preloader
تدریس خصوصی زبان نروژی

کلاس نروژی | تدریس خصوصی زبان نروژی توسط خبره‌ترین اساتید نروژی تهران

یادگیری به صورت یک‌به‌یک همراه با استاد، تجربۀ یادگیری مناسب و کامل ایجاد کرده و شانس بیشتری برای تمرین صحبت‌کردن فراهم می‌کند. در مقایسه با کلاس درس عمومی که استاد مجبور است به همۀ دانش‌آموزان توجه کند، کلاس خصوصی معمولاً زودتر به نتیجه می‌رسد. آکادمی زبان‌ها و آیلتس دید، دوره‌های فشرده، فوق‌فشرده و عادی تدریس خصوصی زبان نروژی را به شکل‌های زیر اجرا می‌کند:

  • تدریس خصوصی زبان نروژی در منزل

  • کلاس خصوصی زبان نرژی در محل کار

  • دوره‌های آنلاین زبان نروژی

برای کسب اطلاعات بیشتر، همه روزه از 9 صبح تا 9 شب می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

منبع اصلی آموزشی زبان نروژی

منابع جامع و پرکاربرد آموزش زبان نروژی

 

منابع مکمل آموزشی

منابع یادگیری خودخوان نروژیدانلود منابع آموزش زبان نروژیتدریس خصوصی زبان نروژی با منابع معتبر


در ادامه مواردی را اساتید ما درباره یادگیری زبان نروژی برای شما آماده کرده‌اند که می‌توانند آگاهی شما را در مسیر یادگیری این زبان بسیار بالا ببرند. امیدواریم برایتان مفید واقع شوند.


یادگیری زبان نروژی

زبان نروژی شما را  به جهانی با جمعیت بیش از 5 میلیون نفر مردم نروژ در کشور نروژ متصل می‌کند. مردم انگلیسی زبان، زبان نروژی را یکی از ساده‌ترین زبان‌ها برای یادگیری می‌دانند. دستور زبان و ساختار جملات با وجود اندکی تفاوت در ترتیب و قواعد، بسیار شبیه به زبان انگلیسی است.ولی از لحاظ تلفظ کلمات بسیار با زبان انگلیسی متفاوت بوده و شامل آواهایی است که در زبان انگلیسی مشابه آن وجود ندارد. البته با تمرین می‌توانید بر این صداها تسلط یابید. از آن‌جایی که زبان‌های انگلیسی و نروژی دارای ریشۀ مشترک از زبان آلمانی هستند، لغات هم‌ریشه ی فراوانی دارند. لغاتی که معنی و تلفظ یکسانی در هر دو زبان دارند. برای مثال به این جملۀ نروژی دقت کنید. جمله‌ای که می‌توان آن را یک جملۀ سوئدی-نروژی نامید :

Kan du hjelpe meg? Hvor er nasjonalparken?

جملات را با صدای بلند ادا کنید، حتی اگر هنوز در مورد نحوۀ  تلفظ کلمات آن جمله مطمئن نیستید. ادای آن‌ها با صدای بلند می‌تواند در فهمیدن معنی بعضی از این کلمات به شما کمک کند. در این جمله کلماتی مثلkan , hjelpe , mig , hvor...همانند کلماتی مثل where, me, help, can در زبان انگلیسی است. تدریس خصوصی زبان نروژی
حال اگر اندکی با زبان انگلیسی آشنا باشید، حدس‌زدن معنی جمله بسیار آسان خواهد بود: می‌شه لطفا به من کمک کنید؟ باغ ملی کجاست؟ به نسبت زبان‌های دیگر، نه‌تنها شروع یادگیری زبان نروژی آسان است، بلکه یادگیری آن می‌تواند سرآغازی برای یادگیری زبان‌های دیگری مانند سوئدی، دانمارکی، چکی و خود آلمانی باشد. زبان‌هایی که همگی دارای ریشۀ آلمانی هستند. 

 

مزایای یادگیری زبان نروژی

صحبتی اندک به زبان نروژی در مجموعه مکالمات خود، دری به دنیایی با سطوح مختلف را برای شما می‌گشاید. برای کسب‌وکار، چندزبانه بودن نه‌تنها برای رزومۀ شما خوب است،  بلکه می‌تواند کار شما را دگرگون کند. فراگرفتن این زبان برای شخصی که کسب‌وکاری در منطقۀ اسکاندیناوی دارد بسیار مفید است. یادگیری این زبان می‌تواند فرصت‌های طلایی برای شما ایجاد کرده و شما را تبدیل به متخصصی کند که کشور نروژ به آن احتیاج دارد، این امر بخاطر کم بودن افراد خارجی است که زبان نروژی را بلد هستند.

