preloader
  • 09332061561 | 02166895207
  • info@deedlanguage.ir
تکنیک های رایتینگ تافل آی بی تی بخش Integrated

تکنیک های رایتینگ تافل : بخش Integrated | مراحل کمک به شما در گوش دادن، خواندن و نوشتن

رایتینگ Integrated  تافل لزومی ندارد که ترسناک باشد، با این حال، اگر آماده نباشید،این نوع سوال پیچیده ترین سوال رایتینگ در هر آزمون زبان انگلیسی به نظر می رسد. شما ممکن است با نوشتن متن به زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشید و این نوع سوال integrated تافل تنها 20 دقیقه به شما فرصت می دهد تا پاسخ کتبی خود را بنویسید. دراین بخش تکنیک های رایتینگ تافل را مورد بررسی قرار می دهیم.

برخلاف بخش independent رایتینگ تافل، کارهایی بیش از نوشتن بایستی انجام دهید. شما بایستی قبل از نوشتن رایتینگ، هم متن نوشته و گوش دهید. بعلاوه، برای نمره بالا گرفتن در این بخش باید نوشته خوب با واژگان و گرامر عالی داشته باشید.

اگر گام هایی که در این بخش به شما می گوییم را دنبال کنید، برای رایتینگ آزمون تافل کاملا آماده خواهید شد.

در 7 گام در سوال رایتینگ integrated تافل نمره بالایی کسب کنید

  1. سوال را متوجه شوید

اگر در آزمون تافل شرکت می کنید، احتمالاً خود را برای اپلای به دانشگاه های خارج از کشور آماده می کنید. به همین دلیل است که شما باید ثابت کنید که می توانید ایده های اصلی سخنرانی ها و متون را درک کنید. توانایی درک انگلیسی گفتاری و نوشتاری همچنین برای هر کسی که می خواهد به خارج از کشور سفر کند، در خارج از کشور کار کند یا با افراد انگلیسی زبان در کشور خود کار کند مهم است.

در این قسمت از آزمون، شما باید متنی را بخوانید که 250 تا 300 کلمه دارد و یک سخنرانی 1 تا 2 دقیقه ای را گوش دهید. هر دو بخش نوشته شده و سخنرانی در مورد یک موضوع آکادمیک است. این دو بخش دو دیدگاه در مورد یک موضوع ارائه می دهند.

هنگام خواندن و گوش دادن باید یادداشت برداری کنید تا بتوانید موارد مهمی را که می خواهید درباره آنها بنویسید به خاطر بسپارید. بعد از خواندن و گوش دادن، باید بتوانید در مورد چگونگی ارتباط قسمت خواندن و گوش دادن، یک پاسخ 150 الی 225 کلمه ای بنویسید.

2. از دستورالعمل های به نفع خود استفاده کنید

دستورالعمل های سوال رایتینگ integrated تافل در همه آزمونها یکسان خواهد بود.

قبل از امتحان با انجام هر چه بیشتر تست های تمرینی آماده شوید. به این ترتیب ، شما تمام دستورالعمل های قبل از امتحان را خواهید دانست. بنابراین، نیازی به اتلاف وقت و انرژی برای خواندن دقیق آنها در طول آزمون واقعی نیست.

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد دستورالعمل ها داشته باشید ، آمادگی بیشتری نیز خواهید داشت. شما دقیقاً می دانید که چه کاری باید انجام دهید!

3. یادداشت های عالی و درستی بردارید

شما قرار است هنگام خواندن و گوش دادن یادداشت برداری کنید تا بتوانید در مورد ایده های اصلی در دو قسمت بنویسید و نحوه ارتباط آنها را نشان دهید. یادداشت های خوب به شما کمک می کنند اطلاعات را به خاطر بسپارید. اما چگونه می توان یادداشت های خوبی نوشت؟

از کلمات کلیدی استفاده کنید

سعی نکنید در یادداشت برداری جملات کامل بنویسید. به خصوص هنگام گوش دادن، تمرکز روی درک انگلیسی و نوشتن جملات کلمه به کلمه بسیار دشوار است.

در حین نوشتن متن رایتینگ، به بخش ریدینگ یا متن دسترسی خواهید داشت ، بنابراین می توانید همیشه هنگام نوشتن یک بار دیگر به متن نگاه کنید. با این حال، این کار زمان می برد! شما بایستی زمان نوشتن خود را به حداکثر برسانید تا دقایق بیشتری فرصت داشته باشید تا روی پاسخ خود کار کنید. پس ممکن است نیاز باشد تا بیش از یک بار به متن نگاه کنید.

سعی کنید متن را بارها و بارها نخوانید. هنگام خواندن بخش اول یا دوم ، یادداشت های کوتاهی بردارید.

