روش تدریس و دوره اسپیکینگ آیلتس و دوره PRE-IELTS

روش تدریس و دوره اسپیکینگ آیلتس و دوره PRE-IELTS

روش تدریس و دوره اسپیکینگ آیلتس و دوره PRE-IELTS در آکادمی آیلتس دید

تو این ویدئو می خوام درباره آزمون آیلتس، دوره pre ielts و چگونگی تدریس اسپیکینگ آیلتس صحبت کنم.

آیلتس که مخفف International English Language Testing System هستش، چهار مهارت زبان انگلیسی ، لیسنینگ، ریدیدنگ، رایتینگ و اسپیکینگ شما رو مورد ارزیابی قرار میده و با شرکت و موفقیت در این آزمون شما می خوایین نشون بدین که زبان انگلیسی شما در سطح و levelی هستش که در یک کشور انگلیسی زبان کار، زندگی یا تحصیل بکنید. در کنار ترفند و تکنیک هایی که برای موفقیت در موفقیت این آزمون لازم هستش، شما بایستی به راحتی بتونید به انگلیسی با سلاست صحبت کرده، به انگلیسی به طور آکادمیک بنویسید، صحبت های طرف مقابلتون رو فهمیده و متون آکادمیک رو بخونید. البته آزمون اکادمیک و جنرال آیلتس داریم که یک سری تفاوت هایی باهم دارن که تو ویدئوهای بعدی توضیحاتی دقیق رو براتون ارائه خواهم داد.

توضیح درباره Pre IELTS آکادمی دید

 اگر سطح زبانی شما پایین باشه، منظور در حد upper intermediate نباشه، بایستی دوره Pre-IELTS رو بگذرونید، شاید سوال پیش بیاد که سطح پیش آیلتس یعنی چه؟ نمیدونم با کتاب های American English File آشنایی دارین یا نه؟ حداقل باید سه کتاب اولش، به غیر ازکتابه starter  منظورمه. البته سطح در حدbasic  باشه، الزام این هستش که کتاب  basic هم تدریس شه. تو این سه کتاب هم دایره لغات شما در حد 2 الی 3 هزار کلمه بالا میره، به طوری که این کلمات، idiomها، منظور اصطلاحات، collocationهای یا به عبارتی گروهی از کلماتی که با هم میان، رو به طور اکتیو تو جملاتتون استفاده کنید، نه فقط یه معنی از یه کلمه رو بلکه معانی مختلفش رو تو جمله.

همچنین گرامر، و مهارت های نوشتاری، گفتاری و شنیداریتون تو contextهای مختلف مثل رستورن، سفر در هتل، معاشرت های مختلف و و و تقویت میشه. و یه چیز جلب این کتاب ویدئوهای آموزشیش هستش که باعث میشه هر اون چه که یاد میگیرید رو به صورت کاربردی نیز یاد بگیرید.

طول دوره

بعد این که اطمینان حاصل شد که سطح شما برای شروع دوره آیلتس مناسب هستش، دوره آیلتس شماره میشه. حالا ممکنه بپرسین دوره پیش آیلتس چند جلسه و چه مدت طول میکشه؟ جواب این هستش که طول دوره از زبان آموز به زبان آموز فرق می کنه، شاگرد داریم که میخواد مهاجرت کنه و ی تایم محدودی داره و به صورت فشرده مطالعه شدید میکنه و شاید ممکنه تو دو ماه دوره آیلتس رو تموم کنه، چون هر کتاب 10 12 درس بیشتر نیس و بعضی از ساختار های گرامری تو کتاب ها با یک سری نکات اضافی تکرار میشن. ولی خب زبان آموزی هستش که شاغل هستش و حداقل یک سال به خودش وقت داده و به قول انگلیسی ها he has taken her time که با آرامش آهسته و پیوسته دوره پری آیلتس و آیلتس رو به اتمام برسونه.

 درباره تعداد جلسات باید بگم که زبان آموزی هستش که خوب و درست و حسابی مطالب رو میخونه و میبینید یه درس تو ی جلسه نود دقیقه تموم میشه، و خب زبان آموزی هستش که یا شاید کم کاری کنه یا نیاز باشه استاد یه سری بخش ها رو تایم زیادی روش وقت  بزاره. هرچند، ما وقتی تعیین سطح و ثبت کردیم، بهتون سعی می کنیم با دقت نسبتا بالایی بگیم که چند جلسه نیاز دارین.