مسافرت کردن

 

تدریس و آموزش زبان نروژی جهت مسافرت

اگرچه بیشتر نروژی‌ها می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما مسلماً با مردم خود با زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند. زمانی که شما بتوانید به زبان نروژی صحبت کنید، فرصت‌هایی استثنایی در کشور نروژ برای شما ایجاد خواهد شد که یک شخص غیرآشنا به زبان نروژی تصورش را هم نمی‌کند.

 

زندگی در خارج کشور

 

آموزش زبان نروژی جهت زندگی در خارج از کشور

زمانی که شما بتوانید زبان نروژی را بدون داشتن کتابچۀ راهنمای سفر صحبت کنید، ایدۀ بیشترماندن در آن کشور می‌تواند وسوسه‌کننده باشد. شهرهایی مثل اسلو (oslo) و برگن (bergen) فرصت‌های زیادی را برای افرادی که می‌خواهند در خارج از کشور درس بخوانند یا افراد مختخصصی که به‌دنبال یک حقوق خوب و زندگی مرفه هستند فراهم می‌کند.

 

آموزش ذهن

 

یادگیری زبان نروژی جهت تقویت ذهن

حتی اگر تصمیم دارید که زبان نروژی را به‌عنوان یک سرگرمی فرا بگیرید، دانستن چند زبان ذهن شما را حتی در ایام پیری سالم و فعال نگه می‌دارد. و این امر به‌خاطر این است که فراگیری زبانی دیگر، شبکه‌ای دیگر از ارتباطات را در میان سلول‌های عصبی شما ایجاد می‌کند. هرچقدر که اتصال سلول‌های عصبی شما بیشتر باشد، مهارت‌های حل مشکلات و حافظه شما بهتر می‌شود.

 

فرهنگ نروژی

 

تدریس خصوصی زبان نروژی

صحبت به زبان نروژی به‌طور مستقیم شما را با کشور نروژ آشنا می‌کند. مواردی مثل: گردش در سواحل کم‌جمعیت fjord در غرب،  آشنایی با سالن موسیقی متال شهراسلو یا نحوۀ درست‌کردن غذای (Lutefisk). همچنین می‌توانید با آثار ادبیاتی کشور نروژ اشنا شوید. مثل آثار Henrik Ibsen.

 

در کلاس درس

آموزش در کلاس درس به‌همراه استاد و سایر دانش‌آموزان سنتی‌ترین روش‌ها برای یادگیری زبان است. بیشتر امریکایی‌ها از قبل به این روش، زبانی را در دبیرستان فرا گرفته‌اند. اگرچه اغلب بهترین نتایج ممکن را در پی نداشته است. بیشتر افرادی که ترغیب می‌شوند تا در زبان تسط کسب کنند، متوجه می‌شوند که کلاس‌های درس یک توازن خوب بین آموزش زبان و فرصتی برای گوش‌دادن و صحبت‌کردن به آن زبان ارائه می‌کند.

 

فایل‌های صوتی

 

فایل های صوتی آموزش و یادگیری زبان نروژی

برای افرادی که می‌خواهند پول خود را صرف یادگیری زبان کنند، اما زمان کافی برای انجام روش‌های سنتی را ندارند، دوره‌های چندرسانه ای (multimedia) گزینۀ مناسبی می‌باشد. چه شما صحبت‌کردن (speaking) و گوش‌دادن (listening) را با سی‌دی در ماشین تمرین کرده یا دورۀ تعاملی را به‌وسیلۀ کامپیوتر خود در خانه و در زمان اوقات‌فراغت تمرین کنید. تنها اشکال این روش یادگیری هزینۀ بالای آن می‌باشد. همچنین مواردی که از آن‌ها استفاده می‌کنید به‌سرعت قابلیت ارتقاء خواهند داشت.

 

دوره‌های آنلاین زبان نروژی

یادگیری آنلاین توسعۀ بسیار زیادی در طول سال‌های اخیر داشته است و به یکی از گزینههای بادوام نسبت به  فرم‌های آموزش سنتی تبدیل شده است. این روش به یک قاعده برای افرادی که پول و یا زمان اندک دارند و می‌خواهند یادگیری خود را ارتقاء دهند، تبدیل شده است. در مقایسه با روش بالا، برنامه‌های مبتنی بر اشتراک( دارای هزینه) آنلاین همیشه به‌روزرسانی شده و همچنین دوره‌ها افزوده و ارتقلء پیدا می‌کنند و لازم به خریداری نمونۀ جدید نمی‌باشند. 

