روش‌های یادگیری زبان فرانسه

ترفندها و روش‌های یادگیری آسان و سریع زبان فرانسه

اگر واقعاً قصد یادگیری سریع زبان فرانسه را دارید، روش‌های یادگیری زبان فرانسه را در این مطلب برایتان آماده کرده‌ایم که می‌توانید انجامشان دهید.

مواردی که برای یادگیری زبان به‌طور طبیعی باید درنظر گرفته شوند عبارتند از:


مشخص کردن اهداف برای یادگیری زبان فرانسه

ترفندهای یادگیری سریع زبان فرانسه

ممکن است از تصمیم‌گیری‌های شما برای سال نو یادگیری زبان فرانسه باشد. اما این به چه معناست؟ سعی کنید اهداف هوشمندانه وروش‌های مؤثر یادگیری زبان فرانسه را در نظر بگیرید.
اهداف هوشمندانه در دنیای مدیریت، کاربرد بسیاری دارند زیرا تخصصی، منظم، قابل انجام، مرتبط و دارای زمان‌بندی خاصی هستند.
به‌جای اینکه بگویید “قصد دارم امسال زبان فرانسوی را یاد بگیرم”، هدف مشخص‌تری همچون “می‌خواهم تا آخر ماه توانایی سفارش غذا در رستوران فرانسوی به زبان فرانسه را داشتم باشد” یا ” می‌خواهم تا ماه مارس به سطح A2 در زبان فرانسه برسم” را برای خود در نظر بگیرید. این اهداف تخصصی، منظم، قابل انجام، مرتبط و دارای زمان‌بندی خاصی هستند. 

با صداها شروع کنید

روش های یادگیری آسان و سریع زبان فرانسه

زمانی که برنامۀ واقعی و هوشمندانه‌ای را برای خود درنظر گرفته باشید، باید کار خود را شروع کنید.

اما از کجا باید شروع کنید؟ روش های یادگیری زبان فرانسه
پاسخش ساده است. صداها. بهترین نقطه برای شروع تقویت شنیداری و تلفظ کلمات زبان مقصد است.
مدتی را به صداها و تلفظ کلمات زبان مقصد اختصاص داده تا دیگر آن‌ها برایتان غریب و نا آشنا نباشند. الفبا را بخوانید. به راهنمای تلفظ در یوتیوب مراجعه کنید. فیلم و سریال با زیرنویس به زبان مقصد تماشا کنید.

لینک بهترین فیلم های فرانسوی

 

مطالعۀ خود را سودمندانه حفظ کنید

روش های یادگیری زبان فرانسه

یادگیری زبان جدید نیازمند یادگیری کلمات جدید بسیاری است. هیچ راه دیگری برای دورزدن این مسئله وجود ندارد. اما خبر خوشحال‌کننده برای شما این است که: نیازی نیست تمام یا اکثریت کلمات یک زبان را بدانید تا به‌خوبی صحبت کنید. روش های یادگیری زبان فرانسه
با توجه به اصل Pareto یا قانون 20-80، شما می‌توانید 20 درصد از زحمت یادگیری واژگان را جدید صرف 80 درصد فهم آن زبان بکنید. این به آن معناست که با یادگیری واژگان رایج و واژگانی که اغلب در زبانی استفاده می‌شوند می‌توانید آن زبان را متوجه شوید و سریع‌تر با افراد زبان اصل ارتباط برقرار کنید. اینترنت در این خصوص بهترین دوست شماست و منابع بی‌شماری در آن وجود دارد که فهرستی از کلمات رایج را دارا هستند و به شما در یادگیری سودمند کمک می‌کنند.

لینک کلمات رایج زبان فرانسه

 

نشانه‌گذاری

گاهی اوقات، تکرار واژگان برای یادگیری و استفادۀ آن‌ها کافی نیست. ذهن ما به یک پرش اضافی در روند یادگیری کلمات احتیاج دارد تا بتواند کلماتی که مدام در ذهن به سمت فراموشی سر می‌خورند را به‌خاطر نگه دارد.
اینجاست که نشانه‌گذاری‌ها وارد عمل می‌شوند. دراصل، این نشانهگذاری‌ها شامل یادگیری کلمات با ساختن داستان‌هایی مضحک و جالب دربارۀ آن‌ها برای خودتان و یا هم‌قافیه‌کردن آن‌ها با کلمات دیگری است. برای مثال، یک ترفند برای به‌خاطر نگه‌داشتن تفاوت بین “au dessus” و “au dessous” اینگونه می‌تواند باشد: اگر اتوبوسی را در هوا ببینید “au dessus” می‌شود و اگر روی زمین موشی را ببینید “au dessous” خواهد بود.
ممکن است این کار زحمت اضافی به‌نظر برسد اما از سودمن بودن چنین نشانه‌گذاری‌ها در یادگیری سریع‌تان پس از مدتی شگفت‌زده خواهید شد.

لینک عبارت های مفید برای مکالمه زبان فرانسه

 

دفترچه یادداشت مخصوص واژگان فرانسوی به‌همراه داشته باشید

یادداشت خاصی به‌همراه کلماتی که یاد می‌گیرید به‌همراه داشته باشید. ابتدا، داشتن یادداشت کلمات روزانه به شما در جمع‌کردن کلمات مفیدی که یاد می‌گیرید کمک می‌کند. به‌علاوه روند نوشتن کلمات همراه با ترجمه، معنی، عکس، یادداشت و نشانه‌گذاری‌ها به شما در حفظ و به‌خاطر آوردن آسان‌تر کلمات کمک می‌کنند. همچنین یک مرجعی برایتان در آینده برای مراجعه در خصوص کلمات موردنیاز و سودمند و کاربردهای آن‌ها خواهد بود.

