایت های ساختمانی به طور کامل پوشیده شده است.

 

مقاله ای که مطالعه آن به شما پیشنهاد میشود : بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آلمانی

 

آهنگ Lieder از Adel Tawil

Adel Tawil – Lieder

این آهنگ اخیرا بارها از رادیو آلمان پخش شد. Adel Tawil که سابقا در گروه Ich+Ich   می خواند زیرکانه اشاراتی به موسیقیدانان آمریکایی که او را تحت تاثیر قرار داده اند می کند. موسیقیدانانی نظیر کرت کوبین، ویتنی هوستون، گروه Rage Against the Machine و مایکل جکسون.

 

آهنگ der Kommissar  از Falco

Falco – der Kommissar

Falco قبل از اینکه مجبور شود شغلش را به خاطر یک تصادف رانندگی در جمهوری دومنیکن کنار بگذارد، یکی از محبوب ترین خواننده های زبان آلمانی تمام زمان ها بود. ببینید می توانید متوجه لهجه اتریشی او در این آهنگ شوید. او به جای اینکه بگوید “Geschichte” می گوید “G’schicht” و در ترجیع بند شعراینچنین می خواند “Drah di net’ um” که در آلمانی استاندارد می شود “Dreh dich nicht um”  یعنی برنگرد.

این آهنگ در مورد اوست که با یک افسر پلیس مواجه شده و چندین اشاره نه چندان زیرکانه به مواد مخدر در آن هست( هرچند در مصاحبه های تلویزیونی او همیشه ادعا می کرد که این جمله در مورد اسکی کردن است). “ Dieser Schnee auf dem wir alle talwӓrts fahren kenntheute jedes Kind” برفی که ما رویش به سمت پایین تپه سر می خوریم این روزها برای هر کودکی آشناست.

 

آهنگ Des Leben und Tod des Kenneth Glӧckler  از Bushido

Bushido – Das Leben und Tod des Kenneth Glöckler

Bushido  یک خواننده رپ بحث برانگیز است که در برلین زندگی می کند. اخیرا چندین سیاستمدار مهم آلمانی او را با اتهامات کیفری تحت فشار قرار داده اند زیرا او آنها را در آهنگ “Stress ohne Grund” تهدید کرده بود. این آهنگ به خاطر جملات ضد همجنس گرایی نیز بحث برانگیز بود.

Bushido با)  Kay One (Kenneth Glӧckler که این آهنگ در مورد اوست نیز دچار کشمکش شد. Kay که یه خواننده رپ جوانتراز نسل فیلیپینو است، چندین سال در برلین همراه Bushido کار می کرد تا اینکه اختلافی بر سر یک قرارداد باعث شد او برلین را ترک کند. این آهنگ قرار بود یک بیوگرافی کامل از Kay باشد، ich fange an mit der Trennung deiner nabelschnur  که  یعنی با بریدن بند نافت شروع خواهم کرد.

 

آهنگ Super Gelaunt از Cro

Cro – Super Gelaunt

Cro  که به خاطر ماسک پاندایش معروف است، یک هنرمند آلمانی از نواحی نزدیک اشتوتگارت است که نوع موسیقی خود را “raop” می نامد که تلفیقی از رپ و پاپ است. گرچه رپ آلمانی در مقایسه با رپ آمریکایی خیلی گانگستری نیست ولی ترانه های آهنگ های Cro  اصلا اینطور نیستند و به نظر من می توان او را با مک کلمور و حتی مک میلر مقایسه کرد.

در این آهنگ “super gelaunt” (سرحال) متن به طور کنایه آمیزی در مورد داشتن احساس خوب است علیرغم اینکه نمی تواند اجاره اش را بپردازد و دوست دخترش هم حامله است.  

 

آهنگ N 48.3 از گروه Die Ӓrzte  

Die Ärzte – N 48.3

این گروه یکی از محبوبترین گروه های پاپ پانک آلمانی است. عنوان این آهنگ، N 48.3، یک طبقه بندی در طبقه بندی بین المللی بیماری ها در سازمان بهداشت جهانی برای بیماری پریاپیزم (نعوظ دائمی) است. خواننده آهنگ در مورد سه تلاش شکست خورده برای برقراری ارتباط با دختران در شب جمعه  می خواند. اولین دختر را او رد می کند چون لباس خاصی پوشیده است. دومی لباس مردانه پوشیده است و سومی..... خب آهنگ را بشنوید تا بفهمید.

 

آهنگ Lila Wolken از  Marteria

Marteria – Lila Wolken

Lila Wolken یا ابرهای ارغوانی در مورد فرار از استرس های روزانه با رفتن به مهمانی همراه دوستان تا صبح است.Wir bleiben wach bis die Wolken wieder lila sind   ما بیدار می مانیم تا وقتی که ابرها دوباره ارغوانی شوند. اگرچه از نظر من بقیه آهنگ های آلبوم اول آنها خیلی خوب نبود ولی آهنگ های جدید آنها، آه خدای من عالی بودند. و آهنگ Kids (2 Finger am Kopf) حتی بهتر از  Lila Wolken  است.

و یک نکته دیگر...

آیا می خواهید نکته کلیدی برای یادگیری موثر زبان آلمانی را بدانید؟

نکته کلیدی استفاده از ابزار و محتوای درست است مانند آنچه FluentU به شما عرضه می کند. صدها ویدئو را جستجو کرده، در آزمون های بی پایان شرکت کنید و به زبان آلمانی سریع تر از آنچه تصور می کردید مسلط شوید.


در ادامه بخوانید :

بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان آلمانی

معرفی منبع یادگیری زبان آلمانی

سریالهای تلویزیونی مناسب یادگیری زبان آلمانی

آزمون TestDaF و DSH زبان آلمانی


Scroll to Top
آیکون تماس با ما