یادداشت برداری همچنین به این معنی است که در حال خواندن، ایده ها و نظرات خود را از متن تان با استفاده از کلمات شخصی خود بنویسید. هنگام نوشتن پاسخ خود، نباید هیچ متنی را از آن قسمت کپی کنید. شما باید از کلمات اصلی خود استفاده کنید و ثابت کنید که دایره لغاتتان بالا است.

از نمادها استفاده کنید

شما می توانید هنگام یادداشت برداری با جایگزینی کلمات با نمادها در وقت صرفه جویی کنید. یک نماد می تواند کل جمله را جایگزین کند! به جای نوشتن یک جمله کامل، در وقت صرفه جویی می کنید تا فقط چند علامت سریع ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید از <—> برای نشان دادن تقابل بین دو ایده استفاده کنید.

برای نشان دادن علت و معلول از -> استفاده کنید.

هنگام آماده شدن برای آزمون تافل می توانید لیست نمادهای خاص خود را بیاورید. مواردی را ایجاد کنید که برای شما منطقی باشد. اگر به طور مکرر از آنها استفاده کنید، می توانید هنگام یادداشت برداری در مورد آزمون بسیار موثر باشید.

تمرین کنید

هر زمان که به انگلیسی چیزی می خوانید یا گوش می دهید، یک دفتر یادداشت کنار خود داشته باشید. می توانید یادداشت برداری را هنگام خواندن در اوقات فراغت یا گوش دادن به ویدئوهای TEDtalks تمرین کنید.

راه حل دیگر این است که با متون آکادمیک تمرین کنید، زیرا این ساختارها نظیر مواردی که در آزمون روبرو خواهید شد دارای نظم ساختاری بیشتری هستند.

از یک جدول برای یادداشت برداری منظم استفاده کنید

رسم جدول هنگام آزمون بسیار سریع و آسان است و کمک زیادی به شما می کند. قبل از شروع به خواندن یا گوش دادن، یک جدول رسم کنید.

این کار به شما کمک می کند تا بر ایده های اصلی در دو بخش و چگونگی ارتباط آنها تمرکز کنید. شما قادر خواهید بود ایده های اصلی و ارتباطات بین آنها را با یک نگاه مشاهده کنید. این عمل باعث می شود که زمان زیادی برای برنامه ریزی قبل از نوشتن صرفه جویی شود.

هنگام گوش دادن آرام باشید

شما فقط یک بار می توانید به بخش گفتاری گوش دهید، بنابراین، می توانید برای درک همه چیز، یادداشت برداری عالی و به دست آوردن تمام اطلاعاتی که برای گرفتن پاسخ کتبی درست نیاز دارید، متحمل استرس و فشاز زیادی شوید.

توجه داشته باشید که راهی برای فشار دادن دکمه "rewind" یا پخش مجدد متن وجود ندارد. وقتی این بخش تمام شد، دیگر تمام شده است. این محدودیت ممکن است واقعاً ترسناک به نظر برسد، اما وقتی پی ببرید که عملکرد این آزمون چگونه است، این بخش برایتان تا حدی آسان می شود.

به یاد داشته باشید که شما فقط باید ایده های اصلی را بفهمید و آنها را به ایده های اصلی متن متصل کنید. بنابراین ، اگر تک تک کلمات را نمی فهمید ، نگران نباشید! این یک تست واژگان نیست. لازم نیست پس از گوش دادن به 30 سوال خاص پاسخ دهید. شما فقط باید نکات اصلی را درک کنید.

اگر اطلاعات خیلی خاصی را به خاطر نمی آورید ، نگران نباشید. هنگامی که سوال رایتینگ را انجام می دهید، شما هستید که تصمیم می گیرید چه اطلاعاتی را وارد کنید. برای این منظور شما به ایده ها و ارتباطات اصلی بین آنها احتیاج خواهید داشت. اگر فقط می توانید در مورد چند ایده پشتیبانی کننده از قسمت لیسنینگ یادداشت برداری کنید، به یاد داشته باشید که هنگام نوشتن می توانید برای جزئیات بیشتر به قسمت خواندن دسترسی پیدا کنید.

رایتینگ خود را سازماندهی کنید

برنامه ریزی

برای برنامه ریزی پاسخ نوشتاری خود باید فقط 1-2 دقیقه وقت صرف کنید ، اما هنگام برنامه ریزی، هل نشوید! جدولی را که هنگام خواندن و گوش دادن درست کرده اید به یاد دارید؟ اکنون از آن استفاده کنید و می توانید در وقت صرفه جویی کنید.

