preloader
انواع دوره های آزمون دولینگو

آزمون دولینگو چیست و چگونه خود را برای آزمون دولینگو آماده کنیم؟

آزمون دولینگو یک آزمون تشخیص سطح مهارت زبان انگلیسی برای راهیابی دانشجویان بین المللی به دانشگاه های آمریکا و کانادا است. برخلاف آزمون های تافل و آیلتس، هر لحظه که بخواهید میتوانید در آزمون دولینگو از طریق کامپیوتر خود شرکت کنید.

دوره‌های خصوصی دولینگو در مکان موسسه، محل کار، منزل شما یا به صورت آنلاین

تعداد جلسات دوره های خصوصی بستگی به چند فاکتور دارد:

- سطح زبان آموز

- ضرب الاجل برای تاریخ آزمون

- نوع دوره که می تواند به صورت عادی (2جلسه 90 دقیقه ای در هفته) یا فشرده (3 جلسه دو ساعته در هفته)

 

هزینه دوره های آنلاین و خصوصی دولینگو

برای اطلاع از هزینه ها لطفا تماس بگیرید

 

تعیین سطح هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از طریق Whatsapp یا Skype صورت می پذیرد.

 

بدلیل شرایط حساس کرونا، کلاس های گروهی در حال حاضر برگزار نمی شوند

 

اگر قصد شرکت در آزمون دولینگو را دارید این مقاله را مطالعه کنید.

آزمون دولینگو تمام مهارت های زبان انگلیسی از جمله مهارت های خواندن و درک مطالب، مهارت شنیداری، نوشتاری و صحبت کردن را ارزیابی میکند. به هر شیوه ای که این مهارت های خود را تقویت کنید برای آزمون دولینگو آماده خواهید بود. این شیوه ها میتوانند شامل تماشای فیلم به زبان انگلیسی، مکالمه کردن با دوستان، مطالعه روزنامه و مجله، تمرین نوشتاری و... است. بعلاوه، میتوانید منابع یادگیری بیشماری را بصورت آنلاین بیابید.

در آزمون آزمایشی دولینگو شرکت کنید

آزمون آزمایشی شما را با انواع سوالاتی که در آزمون دولینگو با آن ها رو به رو میشوید آشنا میکنید. پیشنهاد ما به شما این است در آزمون آزمایشی شرکت کنید تا بدانید که در آزمون اصلی چه چیزی در انتظار شماست. آزمون آزمایشی رایگان است و هر چند بار که بخواهید میتوانید در آن شرکت کنید. زمانی که این آزمون را تکمیل کنید، نمره ی تخمینی تان را میتوانید ببینید.

بخاطر داشته باشید که آزمون آزمایشی کوتاه تر است (فقط هشت دقیقه)، و نمره غیررسمی بوده و کاملا دقیق نیست.

برای آزمون آزمایشی، بر روی این لینک کلیک کرده و بر روی کادر نارنجی Take a Test کلیک کنید.

محیط اطراف را برای آزمون دولینگو آماده کنید

آمادگی آزمون دولینگو

از آنجاییکه آزمون دولینگو را از طریق کامپیوتر انجام میدهید باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز حاضر است و چیزی برایتان در حین آزمون ایجاد مشکل نمیکند:

- عکس رسمی

- اتاق ساکت و روشن

- یک ساعت بدون تداخل

- کامیپوتر یا لپ تاپ دارای دوربین جلو

- سرعت مناسب اینترنت و مرورگر سالم

 

فهم صحیح قوانین آزمون دولینگو

پس از تکمیل آزمون، مراقب ویدیوی آزمون شما را بازبینی میکند. قوانین آزمون شامل نداشتن هدفون و هنذفری، نداشتن ارتباط با هیچ فردی، استفاده نکردن از تلفن همراهتان و اینکه نباید جز صفحه کامپیوتر جایی را نگاه بکنید. پیروی کردن از این قوانین در طول آزمون بسیار مهم است؛ در غیر این صورت دوباره باید در آزمون شرکت کنید.

