ویزای دانشجویی آلمان برای دانشجویان ایرانی

ویزای دانشجویی آلمان برای دانشجویان ایرانی

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورآلمان برای دانشجویان ایرانی

زمانی که به تاریخ تحصیل می‌نگریم می‌بینیم که خیلی به کشور آلمان مدیون هستیم. کشور آلمان زادگاه “دانشگاه‌های تحقیقاتی”، با ساختمان‌های بزرگ و کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز است؛ جایی که هر روزمولد علم و سبب گسترش آن است. در آلمان، قوانین و نظم و انضباط  گسترده‌ای به رشته‌های مختلف مانند مهندسی، رشته‌های کامپیوتری، تجارت و مدیریت و مطالعات فرهنگی اختصاص داده می‌شود که در بین این‌ها مطالعات فرهنگی بیش از همه در بین دانشجویان بین‌المللی طرفدار دارد چون رشته‌ای است که در آن خلاقیت مدام مورد تشویق قرار می‌گیرد و راه‌حل‌های بیشماری ارائه می‌شود. در این مطلب نگاهی به ویزای دانشجویی آلمان خواهیم داشت.


ویزای دانشجویی آلمان برای دانشجویان ایرانی‌ای که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را دارند

 ویزای نوع D / مجوز اقامت در آلمان 

اگر شما دانشجوی ایرانی هستید، به ویزای نوع D / مجوز اقامت نیاز دارید تا در آلمان تحصیل کنید. ویزای دانشجویی آلمان مخصوص دانشجویانی مثل شما است که آماده شروع به تحصیل در آلمان می‌باشید. اطلاعات مرتبط با اخذ ویزای نوع D / مجوز اقامت را بیابید تا ببینید که تحصیل در آلمان برای شخص شما مناسب است یا خیر.

ویزای تحصیلی کشور آلمان

 

برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان چقدر زمان صرف می‌شود؟

از اختصاص‌دادن زمان اضافی برای تقاضای ویزای دانشجویی آلمان اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید بلافاصله پس از پذیرفته‌شدن و ثبت نام در دانشگاه آلمانی مورد نظر خود، برای ویزای نوع D / مجوز اقامت خود اپلای کنید. شما حداقل باید 3 ماه پیش از شروع برنامۀ دانشگاهی خود برای اخذ ویزا اقدام کنید.

 

گام‌های اصلی برای اخذ ویزای تحصیل در آلمان

در اینجا به شما گفته می‌شود که دانشجویان ایرانی باید چه کارهایی برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان انجام دهند:
دانشجویان ایرانی باید اطلاعات بیومتریک خود را درطول پروسۀ اپلای فراهم کنند. بیومتریک شما همان اطلاعات مربوط به تعیین هویت شما (برای مثال اثر انگشت و عکس‌های شما) است که کشورها معمولاً برای اهداف امنیتی به آن‌ها احتیاج دارند.
شما همچنین در این پروسه باید برای مصاحبۀ ویزای خود بروید.
ویزای نوع D / مجوز اقامت در آلمان، نهایتاً برای 3 ماه اعتبار دارد. برای اقامت بیشتر برای تحصیل شما باید هر سال ویزای خود را تمدید کنید. اگر شما پس از فارغ‌التحصیلی قصد ماندن در کشور آلمان را دارید باید برای ویزای دیگری اپلای کنید یا ویزای خود را در دفتر مهاجرت تمدید کنید.

 

چه مقدار هزینه باید بابت ویزای دانشجویی آلمان پرداخت کنید؟

اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان برای دانشجویان ایرانی

برای اپلای ویزای نوع D / مجوز اقامت، باید مبلغی حدود 75 یورو پرداخت کنید. با توجه به موقعیت شما مسئولین مربوطه آلمانی به شما اجازه پرداخت این مبلغ به‌طور آنلاین، یا به‌طور حضوری درمراکز اخذ ویزای آلمانی در ایران یا از طریق بانک را می‌دهند.
دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در آلمان نیازی به اثبات سطح بالایی از زبان انگلیسی را برای تحصیل در دانشگاه‌های بین المللی آلمانی را ندارند. مهارت‌های کافی شما در زبان آلمانی برای زندگی در آلمان و با موفقیت گذراندن کلاس‌هایتان نیاز است.
دانشجویان ایرانی قبل از رفتن به آلمان نیازی به انجام آزمایشات پزشکی ندارند.
دانشجویان ایرانی نیاز به باز کردن حساب محدود بانکی (restricted bank account) ندارند. این نوع از حساب بانکی مقدار مبلغ برداشتی ماهانه شما را محدود می‌کند و تنها زمانی که در آلمان باشید می‌توانید از آن استفاده کنید.


تماس با ما

به منظور مشاوره مهاجرت به آلمان و همچنین دوره های آموزش زبان آلمانی، دوره های آمادگی آزمون گوته، با شماره زیر تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877