 

گرامر را موشکافی کنید

گرامر یادگیری زبان فرانسه

گرامر قوانین بازی در زبان هستند. به داستان‌گویی ما کمک می‌کنند. گرامر در عین اینکه می‌تواند پیچیده باشد، می‌تواند به سه عملیات پایه تقسیم شود:

 1. اضافه‌کردن کلمات
 2. تغییرشکل کلمات موجود
 3. تغییر ترتیب کلمات روش های یادگیری زبان فرانسه

همین است. ناگهان می‌بینید که گرامر چیز بدی نیست. با به‌خاطر داشتین این موارد، قوانین گرامری که فرا می‌گیرید را می‌توانید به تکه‌های مختلف تقسیم کرده و راحت‌تر آن ها را متوجه شوید.

لینک آموزش گرامر زبان فرانسه بصورت آنلاین در یوتیوب

 

بخوانید، ببینید، گوش دهید

یادگیری و آموزش زبان فرانسه از طریق فیلم

فیلم‌ها، موسیقی، سریال‌ها، کتاب‌ها، روزنامه‌ها، مجلات، پادکست‌ها و هر چیزی که می‌توانید بخوانید، ببینید و گوش دهید به‌طورغیرقابل باوری برای یادگیری مفید هستند. خواندن، دیدن و گوش فرادادن تاثیر قابل توجهی بر روی ذهن شما دارند. شما با قرار گرفتن در معرض زبان فرانسه، ذهنتان به‌آسانی شروع به‌کار می‌کند. ذهن شما با فهم کلمات جدید شروع کرده و کم کم با کلماتی که از پیش یاد گرفته‌اید ارتباط برقرار می‌کند تا ساختارهای جدید را یاد بگیرد. درواقع بدون اینکه متوجه شوید زبان را یاد می‌گیرید.

پس از مدتی، با تشکر از توانایی ذهن شما در جذب گرامر و واژگان هنگام خواندن کتاب یا دیدن فیلم، شما واژگان و ساختار بی‌شماری را یاد می‌گیرید.

لینک بهترین آهنگ های فرانسوی تاریخ

لینک بهترین سریال های فرانسوی

لینک بهترین رمان های فرانسوی

لینک مجلات فرانسوی

لینک پادکست های آموزش زبان فرانسه

 

بدون سفر تعامل کنید

سعی کنید روزانه با فرانسه تعامل داشته باشید. صحبت‌کردن به زبان فرانسه تا حد ممکن یکی از ترفند‌هایی است که می‌توانید این زبان را سریع یاد بگیرید. این روند می‌تواند شامل:

 • صحبت‌کردن رو در رو با دوست، خانواده و یا حتی همسایه‌ای که فرانسوی می‌داند
 • نامه‌نوشتن به دوست، یکی از اعضای خانواده، همکلاسی یا همکاری که زبان فرانسه را می‌داند
 • نوشتن نامه به خود روش های یادگیری زبان فرانسه
 • ملحق‌شدن به گروه‌هایی که به زبان فرانسه باهم مکالمه می‌کنند؛ یا خودتان گروه بزنید
 • با شخصی که فرانسه می‌داند آنلاین صحبت کنید
 • ایمیل هایتان را درصورت امکان به فرانسوی بنویسید
 • یک بلاگ به فرانسوی درست کنید
 • همراه یک آهنگ فرانسوی آن را شما نیز بخوانید
 • دیدن فیلم‌ها و سریال‌های فرانسوی و تکرارکردن دیالوگ کاراکترهای آن‌ها
 • خواندن بخش‌هایی از یک کتاب فرانسوی، روزنامه، مجله 
 • با خودتان فرانسوی صحبت کنید


اشتباه کنید

نکات و تکنیک های یادگیری آسان و سریع زبان فرانسه

برخلاف دیگر رشته‌های درسی، یادگیری زبان ماجراجویی مداوم و بی‌پایان است که نیازمند تمرین همیشگی است. با این رشته همچون دیگر رشته‌های درسی رفتار نکرده و از اشتباه‌کردن نترسید.
در دنیای یادگیری زبان، اشتباه‌کردن نشانۀ پیشرفت است. اشتباهات به شما در یادگیری سریع زبان کمک می‌کنند. از صحبت‌کردن با فرانسوی‌های زبان اصل نترسید. این کار را بکنید. آن‌ها این کار را دوست دارند و به صحبت‌کردن شما کمک می‌کنند. نگذارید ترس سد راهتان شود. تا حد امکان به فرانسوی تعامل کنید و از یادگیری سریعتان شگفت‌زده خواهید شد.


می‌توانید این‌کار را انجام دهید!

درست است که در 10 روز نمی‌توانید به زبان فرانسه مسلط شوید، اما این امکان وجود دارد که مسائل پایه‌ای این زبان را در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید و به سمت تسلط پیش بروید.

امیدتان را از دست ندهید. شما می‌توانید فرانسه را زودتر از زمانی که انتظار دارید یاد بگیرید.

مواردی وجود داشته است که (اگر در اینترنت سرچ بکنید می‌بینید) افرادی فرانسه را در کمتر از سه ماه یاد گرفته‌اند.

در پایان باید بگویم این خود شمایید که تصمیم می‌گیرید با چه سرعتی فرانسه را یاد بگیرید و به آن تسلط پیدا کنید. با داشتن دیدگاه درست، جدیت، شرایط مناسب و انگیزه یادگیری هر زبانی برایتان ممکن می‌شود.

فرانسه


با شرکت در دوره های خصوصی زبان فرانسه آموزشگاه زبان فرانسه دید، فرانسوی را در سریع ترن زمان ممکن با بهترین اساتید تهران آموزش ببینید.