 

یادگیری زبان نروژی به صورت آنلاین

پرداخت یا عدم پرداخت؟

تمام روش‌های ذکر شده در بالا شامل هزینه می‌شوند. برای افرادی که صبر و انگیزۀ بالاتری نسبت به افراد معمولی دارند، راه‌هایی برای یادگیری زبان نروژی وجود دارد که رایگان هستند.

Tandem Partners 

تکنیکی است که در آن دو نفر که می‌خواهند زبان یک‌دیکر را یاد بگیرند نوبتی جایشان به عنوان استاد و دانش آموز عوض می‌شود. برای مثال، اگر شما برای دو ساعت همدیگر را ملاقات می‌کنید، می‌توانید برای یک ساعت به زبان نروژی صحبت کرده و سپس آن را به زبان انگلیسی در یک ساعت دوم تغییر دهید تا هر دو بتوانید اندکی زبان مورد نظر را تمرین کنید.
اما باید به‌یاد داشته باشید که صرفاً وقتی شخصی زبان مادری‌اش را می‌داند به این معنی نیست که حتماً یک معلم خوب نیز در آن زبان خواهد بود. این روش زمانی مفید است که شما مقداری نروژی بلد بوده و فقط می‌خواهید اندکی تمرین کنید. اما شما باید آماده باشید تا به همتای خود زبان انگلیسی یاد بدهید. روش (Tandems) برای هر دو گروه کاملاً رایگان است اما هر دو طرف متعهد به صرف زمانی مشخص هستند.

immersion

خوب این روش رایگان است، اگر شما پول بلیط هواپیما، اتاق و خورد و خوراک را در نظر نگیرید. هیچ روشی بیش از زندگی در خود کشور نروژ به شما برای یادگیری زبان نروژی کمک نمی‌کند. اما اگر شما اندکی دانش لغوی، گرامری نداشته باشید، (immersion) یک روش استثنایی نیست و گوش‌دادن به‌صورت منفعل کار آسانی نخواهد بود و شما را بدون مطالعۀ اضافه مسلط به زبان نروژی نخواهد کرد. قبل از قرار‌گرفتن در آن محیط، شما می‌توانید (immersion)را توسط شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی آنلاین نروژ و اجاره فیلم نروژی شبیه‌سازی کنید.

منابع کتابخانه

اگر شما واقعاً یک فرد شروع‌کننده به‌صورت مطالعۀ فردی هستید، تنها چیزهایی که لازم دارید یک کتاب گرامر، دیکشنری و چند کتاب لغت زبان نروژی برای شروع است. کتاب‌ها می‌توانند مهارت خواندن متون به زبان نروژی را برای شما بعد از مطالعۀ  فراوان، فراهم کنند اما کمکی به مهارت گوش‌دادن و صحبت‌کردن شما به زبان نروژی نخواهند کرد.

دوره‌های آنلاین رایگان و اپلیکیشن‌های گوشی

صدها روش رایگان فراگیری زبان نروژی در اینترنت وجود دارد، از گرامر Wikis زبان نروژی گرفته تا دوره‌های آنلاین که هیچ کمبود اطلاعاتی در آن‌ها وجود ندارد.
اما اغلب به‌صورت به‌هم ریخته و متناقض ارائه شده است که خواندن آن را از خواندن یک کتاب گرامر نیز سخت‌تر کرده است. 
بعضی از وب‌سایت‌ها موارد اموزشی تعاملی را به‌صورت رایگان ارائه می‌کنند، مثل   Duolingo  و Memrise. اما این برنامه‌ها  با حذف مهارت‌های گوش‌دادن و صحبت‌کردن، بر روی مهارت‌های خواندن و نوشتن تمرکز می‌کنند. همچنین به شدت بر روی متون نوشته‌شده توسط کاربران وابسته هستند.این به این معناست که کیفیت کار متناقض است و دقت اطلاعات تایید نشده می‌باشد. می‌توان زبان نروژی را به‌صورت انلاین و رایگان فرا گرفت اما خود را آمادۀ مقابله با درس‌های راکد، غیر قابل انعطاف، دارای طراحی ضعیف و یا پر از تبلیغات نیز بکنید.


Scroll to Top