تعیین سطح آنلاین آیلتس در آکادمی دید

و اینم بگم تعیین سطح آنلاین هم داریم، که تو این اوضاع کرونایی خیلی خوبه. پروسه اینطوره که سوال خدمتتون میفرستیم و شما وویس گذاشته و جواب میدین واساتید ما با دقت بالا و با درایت بررسی می کنن. و حتی اگر سطحتون بالا باشه، نیاز باشه تو تعیین سطح به شما سوالات رایتینگ آیلتسی می فرستیم تا با حوصله بر اساس دستور العمل هایی که میدیم زمان گرفته، رایتینگ رو نوشته و به اساتید ما بفرستید تا بررسی  کنند تا تعداد جلسه مورد نیاز برای هر skill برای شما تعیین بشه. و خبر خوب اینکه تعیین سطح فوق حرفه ای ما رایگان هستش.

روش تدریس اسپیکینگ آیلتس در آکادمی دید

خب سوال اول: منابعی که ما برای speaking از اونا بهره می بریم چیا هستن؟  |  ما برای اسپیکینگ یه جزوه مخصوص فوق العاده ای داریم که میشه ادعا کرد که تقریبا هر موضوعی که تو آیلتس ازش ممکنه سوال بیاد رو پوشش داده. تعداد موضوعات18  تا هستش که براتون می خونم:

روش تدریس اسپیکینگ آیلتس

 

خب ی کم وارد جزئیات شیم و درباره روش تدریس صحبت کنیم. هر درس شامل یک سری سوالات کوچیک هستن که هر سوال در خودش یه کلمه یا اصطلاح مربوط به موضوع رو برای شما میخواد یاد بده و خب شما باید در جواب از اون اصطلاح استفاده کنید. مثلا یه چند تا سوال از درس Food:

What is the first food that comes to your mind when you’re starving hungry?

سوال به فارسی اینه: اولین غذایی که وقتی خیلی گرسنه هستین به ذهنتون میاد چیه؟

 

مثلا اصطلاح starving hungry خیلی باحال تر و شیک تر از very hungry هستش و قطعا ممتحن آیلتس با شنیدن این اصطلاح نمره بالا تری رو برای لغت برای شما تعیین می کنه و یا چند تا سوال دیگه:

When was the last time you felt starving hungry/you were starving?

یعنی آخرین باری که خیلی گرسنه بودی کی بود

Does eating snacks before a meal spoil your appetite?

آیا خوردن خوراکی اشتها شما رو کورد می کنه

Do you think you have a healthy appetite?

آیا شما رژیم سالم دارین؟

Does seeing disgusting pictures or videos spoil your appetite?

آیا دیدن تصاویر حال بهم زن اشتهای شما رو کور می کنه

همینطور که از سوالا متوجه هستید، هر سوال در خود یه اصطلاح رو به شما یاد میده و هر درس از 45 تا 80 تا سوال داره. و شما انقد درباره یک موضوع صحبت می کنید که بعد اتمام هر درس قشنگ یه قدرت رو در درون خودتون حس می کنید که نشون میده واقعا به طور اساسی یه چیز واقعی رو یاد گرفتید و میتونید درباره مثلا food قشنگ صحبت کنید. اساتید ما با هر جوابی که برای هر سوال میدین سعی می کنن با دقت بسیار ریز جواب شما رو اصلاح کنن و به شما جواب های پیشنهادی رو بدن که دقیق تر پی ببرین که جواب های خودتون رو چطور از لحاظ دستوری، واژگانی، تلفظی و سلاست ارتقا بدین تا نمره بالای هفت تو اسپیکینگ آیلتس بگیرین. و یک چیز جالب و بسیار حائز اهمیت اینکه، بعد از اتمام این سوالای کوچیک هر درس، میریم سراغ سوال های مربوط به موضوع و این سوالا، سوالای واقعی خود آزمون آیلتس هستن سالهای قبل اومدن . برای این سوالات پاسخ های فوق العاده ای آماده کردیم که در داخل این پاسخ ها اصطلاحاتی که یاد گرفتید به صورت فوق العاده کاربردی به کار رفته. مثلا یه سوال پارت یک از موضوع food  که پیشتر بحثش رو کردیم:

Q: What time do you usually eat dinner?
A: We have our main meal at around 7.00 … I’m usually starving hungry by then … in fact I often grab a bite to eat as soon as I get home from college … a sandwich perhaps … but not too much to spoil my appetite …

سخن رو کوتاه کنم. باید این رو بگم که در جزوه ای که ما در اختیار شما قرار میدیم، پایان هر درس، حدود 100 سوال اضافی مربوط به اون سوال قرار دادیم که شما به صورت خودخوان تو خونه بخونید و براشون پاسخ خودتون رو بدین و برای استاد خواستید بیارید تا بررسی کنه. و در پایان باید بگم که هر تکنیک ریزی که نیاز باشه رو به صورت حرفه ای برای شما آموزش داده خواهد شد. در ویدئو های بعد درباره skill های دیگه صحبت خواهیم کرد.

موفق باشید.