پاسخ خود را به پاراگراف های منظم تقسیم کنید

شما باید سعی کنید 4 پاراگراف بنویسید.

سعی کنید هر دو بخش خواندن و گوش دادن را هدف قرار دهید. یک پاراگراف در مورد متن و سپس یک پاراگراف درباره سخنرانی ننویسید. بهتر است هر دو را همسو بحث کنید.

می توانید ساختار پاراگراف های مثال زیر را دنبال کنید:

مقدمه: موضوع اصلی دو متن و ارتباط اصلی بین متن ها را بیان کنید.

 Example: Both the reading and the listening passage discuss__________. The author of the reading passage argues that__________, while the lecturer challenges the points made by the article. He/She claims that__________.

پاراگراف اول: اولین ایده اصلی متن را بیان کرده و آن را به یک ایده اصلی در متن لیسنینگ مرتبط کنید.

Example: First of all, the author of the reading passage states that__________. He/She claims that__________. However, the lecturer in the spoken passage implies that__________. Moreover, he/she believes that__________.

پاراگراف دوم و سوم: ایده های اصلی متن را بیان کنید و این ایده ها را از سخنرانی به ایده های اصلی متصل کنید. برای ساختار بندی این پاراگراف ها می توانید از مثال پاراگراف 1 استفاده کنید.

نتیجه گیری

 یک پاراگراف کوتاه درباره نحوه دیدگاه متفاوت به موضوع توسط دو نویسنده را بنویسید. اگر وقت برای نتیجه گیری ندارید ، مشکلی نیست. می توانید پاراگراف مربوط به آخرین ایده اصلی را به نتیجه گیری مانند این تبدیل کنید:

Last but not least, the reading passage mentions__________. The author seems to believe that__________. In contrast, the lecturer argues that__________. He/She discusses__________. The two perspectives differ in their approach to__________.

از کلمات اتصال دهنده استفاده کنید تا نوشتار شما دارای ساختارمنظم و منطقی تر باشد.

برای توالی ایده ها: firstly, secondly, last but not least

برای تقابل ایده ها: however, although, nevertheless, in contrast, on the one hand/ on the other hand

برای نشان دادن علت و معلول: as a result, consequently, therefore

5. به یاد داشته باشید: این یک آزمون زبان است

اگر چیزی در مورد موضوع نمی دانید، نگران نباشید ، قرار نیست که در مورد موضوع صرفا اطلاعات تخصصی داشته باشید! حتی ممکن است بخاطر تمرکز روی نظر شخصی خود نمره از دست بدهید.

سوال رایتینگ integrated تافل، از شما در مورد دیدگاه شما می پرسد. با این حال ، سوال رایتینگ integrated در مورد خوب خواندن ، خوب گوش دادن، درک و بحث درباره ایده هایی است که به شما داده شده است.

ممتحن ها (افرادی که آزمون شما را می خوانند و در مورد نمره شما تصمیم می گیرند) علاقه دارند پی ببرند که چقدر می توانید از دو منبع اطلاعات را ترکیب کنید و البته آنها به سطح انگلیسی شما در رایتینگ علاقه مند هستند.

این بدان معنی است که شما باید ثابت کنید سطح انگلیسی شما واقعا خوب است. چطوری این کار را انجام خواهید داد؟ با استفاده از ساختارهای گرامری نسبتا پیچیده و دامنه وسیعی از واژگان.

شما باید سعی کنید از پیشرفته ترین دانش خود در زبان انگلیسی در اینجا استفاده کنید، اما از کلمات یا عباراتی که درباره آنها اطمینان ندارید استفاده نکنید. هنگام نوشتن یک مزیت استراتژیک بسیار مهم دارید: وقت تفکر!

وقتی صحبت می کنید نمی توانید مکث کرده و به کلماتی که می خواهید استفاده کنید فکر کنید، اما هنگام نوشتن می توانید از واژگان مورد اعتماد خود استفاده کنید.

6. ویرایش کنید

1-2 دقیقه وقت بگذارید تا نوشته تان را تصحیح کنید. به یاد داشته باشید ، شما وقت برای تغییرات بزرگ ندارید. ممتحن ها می دانند نوشته شما اولین پیش نویس است. با این وجود کاری که می توانید انجام دهید تصحیح اشتباهات نگارشی است.

تافل با آکادمی دید

آکادمی دید ارائه دهنده انواع دوره های خصوصی و گروهی تافل به صورت حضوری و آنلاین با معقول ترین هزینه می باشد. شما همه روزه برای مشاوره و تعیین سطح می توانید از ساعت 9 صبح تا 9 شب با مشاوران ما تماس بگیرید.


Scroll to Top
آیکون تماس با ما