بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان آلمانی

بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان آلمانی

بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان آلمانی

خب وقت آن رسیده برنامه‌های جمعه‌شب و فلش‌کارت‌های یادگیری لغات زبان آلمانی را کنار گذاشته، و به‌طرف پاپ‌کورن بروید. ما در این مطلب بهترین انیمیشن‌ها را برای یادگیری زبان آلمانی -در کنار Toy Story و Frozen که قبلاً دیده‌اید- به‌شما معرفی می‌کنیم.

 

Der Mondmann (The Man on The Moon)

انیمیشن مردی در ماه در سال ۲۰۱۲ تولید شده که داستان مردی را در کُره ماه بهتصویر میکشد. روزی میرسد که این مرد از تنهاییاش در آن بالا حوصلهاش سررفته و تصمیم میگیرد که برای خلق ماجرا، به کرهزمین سفر کند. این انیمیشن ماجراهای او را در کرهزمین با تمامی دوستانی که پیدا میکند بهتصویر می‌کشد.

 

“Felidae”

انیمیشن felidae برای یادگیری زبان آلمانی

این کارتون که محصول سال ۱۹۹۴ تولید شده،  شبیه ورژن آلمانی The Aristircarts است، اما تفاوت‌هایش نیز بزرگ است. دراصل این تنها انیمیشنی است که برای کودکان ساخته نشده است. این اثر در ژانر ترسناک-هیجان‌انگیز نیو نوآ خلق شده که نیاز افرادی که یک اثر جدی می‌خواهند را ارضا می‌کند.
داستان درباره فردی به نام Felidae است که در محله‌اش سعی در حل یک جنایت زیرکانه ای دارد.

 

“Lissi und der wilde Kaiser” (Lissi and the Wild Emporer)

بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان آلمانی - Lissi und der wilde Kaiser

لیزی و امپراطور وحشی انیمیشن فوق‌العاده جذابی است که مخصوی تمامی افراد خانواده است. این اثر نقیضه‌ای از Sissi Movies است که در اتریش بسیار معروف بود و شهرتش باعث شد که تا  امروز بهترین سه‌گانه آلمانی محسوب شود.
وقتی مرد برفی قراردادی با شیطان می‌بندد، بایستی رفته و زیباترین دختر دنیا، شاهزاده و قهرمان داستان ما، لیزی را بدزدد. داستان درباره ماجراهای شاهزاده قصه ما به همراه مرد برفی و عشق بعدی شاهزاده است. ب

 

“Die Abenteuer des Prinzen Achmed” (The Adventure of Prince Achmed)

انیمیشن (“Die Abenteuer des Prinzen Achmed” (The Adventure of Prince Achmed

ماجراهای شاهزاده احمد که در سال ۱۹۲۶ تولید شده جزء اولین انیمیشن‌های زنده دنیاست. دلایل زیادی برای تماشای این انیمیشن وجود دارد، حتی اگر قصد شما تقویت مهارت شنیداری زبان آلمانی نیست.
این انیمیشن توسط آوانگاردترین انیماتورهای آن دوره همچون والتر روتمن و برتولد بارتوش ساخته شده است. داستان این انیمیشن براساس بخش‌های مختلف داستان‌های هزار و یک شب خاوردوست است. ب

 

“Die Abenteuer von Pico und Columbus” (The Adventure of Pico and Columbus)

(“Die Abenteuer von Pico und Columbus” (The Adventure of Pico and Columbus

ماجراهای پیکو کلمب داستان کریستف کلمب و ماجراهایش در کشف قاره آمریکا را به‌تصویر می‌کشد. کلمب با کرم چوبی دوست شده و با هم سعی می‌کنند کرم شب‌تاب جادویی را از دست مرد نفرت‌انگیزی نجات بدهند. ب

 

“Ritter Rost” (Knight Rusty)

انیمیشن (“Ritter Rost” (Knight Rusty برای یادگیری زبان المانی

شوالیه زنگ‌زده نام این انیمیشن است. روست در کنار اژدهای مورداعتمادش در پادشاه سرزمین گرازه‌ها زندگی می‌کند. روست بعد از برنده‌شدن مسابقه شوالیه‌ها، متوجه می‌شود که موتور اسبش دزدیده شده است و اینجاست که مشکلاتش شروع می‌شود. در این سرزمین همه چیز از تکه‌های آهن و فلز ساخته شده است.
روست برای نجات شرافتش باید ماجراهایی را شروع کرده و پادشاهی‌اش را از دست شاهزاده نحسی به اسم ناول نجات دهد.

