preloader
  • 09036272975 | 02166895207 دپارتمان انگلیسی، آیلتس، تافل و دولینگو
  • info@deedlanguage.ir
آموزش زبان سوئدی

یادگیری و آموزش زبان سوئدی

آکادمی بین‌المللی زبان دید، یکی از حرفه‌ای‌ترین مراکز برگزاری دوره‌های آموزش زبان سوئدی است. در کنار حرفه‌ای‌ترین اساتید زبان سوئدی آموزشگاه زبان دید، مکالمه زبان سوئدی را حدوداً در 6 ماه می‌توانید فراگرفته و به صورت سلیس صحبت کنید. در این مطلب روش‌های مختلف یادگیری زبان سوئدی را برای شما عزیزان فراهم کرده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر از نحوه برگزاری کلاس‌های گروهی و خصوصی زبان سوئدی و تعیین سطح با شماره‌های زیر می‌توانید تماس بگیرید:

09332061561  | 02166895207

کلاس‌های آموزش زبان سوئدی

یادگیری و آموزش زبان سوئدی، شما را به جهانی با جمعیت بیش از 9 میلیون نفر مردم سوئدی زبان در سوئد و قسمت‌هایی از فنلاند متصل می‌کند. مردم انگلیسی زبان، زبان سوئدی را یکی از ساده‌ترین زبان‌ها برای یادگیری می‌دانند. دستور زبان و ساختار جملات با وجود اندکی تفاوت در ترتیب و قواعد، بسیار شبیه به زبان انگلیسی است. پس برای کسانی که انگلیسی می‌دانند، فراگیری این زبان مشکل نخواهد بود.
هرچند از لحاظ تلفظ کلمات بسیار با زبان انگلیسی متفاوت بوده و شامل آواهایی است که در زبان انگلیسی مشابه آن وجود ندارد. البته با تمرین زیاد می‌توانید بر این صداها تسلط یابید. از آنجایی که زبان‌های انگلیسی و سوئدی دارای ریشه‌ی مشترک از زبان آلمانی هستند، لغات هم‌ریشه ی فراوانی دارند. لغاتی که معنی و تلفظ یکسانی در هر دو زبان دارند. برای مثال به این جملۀ سوئدی دقت کنید. جمله‌ای که می‌توان ان را یک جمله‌ی سوئدی-انگلیسی نامید:

Kan du hjälpa mig? Var är campingplatser nära här?

جملات را با صدای بلند ادا کنید، حتی اگر هنوز در مورد نحوه‌ی تلفظ کلمات آن جمله مطمن نیستید. ادای آن‌ها با صدای بلند می‌تواند در فهمیدن معنی بعضی از این کلمات به شما کمک کند. در این جمله کلماتی مثل kan ،, hjalpa , mig ،var ar…همانند کلماتی مثل where are, me, help, can در زبان انگلیسی است. حال اگر اندکی با زبان انگلیسی آشنا باشید، حدس زدن معنی جمله بسیار آسان خواهد بود: میشه لطفاً به من کمک کنید؟ نزدیک‌ترین کمپ کجاست؟ به‌نسبت زبان های دیگر، نه تنها شروع یادگیری و آموزش زبان سوئدی آسان است، بلکه یادگیری آن می‌تواند سرآغازی برای یادگیری زبان‌های دیگری مانند نروژی، دانمارکی، چکی و خود آلمانی باشد. زبان‌هایی که همگی دارای ریشۀ آلمانی هستند.


فواید یادگیری و آموزش زیان سوئدی

صحبتی اندک به زبان سوئدی در مجموعه مکالمات خود، دری به دنیایی با سطوح مختلف را برای شما می‌گشاید. برای کسب و کار، چند زبانه بودن نه تنها برای رزومۀ شما خوب است، بلکه می‌تواند کار شما را دگرگون کند. زبان سوئدی پر تکلم‌ترین زبان در منطقۀ اسکاندیناوی است و فراگرفتن این زبان برای شخصی که کسب و کاری در کشورهای سوئد، نروژ، فنلاند یا دانمارک دارد بسیار مفید است. یادگیری این زبان می‌تواند فرصت‌های طلایی برای شما ایجاد کرده و شما را تبدیل به متخصصی کند که کشور سوئد به آن احتیاج دارد، این امر به‌خاطر کم بودن افراد خارجی است که زبان سوئدی را فرا گرفته اند.

 

مسافرت به سوئد

کلاس ها و دوره های زبان سوئدی

اگرچه بیشتر سوئدی‌ها می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما مسلماً با مردم خود با زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند. زمانی که شما بتوانید به زبان  سوئدی صحبت کنید، فرصت‌هایی استثنایی، در کشور سوئد برای شما ایجاد خواهد شد که یک شخص غیر آشنا به زبان سوئدی تصورش را هم نمی‌کند.

