preloader
  • 09332061561 | 02166895207
  • info@deedlanguage.ir
اسپیکینگ آیلتس

آزمون اسپیکینگ آیلتس در ابتدا ممکن است کمی ترسناک باشد بخصوص چون شما مستقیما رودرروی ممتحن خود آزمون می دهید. بخاطر همین رودرروبودن آزمون ، یافتن موضوعات اسپیکینگ رایگان به همراه نمونه های پاسخ ها می تواند کمی دشوار باشد. اما نگران نباشید. ما هوای شما را داریم. بیایید پیش از تمرین با موضوعات اسپیکینگ آیلتس ما  نگاهی اجمالی به آزمون اسپیکینگ بیندازیم و ببینیم روند کار به چه صورت است.

آزمون اسپیکینگ آیلتس | همه چیز درباره آزمون اسپیکینگ آیلتس

قالب بندی آزمون اسپیکینگ

آزمون اسپیکینگ شامل 3 بخش بوده و تقریبا 11 الی 15 دقیقه طول می کشد. لطفا توجه داشته باشید که موضوعات اسپیکینگ برای سلام و خوشامدگویی و بخش اول یکی هستند پس هر دو به عنوان بخش یک در نظر گرفته می شوند اما ما برای راحتی شما آنها را تفکیک کرده ایم.

 

سلام و خوشامدگویی در اسپیکینگ آیلتس

وقتی شما در آزمون اسپیکینگ آیلتس شرکت می کنید و وارد اتاق آزمون می شوید، ممتحن بلافاصله با سوالات سخت اسپیکینگ آیلتس شروع نمی کند. در عوض آنها به آهستگی و با سلام و خوشامدگویی شروع می کنند. لطفا دقت داشته باشید که بخشی از نمره شما بر اساس توانایی تان در سلام و احوالپرسی است بنابراین مهم است که برای آن آماده باشید. بر این اساس بگذارید نگاهی کوتاه بر یک نمونه سلام و احوالپرسی و پاسخ آن بیندازیم.

ممتحن خود را معرفی کرده و نام شما را خواهد پرسید. شما پاسخ می دهیدMy name's….""

سپس از شما پرسیده می شود " What can I call you?" که می توانید پاسخ دهید    " You can call me……..".  ممکن است در اینجا اگر نام انگلیسی دارید از آن استفاده کنید. شاید عجیب باشد ولی برخی از مردم نمی توانند نام انگلیسی خود را به درستی تلفظ کنند و این قابل قبول نیست. اگر نمی توانید آن را به درستی تلفظ کنید اصلا از آن استفاده نکنید.

پس از پرسیدن اسمتان آنها خواهند پرسید که اهل کجا هستید. فقط بگویید "I'm from……." . همین کافیست. در این مرحله نیازی نیست هیچگونه اطلاعات اضافی در مورد پاسخ هایتان بدهید.

در آخر در مورد کارت هویت تان سوال خواهد شد. پس از نشان دادن آن شما آزمون را آغاز خواهید کرد.

 

بخش اول آزمون اسپیکینگ آیلتس

بخش اول آزمون اسپیکینگ آیلتس که بین 4 الی 5 دقیقه طول می کشد شامل تقریبا 8 الی 10 سوال اسپیکینگ آیلتس و 2 الی 3 موضوع آشنای اسپیکینگ آیلتس از قبیل شغل شما، تحصیلات تان، خانواده، زادگاه، محل زندگی و غیره خواهد بود. این موضوعات ساده تر از موضوعات بخش دوم اسپیکینگ آیلتس هستند. در زیر تعدادی مثال از چیزهایی که ممکن است از شما بپرسند آورده شده است.

سوالات بخش اول را می توان سوالاتی تلقی کرد که مکالمات کوتاه روزمره بین دو غریبه یا آشنا را تقلید می کنند. این سوالات خیلی عمیق و پیچیده نیستند ولی نگذارید شما را به اشتباه بیندازند که نیازی ندارید خود را برای آنها آماده کنید. تنها یه آمادگی جزیی می تواند کمک زیادی بکند و شما از ما بابت اینکه مجبورتان کردیم برای آن آماده شوید سپاسگزار خواهید بود. همچنین بعدها در همین پست توصیه هایی در مورد آمادگی برای سوالات بخش اول خواهید یافت.

