آزمون تافل

آزمون تافل

آزمون تافل - TOEFL iBT

کل آزمون تافل iBT تقریبا چهار ساعت زمان خواهد برد و تمام بخش‌های آزمون در یک روز انجام می‌شوند. نمرۀ کلی آزمون 120 است.
اولین قسمت آزمون درک مطلب (reading) می‌باشد، پس از آن بخش شنیداری (listening)، گفتاری (speaking) و نوشتاری می‌باشد. بعد از بخش listening یک استراحت 10 دقیقه‌ای خواهید داشت. بعد از اتمام هر بخش از آزمون، شما دیگر قادر نخواهید بود که به آن بخش برگردید تا سؤالات را تمام کنید یا پاسخ‌هایتان را عوض کنید.

سوالات آزمون تافل

آزمون تافل

موفقیت در آزمون تافل آی بی تی

آزمون تافل TOEFL iBT

 

ریدینگ آزمون تافل

همین‌که شما بخش درک مطلب (reading) آزمون TOEFL iBT را شروع می‌کنید، متنی روی صفحۀ کامپیوتر ظاهر خواهد شد. نوار scrollbar در سمت راست صفحه تعبیه شده و به شما اجازه می‌دهد صفحه را بالا و پایین کنید.
در بالای صفحۀ کامپیوتر نوار مکان‌یابی (navigational toolbar) تعبیه شده است. (باید بدانید که هنگام استفاده از این ابزار زمان شما متوقف نخواهد شد.) سرفصل (heading) موجود در قسمت چپ نوارابزار بخشی را که در حال حاضر دارید آن‌را پشت سر می‌گذارید به شما نشان می‌دهد: خواندن (reading). گوشۀ نوارابزار سؤالی را که در حال پاسخ به آن هستید و همچنین شمارۀ سؤال را به شما نشان می‌دهد.

ریدینگ آزمون تافل

 

در سمت راست یک ساعت (clock) خواهد بود، که زمان باقی‌ماندۀ شما را نشان می‌دهد. شما می‌توانید بر روی دکمۀ مخفی‌کردن ساعت (Hide Time button)، که در کنار ساعت است، کلیک کنید تا ساعت از دید شما مخفی شود. در بالای ساعت 6 دکمۀ مکان‌یابی (navigation button) وجود دارد. آزمون تافل
اگر روی دکمۀ “نشان‌دادن متن” (view text button) کلیک کنید، زمانی که در حال پاسخ به سؤالات هستید می‌توانید کل متن را ببینید. دکمۀ مرور (review button) به شما این امکان را می‌دهد که سؤالاتی را که پاسخ داده‌اید مرور کنید و تغییرات لازم را ایجاد کنید. شما می‌توانید با کلیک بر دکمۀ صدا (volume button) صدا را تنظیم کنید. دکمۀ کمک (help button) برای کمک بیشتر به شما تعبیه شده است. نهایتاً، دکمه‌های قبلی (back) و بعدی (next) این امکان را به شما می‌دهند که به سؤالات قبلی یا بعدی رجوع کنید.

لیسنینگ آزمون تافل

 

لیسنینگ آزمون تافل

در بخش شنیداری آزمون TOEFL iBT، شما با یک گوشی سر (headset) به سخنرانی‌ها (lecture) و مکالمات (conversation) گوش فرا خواهید داد. تصویری که دربارۀ سخنرانی یا مکالمه است بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. این تصویر برای آن است که بتوانید محیط سخنرانی یا مکالمه را تصور کنید. ممکن است لغات یا اصطلاحات سخت برای شما معنی شوند. وقتی که متن فایل صوتی تمام شد، سؤالی بر روی صفحه نمایان می‌شود.
نوار ابزاری در بالای صفحه موجود است. سرفصل نوشته‌شده در سمت چپ نوار ابزار بخشی که در حال پاسخ‌دادن به آن هستید را مشخص می‌کند: لیسنینگ آزمون تافل . همانند نوار ابزار مربوط به بخش خواندن و درک مطلب (reading)، بخش لیسنینگ نیز سؤال درحال پاسخ، شمارۀ سؤال و زمان باقی ماندۀ شما را نشان می‌دهد. امکان دارد که شما بخواهید دکمۀ مخفی‌کردن ساعت (Hide Time button) واقع در سمت چپ ساعت را کلیک کنید و از آن استفاده کنید. در بالای ساعت چهار دکمۀ مکان‌یابی وجود دارد.

toefl listening

دکمۀ تنظیم صدا (volume button) به شما برای کم یا زیادکردن صدا کمک خواهد کرد، دکمۀ کمک (help button) برای کمک بیشتر است و دکمۀ بعدی (next button) شما را برای پاسخ به سؤال بعدی راهنمایی می‌کند. بعد از انتخاب دکمۀ Next، از شما خواسته می‌شود تا بر روی دکمۀ OK کلیک کنید و تأیید کنید که می‌خواهید به سراغ سؤال بعدی بروید. در بخش شنیدار (listening)، شما نمی‌توانید برگردید و به سؤالات پاسخ دهید.

بخش صحبت کردن آرمون تافل

بخش صحبت کردن آرمون تافل

 

اسپیکینگ آزمون تافل

برای پشت سر گذاشتن بخش اسپیکینگ آزمون TOEFL iBT، شما باید از هدفون میکروفون‌دار استفاده کنید. برای چهار مبحث speaking، شما به مطالبی که در گوشی می‌شنوید گوش خواهید داد. تصویری که نمایان‌گر سخنرانی یا مکالمه است بر روی صفحه نمایان می‌شود. برای پاسخ به تمام مباحث بخش speaking، شما باید از طریق میکروفون تعبیه شده بر روی هدفون استفاده کنید تا پاسخ خود را ضبط کنید، که به‌صورت دیجیتالی ضبط شده و به شبکۀ آنلاین نمره‌‌دهی ETS Online Scoring Network فرستاده می‌شود.

 

بخش رایتینگ آزمون تافل

(تقریباً 50 دقیقه) مجموعاً 30 نمره

toefl writing

در بخش نوشتن (writing) آزمون TOEFL iBT، شما پاسخ خود به دو مبحث را تایپ خواهید کرد. برای مبحث جامع، شما به مطالبی که از گوشی پخش می‌شود گوش خواهید کرد. اشخاص مسئول نمره‌دهی به پاسخ‌های نوشته شدۀ  شما از طریق شبکۀ  نمرهدهی آنلاین ETS Online Scoring Network به شما نمره خواهند داد.


تماس با تیم کارشناسان تافل دید

برای کسب اطلاعات بیشتر از تدریس خصوصی تافل ، با شماره زیر تماس بگیرید:

 02122040877