 

مهاجرت به سوئد

زمانی که شما بتوانید زبان سوئدی را بدون داشتن کتابچه‌ی راهنمای سفر صحبت کنید، ایده‌ی ماندن بیشتر در آن کشور می‌تواند بسیار وسوسه‌کننده باشد. شهرهایی مثل استاکهلم (Stockholm) و گوتنبرگ (Gothenburg) فرصت‌های زیادی را برای افرادی که می‌خواهند در خارج از کشور درس بخوانند یا افراد مختخصصی که به‌دنبال یک حقوق خوب و زندگی مرفه هستند فراهم می‌کند.

 

آموزش ذهن – آموزش زبان سوئدی

آموزش زبان سوئدی

حتی اگر تصمیم دارید که زبان سوئدی را به عنوان یک سرگرمی فرا بگیرید، دانستن چند زبان، ذهن شما را حتی در ایام پیری سالم و فعال نگه می‌دارد. و این امر به‌خاطر این است که فراگیری زبانی دیگر، شبکه‌ای دیگر از ارتباطات را در میان سلول‌های عصبی شما ایجاد می‌کند. هرچقدر که اتصال سلول‌های عصبی شما بیشتر باشد، مهارت‌های حل مشکلات و حافظه شما بهتر می‌شود. از این‌رو یادگیری و آموزش زبان سوئدی برای شما آسان‌تر می‌شود.

 

فرهنگ سوئدی

کشور سوئد توجه زیادی به فرهنگ و هنر دارد. آموزش زبان سوئدی و صحبت به این زبان به‌طور مستقیم شما را با فرهنگ اصلی کشور سوئد آشنا می‌کند. مواردی مثل آشنایی با مرکز تولید محصولات موسیقی پاپ، لذت‌بردن از فیلم‌های Ingmar Bergman یا آشنایی با نحوه‌ی درست‌کردن غذای Kotbullar. همچنین می‌توانید با آثار ادبیاتی کشور سوئد آشنا شوید. به طور مثال آثار ادبیاتی که جایزۀ نوبل برده‌اند. مثل Tomas Transatomer. حرف از جایزه‌ی نوبل شد. خود اقای الفرد نوبل اهل کشور سوئد بود. همچنین اگر شما یکی از 4 میلیون آمریکایی با اجداد سوئدی هستید، یادگیری زبان سوئدی می‌تواند شما را به ریشه  و اصل و نصب خود نزدیک‌تر کند.

 

تدریس خصوصی زبان سوئدی

آلفرد نوبل

حدود یک میلیون نفر در دنیا زبان سوئدی را به‌عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند. این تعداد افراد به همراه جمعیت خود کشور سوئد مجموعًا به 10 میلیون نفر می‌رسند. اگرچه زبان سوئدی یکی از زبان‌های پرطرفدار دانشگاهی در آمریکا نیست، اما روش‌های زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد.

 

آموزش زبان سوئدی در کلاس درس

آموزش زبان سوئدی در کلاس درس به همراه استاد و سایر دانش‌آموزان سنتی‌ترین روش‌ برای یادگیری زبان است. بیشتر امریکایی‌ها از قبل به این روش زبانی را در دبیرستان فرا گرفته‌اند. اگرچه اغلب بهترین نتایج ممکن را در پی نداشته است اما بیشتر افرادی که ترغیب می‌شوند تا در زبان  مسلط شوند، متوجه می‌شوند که کلاس‌های درس یک توازن خوب بین آموزش زبان و فرصتی برای گوش‌دادن و صحبت‌کردن به آن زبان ارائه‌ می‌کند.

 

استاد خصوصی زبان سوئدی

یادگیری و آموزش زبان سوئدی به صورت یک به یک همراه با استاد، یادگیری مناسب و کامل ایجاد کرده و شانس بیشتری برای تمرین صحبت‌کردن فراهم می‌کند. در مقایسه با کلاس درس عمومی که استاد مجبور است به همۀ دانش‌آموزان توجه کند، کلاس خصوصی معمولاً زودتر به نتیجه می‌رسد. اگرچه کلاس‌های خصوصی ارزان نیستند و لازم است که شما خود را برای پرداخت هزینه‌های گران‌قیمت کلاس‌های اساتید باتجربه آماده کنید اما آکادمی دید کلاس‌های خصوصی با کیفت بالا و هزینه مناسب برای شما برگزار می‌کند.

 

Audio Courses and CD-roms

برای افرادی که می‌خواهند پول خود را صرف یادگیری زبان کنند، اما زمان کافی برای انجام روش‌های سنتی را ندارند، دوره‌های چند رسانهای (multimedia) گزینۀ  مناسبی می‌باشد. چه شما صحبت‌کردن (speaking) و گوش‌دادن (listening) را با سی‌دی در ماشین تمرین کرده چه دورۀ تعاملی را به وسیله  کامپیوتر خود در خانه و در زمان اوقات فراغت تمرین کنید. تنها اشکال این روش یادگیری هزینۀ بالای آن می‌باشد. همچنین مواردی که از آن‌ها استفاده می‌کنید به سرعت قابلیت ارتقاء خواهند داشت.