 

مهارت خود را به نمایش بگذارید

نکات و تکنیک های آزمون دولینگو

آزمون دولینگو شامل بخش نوشتاری و یک مصاحبه ی ویدیویی است. بنابراین این فرصت خوبی برای کسانی است که میخواهند اساتید دانشگاه موردنظر خود را تحت تاثیر قرار دهند.

اصلا نگران نباشید. تایمر زمان را برایتان نشان میدهد. اگر در جواب دادن به سوالی گیر کردید، مضطرب نشوید؛ نفس عمیق بکشید و هر سوال را تا جایی که میتوانید به خوبی پاسخ دهید. قبل از ارائه دادن پاسخ های خود به دانشگاه مورد نظر میتوانید آن ها را دوباره مرور کنید و اگر راضی نبودید، میتوانید دوباره در آزمون شرکت کنید.

 

تفاوت آزمون دولینگو و آزمون تافل

تفاوت آزمون تافل با آزمون دولینگو

گرچه هر دو آزمون با کامپیوتر انجام میشوند اما تفاوت زیادی بین آن ها وجود دارد. این تفاوت ها جدا از مسئله ی مکان و زمان و هزینه هستند.

آزمون تافل بر سناریوهایی تمرکز میکند که در زندگی واقعی بخصوص زندگی آکادمیک قابل مشاهده هستند. اگر با روش های سنتی راحت تر هستید بهتر است در آزمون تافل یا آزمون های مشابه شرکت کنید.

بعلاوه، آزمون تافل سوالات را با توجه به نوع آن ها (خواندن و درک مطلب، شنیداری، صحبت کردن و نوشتاری) تقسیم بندی میکند؛ درحالی که در آزمون دولینگو سوالات همه یکجا هستند. برای مثال ممکن است پس از سوال درک مطالب یک سوال نوشتاری قرار گرفته باشد. بنابراین شما باید هر لحظه آماده باشید و سرعت خود را حفظ کنید.

آزمون تافل و دولینگو هر دو کامپیوتری هستند. اما آزمون تافل آزمون تطبیق پذیری نیست. یعنی سختی و آسانی سوالات بعدی بستگی به پاسخ های قبلی شما ندارد. اما آزمون دولینگو برعکس است. سوالات بعدی با توجه به پاسخ های قبلی شما تغییر میکنند.

 

تفاوت آزمون دولینگو و آزمون آیلتس

تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس

بزرگ ترین تفاوت بین آزمون آیلتس و دولینگو مدت زمان دو روزه ی آزمون آیلتس است. جدای از این، فرمت آزمون ها تفاوت بسیاری با یکدگیر دارند.

هر دو آزمون چهار مهارت پایه ی زبان انگلیسی را ارزیابی میکنند. اما در آزمون دولینگو هیچ گونه متن طولانی ای مشاهده نمیکنید. درعوض، در این آزمون توانایی زبانی شما با سنجیدن دانش شما از اصطلاحات و لهجه تان ارزیابی میشود. اما آزمون آیلتس روش سنتی تری در پیش میگیرد؛ برای مثال سوالات چهار گزینه ای، پاسخ کوتاه، سوالات درک مطلب و ... است؛ درحالیکه آزمون دولینگو از فرمت های جدید آزمونی استفاده میکند.

مهم ترین تفاوت این است که آزمون دولینگو تطبیق پذیر است (یعنی سختی و آسانی سوالات بعدی با توجه به پاسخ های قبلی شما تعیین میشود) اما فرمت آزمون آیلتس استاندارد است. این به آن معنا است که آزمون دولینگو قابلیت ارزیابی شما با سرعت بسیار بالا و در کوتاه ترین زمان را دارد.

و آخرین تفاوت این است که آزمون آیلتس در دو نسخه ی آکادمیک و جنرال موجود است اما آزمون دولینگو فقط جنرال است. اما باید توجه داشت که آزمون دولینگو مورد قبول برخی دانشگاه ها است و به همین دلیل برای اهداف آکادمیک نیز قابل استفاده است.

