چگونه به استرالیا مهاجرت کنیم؟

چگونه به استرالیا مهاجرت کنیم؟

چگونه به استرالیا مهاجرت کنیم؟ راهنمای مهاجرت به کشور استرالیا

به مهاجرت به استرالیا فکر می‌کنید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ شاید شما از این سرزمینی که در پایین نقشه قرار دارد دیدن کرده باشید و شاید فقط دربارۀ آن خوانده باشید و زیبایی‌های آن را به‌صورت آنلاین مشاهده کرده باشید.

در هر دو صورت، زندگی در استرالیا عالی است!

اما سفرکردن به استرالیا و زندگی در آنجا دو کار بسیار متفاوتی هستند. ما در اینجا لیستی از عوامل کلیدی برای شما تهیه‌ کردیم تا به شما کمک کنیم بهعنوان یک شهروند خارجی استرالیا راه‌های اقامت در آنجا چه چیزهایی می‌تواند باشد.
گام‌های مشخصی وجود دارد که شما باید برای مهاجرت به استرالیا آنها را در نظر بگیرید. شما صرفاً نمی‌توانید چمدانتان را ببندید، به آنجا پرواز کنید و سپس برنامۀ اقامت خود را بچینید. بنابراین، اول باید ببینید که چه نوع ویزایی برای مهاجرت به استرالیا احتیاج دارید. باید دربارۀ هزینه‌های زندگی در آنجا اطلاعات کسب کنید. و اگر قصد کارکردن در استرالیا را دارید، باید بدانید چگونه و کجا می‌توانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید. مهاجرت به استرالیا
اگر دیدید که از پس کارهایی که گفته شد برمی‌آیید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ارتباط خود را با یک آژانس مهاجرتی شروع کنید. آن‌ها قادر به سرعت‌بخشیدن به روند اخذ ویزا یا اپلای شما به استرالیا نیستند، اما می‌توانند همان روند را برای شما آسان و راحت‌تر کنند. آن‌ها در انجام کارهای مهاجرتی متخصص هستند، به همین دلیل شما در طی این روند دردسرهای کمتری خواهید داشت. برای شروع برنامه‌ریزی‌های خود برای مهاجرت به استرالیا 5 تا از مهم‌ترین چیزهایی که در اینجا برایتان آورده‌ایم را بادقت بخوانید. 

 

دنبال کار استخدامی در استرالیا بگردید

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، نمی‌توانید چمدانتان را بردارید و سوار هواپیما شوید و به استرالیا بروید. تنها زمانی می‌توانید این کار را بکنید که ویزا (مهاجرتی) داشته باشید. اگر می‌خواهید برای مدت طولانی در استرالیا بمانید، باید به دولت استرالیا دلیل خود را برای اقامت طولانی ارائه دهید. به آن‌ها مدارکی ارائه دهید که نشان دهد شما از پیش در استرالیا کار متناسب با حرفۀ خود را یافته‌اید و قصد کار و شامل‌شدن در اقتصاد محلی استرالیا را دارید. 

work and live in australia

بنابراین، پیش از هرکار دیگری، دنبال فرصت‌های شغلی در آنجا باشید. با داشتن فرصت شغلی مناسب، خیلی آسان‌تر می‌توان تصمیم گرفت که چه نوع ویزایی برایتان مناسب است. اگر شغلی در آنجا برای خود دست و پا کرده باشید، کمکی خواهد شد تا در صف اخذ ویزای استرالیا قرار بگیرید.

 

برای ویزای استرالیا تقاضا کنید

گزینه‌های مختلفی از ویزا درمقابل شما برای مهاجرت وجود دارد. آن‌ها شامل ویزاهای کارفرماهای موفق و همچنین ویزاهایی که برای کارمندهای حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای درنظر گرفته شده می‌باشند. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم شما باید بدانید که چه نوع حرفه‌ای را برای اشتغال درنظر دارید و با توجه به آن، چه ویزایی برایتان مناسب است. 

ویزای استرالیا

اگر کارفرما یا کار بیمه شده‌ای یافتید، از مدیر استخدام بخواهید که تقاضای شما را مبنی بر دریافت ویزا به رئیس آن موسسه یا شرکت ابلاغ کند. بیش از 20 نوع ویزای کاری توسط دولت استرالیا صادر می‌شود. عملکرد کلیدی برای شما یافتن مناسب‌ترین نوع آن‌هاست. 
اگر شما در لیست مهاجران حرفه‌ای ( مهاجرانی که در حرفه‌ای خاص کارآزموده و آماده مشغول‌شدن به کار هستند) قرار دارید، باید از برنامۀ مهاجرت حرفه‌ای استفاده کنید. به لیست اشتغال حرفه‌ای که توسط دپارتمان مهاجرتی طراحی شده است نگاهی بیندازید و ببینید کدام یک از ویزاها برایتان مناسب است. 
اگر تا حالا کاری پیدا نکرده‌اید نگران نباشید، اگر در لیستی که مطرح شد قرار دارید می‌توانید از دولت استرالیا ویزا دریافت کنید. همچنین ویزاهای کارآموزی، ویزاهای خانوادگی یا همسر، ویزای پناهندگی، ویزای دانشجویی و ویزاهای بشردوستانه نیز وجود دارند. اگر در هیچکدام از این دسته‌ها قرار نگیرید، ویزاهای تحت‌عنوان مقیم سابق، ویزای درمان پزشکی یا ویزای اهداف خاص پیش روی شما هستند. 
 