 

دوره های آنلاین زبان سوئدی

دوره های آنلاین زبان سوئدی

یادگیری و آموزش آنلاین زبان سوئدی به صورت آنلاین توسعه بسیار زیادی در طول سال‌های اخیر داشته است و به یکی از گزینه‌های بادوام نسبت به فرم‌های آموزش سنتی تبدیل شده است. این روش به یک قاعده برای افرادی که دارای پول و یا زمان اندک هستند و می‌خواهند یادگیری خود را ارتقاء بدهند، تبدیل شده است. در مقایسه با روش بالا، برنامه‌های مبتنی بر اشتراک (دارای هزینه) آنلاین همیشه به‌روزرسانی شده و همچنین دوره‌ها افزوده و ارتقاء پیدا می‌کنند و لازم به خریداری نمونه جدید نمی‌باشند.

یادگیری زبان سوئدی  به صورت آنلاین

پرداخت یا عدم پرداخت؟

همه روش‌های آموزش زبان سوئدی ذکرشده شامل هزینه می‌شوند. برای افراد صرفه‌جو که صبر و انگیزه  بالاتری نسبت به افراد معمولی دارند، راه‌هایی برای یادگیری زبان سوئدی وجود دارد که رایگان هستند.

 

( Tandem Partners)

تکنیکی ست که در آن دو نفر که می‌خواهند زبان یک‌دیکر را یاد بگیرند نوبتی جایشان به‌عنوان استاد و دانش‌آموز عوض می‌شود. برای مثال، اگر شما برای دو ساعت همدیگر را ملاقات می‌کنید، می‌توانید برای یک ساعت به زبان سوئدی صحبت کرده و سپس در یک ساعت دوم آن را به زبان انگلیسی تغییر دهید تا هر دو بتوانید اندکی زبان مورد نظر را تمرین کنید.
اما باید به‌یاد داشته باشید که صرفاً وقتی شخصی زبان مادری‌اش را می‌داند به این معنی نیست که حتماً یک معلم خوب نیز در آن زبان خواهد بود. این روش زمانی مفید است که شما مقداری سوئدی بلد بوده و فقط می‌خواهید اندکی تمرین کنید. اما شما باید آماده باشید تا به همتای خود زبان انگلیسی یاد بدهید. روش (Tandems) برای هر دو گروه کاملاً رایگان است اما هر دو طرف متعهد به صرف زمانی مشخص هستند.

 

غوطه ور شدن

خوب این روش رایگان است، اگر شما پول بلیط هواپیما، اتاق و خورد و خوراک را در نظر نگیرید. هیچ روشی بیش از زندگی در خود کشور سوئد به شما برای یادگیری زبان سوئدی کمک نمی‌کند. اما در این روش اگر شما اندکی دانش لغوی، گرامری نداشته باشید، (immersion) یک روش استثنایی نیست و گوش‌دادن به صورت منفعل کار آسانی نخواهد بود و شما را بدون مطالعۀ اضافه مسلط به زبان سوئدی نخواهد کرد. قبل از قرار گرفتن در آن محیط، شما می‌توانید (immersion) را توسط شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی آنلاین سوئد و اجاره فیلم سوئدی شبیه‌سازی کنید.

 

منابع کتابخانه زبان سوئدی

اگر شما واقعاً یک فرد باانگیزه هستید که قصد دارید در آموزش زبان سوئدی به‌طور خودخوان جلو بروید، تنها چیزهایی که لازم دارید یک کتاب گرامر، دیکشنری و چند کتاب لغت زبان سوئدی برای شروع است. کتاب‌ها می‌توانند مهارت خواندن متون به زبان سوئدی را برای شما بعد از مطالعۀ  فراوان، فراهم کنند اما کمکی به مهارت گوش دادن و صحبت کردن شما به زبان سوئدی نخواهند کرد.

کلاس ها و دوره های خصوصی زبان سوئدی

 

دوره‌های آنلاین رایگان و اپلیکیشن‌های گوشی در آموزش زبان سوئدی

صدها روش رایگان فراگیری و آموزش زبان سوئدی در اینترنت وجود دارد. از گرامر Wikis زبان سوئدی گرفته تا دوره‌های آنلاین که هیچ کمبود اطلاعاتی در آن‌ها وجود ندارد.
اما اغلب به‌صورت به‌هم ریخته و متناقض ارائه شده است که خواندن آن را از خواندن یک کتاب گرامر نیز سخت‌تر کرده است.
بعضی از وب‌سایت‌ها موارد اموزشی تعاملی را به صورت رایگان ارائه می‌کنند، مثل Duolingo و Memrise. اما این برنامه‌ها با حذف مهارت‌های گوش‌دادن و صحبت‌کردن، بر روی مهارت‌های خواندن و نوشتن تمرکز می‌کنند. همچنین به‌شدت بر روی متون نوشته شده توسط کاربران وابسته هستند. این به این معناست که کیفیت کار متناقض است و دقت اطلاعات تایید نشده می‌باشد. می‌توان زبان سوئدی را به صورت انلاین و رایگان فرا گرفت اما خود را آماده مقابله با درس‌های راکد، غیر قابل انعطاف، دارای طراحی ضعیف و یا پر از تبلیغات نیز بکنید.


Scroll to Top
آیکون تماس با ما