 

آزمون دولینگو مورد قبول کدام دانشگاه هاست؟

تقریبا نیمی از بهترین دانشگاه های آمریکا دولینگو را بجای آزمون آیلتس و تافل قبول دارند. این دانشگاه ها شامل Yale, Duke, Columbia و بسیاری از دانشگاه های دیگر است.

اما نکته ی مهم این است که بررسی کنید و ببینید چگونه این دانشگاه ها آزمون دولینگو را قبول میکنند.

 

آزمون دولینگو شامل چه چیزهایی است؟

آزمون دولینگو شامل سوالات متنوع با فرمتی جدید است. این آزمون شامل:

- گوش دادن به کلمات و انتخاب کلمات درست

- بازبینی شکل نوشته شده کلمات و انتخاب کلمات درست

- تکمیل جاهای خالی متن

- توصیف یک تصویر با صدای بلند

- ضبط صدای خود هنگام خواندن یک جمله

- پاسخ شفاهی به یک سوال

- پاسخ کتبی به یک سوال

- تایپ کردن چیزی که میشنوید

بعلاوه موارد بالا، آزمون دولینگو شامل یک مصاحبه ی ویدویی است که باید درمورد موضوعی که انتخاب کرده اید 3-1  دقیقه صحبت کنید. این قسمت شامل نمره نمیشوید اما به همراه نتیجه ی آزمون به دانشگاه مورد نظر ارسال میشود و فرصت خوبی برای به نمایش گذاشتن مهارت هایتان است.

چگونه باید خود را برای آزمون دولینگو آماده کنیم؟

در این آزمون گستره ای از مهارت های شما از درجه ی طبیعی بودن تن صدا و لهجه ی شما تا توانایی شما در توصیف دقیق عکسی که قبلا آن را ندیده اید ارزیابی میشوند. اما باید به چند مورد توجه داشته باشید تا مطمئن شوید که برای شرکت در این آزمون آماده هستید.

بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که بر مهارت انگلیسی خود در سطح بالا تمرکز کنید. این کار شامل مطالعه ی مقاله های حرفه ای (مانند The New Yorker یا Wall street Journal) ، گوش دادن به پادکست های انگلیسی و در صورت امکان مکالمه ی مداوم با زبان اصل ها است.

از آنجاییکه آزمون دولینگو از سوالات و فرمت های جدید و غیرمعمول استفاده میکند، بهتر است ابتدا در آزمون آزمایشی شرکت کنید تا با روش این آزمون آشنا شوید.

 

چگونگی نمره گذاری آزمون دولینگو

نحوه نمره دهی در آزمون دولینگو

آزمون دولینگو کامپیوتری است. اما برای اینکه اطمینان حاصل کنند شما از قوانین آزمون پیروی میکنید، مراقب هایی قرار میدهند. این مراقب ها ویدیوی آزمون شما را بررسی میکنند و به تمام جزئیات و حرکات شما دقت میکنند. دو نفر دیگر نیز حواسشان به صدا و محیط اطراف شما خواهد بود تا مطمئن شوند کسی غیر از خودتان در محیط آزمون نیست.

پس از اتمام آزمون نمره شما از 10 تا 160  مشخص خواهد شد. این نمره کلی است و بخش بخش نخواهد شد. رشته های تخصصی نمره ی 120  به بالا را قبول میکنند. اما هر دانشگاه و رشته ای متفاوت است. بنابراین هر کدام را جداگانه بررسی کنید.

 

چه اتفاقی پس از اتمام آزمون می افتد؟

پس از اینکه آزمون را به اتمام میرسانید، ویدیوی آن به مراقب ها ارسال میشود و ایمیلی در خصوص زمان اخذ نمره تان دریافت میکنید ( 48  ساعت، البته ممکن است در عرض 24 ساعت نیز نمرات خود را تحویل بگیرید). زمانی که نمره تان آماده شد نیز ایمیلی دریافت خواهید کرد. پس از آماده شدن نمره نیز میتوانید نتایج خود را مستقیما از صفحه نتایج به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. هیچ محدودیتی نیز در تعداد دانشگاه های ارسالی وجود ندارد.


Scroll to Top