خانه ای در استرالیا بیابید

اگر از پیش کار موردنظر خود را یافته و ویزای متناسب با آن را تقاضا کرده‌اید، به احتمال زیاد می‌دانید که در کجا و کدام شهر قرار است زندگی کنید. اما یافتن و پرداختن هزینۀ خانه در استرالیا ممکن است سخت‌تر از آنی باشد که فکر می‌کنید.
هزینۀ زندگی در استرالیا بسیار گران‌تر از اکثر کشورهای دنیا است. اگر قصد زندگی در شهرهای اصلی مانند سیدنی یا ملبورن را دارید، باید هزینه‌های خیلی بیشتری بپردازید. در مقایسه با ایالات متحده، مالیات‌ها نیز سنگین‌تر هستند. بنابراین، برای هزینه‌های اضافی نیز آماده باشید.

 

خود را با فرهنگ استرالیایی تطبیق دهید

اگر شما به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید و درباره فرهنگ غرب از پیش می‌دانید، باید توانایی این را داشته باشید که سریعاً با فرهنگ استرالیا خو بگیرید. افراد زیادی در استرالیا در فضای خارج از خانه زندگی می‌کنند. آن‌ها زیبایی سواحل را ترجیح می‌دهند. عده‌ای علاقه زیادی به قدم‌زدن در طبیعت دارند. و عده‌ای نیز شلوغی داخل شهرها را بیشتر دوست دارند. زندگی در استرالیا هر طوری که بخواهید می‌تواند باشد. با توجه به سلیقۀ شخصی و سبک زندگی‌تان، می‌توانید از منابع طبیعی نیز بهره و لذت ببرید. می‌توانید در کنار ساحلی زیبا باشید یا در شهر جذاب و پر سرو صدا. بهترین بخش موضوع؟ می‌توانید از همه آن‌ها یکجا لذت ببرید! 
استرالیایی‌ها از آزادی‌های اساسی لذت می‌برند که شهروند ایالات متحده نیز آن‌ها را ستایش می‌کنند. در استرالیا، شما از آزادی‌بیان و آزادی دین و مذهب برخوردارید. تمام شهروندان استرالیایی آزاد و زیرنظر قانون باهم برابرند. به‌عنوان یک شهروند خارجی از شما انتظار می‌رود تا تمام قوانین دولت را رعایت کنید، در جامعه مشارکت داشته باشید و حضور آرام و صلح‌آمیزی داشته باشید. 

 

برای تابعیت استرالیا یا اقامت دائم اپلای کنید

اگر هدف شما از مهاجرت به استرالیا اشتغال است و می‌خواهید به‌طور دائم در آنجا زندگی کنید، باید کارهایی را برای اخذ تابعیت دائم انجام دهید. شما شهروند محسوب نخواهید شد ولی با داشتن ویزای تابعیت می‌توانید بدون هیچ محدودیتی در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنید.

برای تابعیت استرالیا یا اقامت دائم اپلای کنید

اگر عاشق استرالیا شوید و تصمیم بگیرید که ویزای تابعیت برایتان کافی نیست، می‌توانید یک قدم جلو بروید و برای شهروندی اپلای کنید. شما باید دارای یک سری الزامات شهروندی باشید، آزمون دهید، هویت خود را تایید کنید و مصاحبه انجام دهید. اگر واقعاً مطمئن هستید که می‌خواهید باقی زندگی خود را شهروند استرالیا باشید، این کار درستی است.

 

خلاصه چگونگی مهاجرت به استرالیا

زندگی در استرالیا می‌تواند تجربۀ شگفت‌انگیزی باشد اما شما باید اقدامات لازم برای مهاجرت به آنجا را انجام دهید. اول، دنبال کار در آنجا بگردید. اگر کارفرمایی پیدا کردید که دنبال ویزای کار شما نیز خواهد بود، کارتان راحت‌تر پیش می‌رود. تقاضای ویزا کنید، جایی برای زندگی پیدا کنید و دربارۀ فرهنگ استرالیا اطلاعات کافی را کسب کنید. 
اگر سبک زندگی استرالیایی را دوست دارید و تصمیم دارید برای همیشه در آنجا زندگی کنید، می‌توانید برای تابعیت دائم اپلای کنید. اگر تابعیت برایتان کافی نبود، می‌توانید تقاضای شهروندی بکنید. 
استرالیا کشوری شگفت‌انگیز با منابع غنی است که جای بسیار خوبی برای کار و زندگی است. هزینه‌های زندگی در استرالیا بیشتر از کشورهای دیگر است اما سبک زندگی مردم استرالیا ارزشش را دارد.