 

“Sandmännchen” (Little Sandman)

انیمیشن (“Sandmännchen” (Little Sandman برای یادگیری زبان آلمانی

مرد شنی کوچک انیمیشن بسیار بامزه‌ای است که بر اساس کاراکتر محسورکننده‌ای است که از Ole Lukøje از یکی از داستان‌های هانس کریستین اندرسون خلق شده است.
حال اگر دقیق بخواهیم بگوئیم، این اثر یک فیلم نیست، بلکه  یک سریال کودکانه تلویزیونی است؛ ولی اثر کلاسیکی است که ارزش حذف‌کردن از لیست فیلم‌هایتان را ندارد. بچه‌های آلمانی نسل قبل، قبل از خوابیدن این فیلم را تماشا می‌کردند و بسیاری با آن بزرگ شده‌اند و کلی خاطرات شیرین از آن دارند.

 

“Lauras Stern” (Laura’s Star)

انیمیشن (“Lauras Stern” (Laura’s Star برای یادگیری زبان آلمانی

ستاره لورا کتاب داستان کودکانه‌ای است که در سال ۲۰۰۴ اقتباس و تبدیل به انیمیشن شد. هنگامی که لورا به شهر جدیدی اسباب‌کشی می‌کند، با ستاره کوچکی دوست می‌شود که بر روی زمین افتاده است.
هنگامی که لورا یکی از اعضای بدن ستاره را با باند مداوا می‌کند، ستاره، لورا و برادرش همگی ماجراهایی را آغاز می‌کنند.

 

Der 7bte Zwerg” (The 7th Dwarf )

انیمیشن (“Der 7bte Zwerg” (The 7th Dwarf برای یادگیری زبان آلمانی

هفتمین کوتوله، انیمیشن هیجان‌انگیز سه بعدی است که در سال ۲۰۱۴ به پرده سینما رفت. این انیمیشن ادامه دو انیمیشنی به نام‌های films “7 Zwerge – Männer allein im Wand” و “7 Zwerge – Der Wald ist night Genug” است.
داستان این انیمیشن از داستان‌های زیبای خفته و سفیدبرفی الهام گرفته است که ماجرای بوبی را دنبال می‌کند که به شاهزاده کمک می‌کند تا پرنس چارمینگ را پیدا کند.

 

Die sieben Raben” (The Seven Ravens)

(“Die sieben Raben” (The Seven Ravens

هفت کلاغ،  یک انیمیشن عروسکی است که در دهه ۱۹۳۰ تولید شده و بر اساس یکی از مجموعه داستان‌های شاه پریان از برادران گریم است. داستان درباره فرد روستایی است که دخترش بیمار به دنیا آمده است. او هفت پسرش را می‌فرستد تا از چاه آب بیاورند و وقتی پسرانش برنمی‌گردند، پدر فکر می‌کند که رفته‌اند پی بازیگوشی. از ای‌نرو، او پسرانش را نفرین کرده و آن‌ها تبدیل به ساحره می‌شوند.
دخترک وقتی بزرگ میشود. دنبال برادران خود می‌رود. دخترک بعد از ماجراهای فراوان، برادرانش را یافته و به شکل انسانی خودشان برمی‌گرداند.  


بهترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان آلمانی، کلیک کنید(1) | کلیک کنید.
بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان آلمانی، کلیک کنید.

بهترین اپلیکیشنهای یادگیری زبان آلمانی، کلیک کنید.

آکادمی دید ارائه دهنده دوره های متنوع زبان آلمانی است.

پست های مرتبط