بخش اول آزمون اسپیکینگ آیلتس

 

بخش دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس

در بخش دوم شما در مورد یک موضوع مشخص اسپگینک آیلتس صحبت خواهید کرد. این موضوع برای شما انتخاب شده و بر روی یک کارت (Candidate Task Card) در اختیار شما قرار خواهد گرفت. سپس یک دقیقه وقت دارید تا جواب خود را آماده کرده ونهایتا  دو دقیقه وقت دارید تا صحبت کنید. کاغذ و قلمی جهت یادداشت برداری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. نمونه زیر مثالی از یک سوال بخش دوم اسپیکینگ آیلتس است.

بخش دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس

 

به محض اینکه دو دقیقه زمان صحبت شما تمام شود، احتمالا ممتحن این بخش را با پرسیدن چند سوال ساده مربوط به پاسخ شما به بخش دوم به پایان می رساند. این سوالات گاهی به عنوان سوالات جمع بندی شناخته شده و کمک می کنند تا مکالمه تکمیل و جمع بندی شود. بیایید نگاهی به تعدادی سوال اسپیکینگ آیلتس بیندازیم که ممکن است پرسیده شوند. برای مثال، شاید موضوع اسپیکینگی که شما در بخش دوم در موردش حرف زدید "توصیف نوع حمل و نقل عمومی مورد علاقه شما باشد". ممتحن می تواند با پرسیدن این سوالات مکالمه شما را جمع بندی کند:

-Are the buses cheap in your city?

 Did you travel to the test today by bus?-

معمولا این سوالات جمع بندی ساده هستند بنابراین ضروریست که شما جواب های ساده به آنها بدهید. در اینجا جواب های طولانی و پیچیده ضرورتی ندارند زیرا ممتحن احتمالا آماده رفتن به بخش سه است. برای مثال، شما می توانید به یک سوال جمع بندی با پاسخی کوتاه مثل این جواب دهید:

- Yes, about 2 dollars for a single journey.

- No, actually I came by taxi.

از طرف دیگر نمونه هایی وجود دارند که در آنها ممتحن کلا از سوالات جمع بندی صرفنظر کرده و در عوض مستقیما وارد بخش سوم می شود. اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید. این مسئله نشان می دهد که پاسخ شما در بخش دوم اسپیکینگ به اندازه کافی طولانی بوده و سه دقیقه زمان صحبت شما برای بخش دوم تمام شده است.

 

مقاله ای که مطالعه آن به شما پیشنهاد می شود : نکات ضروری برای آزمون اسپیکینگ آیلتس

 

بخش سوم اسپیکینگ آیلتس

در بخش سوم از شما 4 الی 8 سوال دیگر اسپیکینگ پرسیده خواهد شد که مربوط به موضوعات مورد بحث در بخش دوم هستند. بعلاوه ممتحن سوالاتی براساس پاسخ های شما خواهد پرسید بنابراین کل بخش سوم یک بحث دو طرفه با ممتحن بوده و 4 الی 5 دقیقه طول خواهد کشید. اینها تعدادی سوال اسپیکینگ عمومی هستند که ممتحن می تواند براساس موضوعات بخش دوم اسپیکینگ آیلتس که در بالا مطرح شد از شما بپرسد :

بخش سوم آزمون اسپیکینگ آیلتس


در ادامه بخوانید :

نکات و تکنیک‌های آیلتس | بایدها و نبایدهای اسپیکینگ آیلتس

جدیدترین سوالات اسپیکینگ آیلتس به‌همراه پاسخ از ژانویه تا آوریل 2019

جدیدترین نمونه سوالات اسپیکینگ آیلتس 2020

چگونگی محاسبه نمره در اسپیکینگ آیلتس


Scroll to Top
آیکون تماس با ما