PTE Speaking بخش چهارم : توصیف یک تصویر

PTE Speaking بخش چهارم : توصیف یک تصویر

PTE Speaking بخش چهارم : توصیف یک تصویر

دربخش 4، PTE Speaking ، یک تصویر روی صفحه ظاهر میشود. آن را با جزئیات توصیف کنید.

 

1.4 توصیف کردن تصویر

مهارت موردنظر برای ارزیابی: گفتاری (speaking)

طول سوال: 25 ثانیه

زمان موردنظر برای پاسخدهی: 40 ثانیه

 

در بخش چهارم PTE Speaking شما باید یک تصویر را توصیف کنید:

در این بخش PTE Speaking جعبه وضعیت ضبط صدا با شمارش معکوس میکروفون را برای شما باز میکند. شما 25 ثانیه زمان دارید تا تصویر موردنظر را ببنید و پاسخ خود را آماده کنید. شما یک صدای کوتاهی میشنوید. بعد از شنیدن این صدا، سریع شروع به صحبتکردن بکنید. قبل از بازشدن میکروفون صحبت نکنید چون صدای شما ضبط نمی‌شود.
شما باید به آرامی صحبت کنید. نیازی به عجله نیست.
قبل از به پایان رسیدن خط روی صفحه صحبت خود را به اتمام برسانید. در پایان کلمه “recording” به “completed” تغییر پیدا می‌کند.
شما تنها یک‌بار فرصت ضبط‌کردن پاسختان را دارید.

 

 توصیه‌های بخصوص PTE Speaking بخش 4 :

  • بر اطلاعات اصلی داخل تصویر تمرکز کنید.

زمانی که تصویر در این بخش PTE Speaking را می‌بینید از خودتان بپرسید “مهم‌ترین ایده‌ای که در تصویر به نمایش گذاشته شده چیست؟” و “جزئیات مرتبط با ایده اصلی چیست؟”. از نوت بوک خود برای یادداشت ایده‌ها و عبارت‌های کلیدی که مرتبط با اطلاعات اصلی و جزئیات روشنگر است، استفاده کنید.  برای مثال، یادداشت‌های کنار تصویر را می‌توانید هنگام پاسخ‌دادن استفاده کنید

  • توصیف خود از تصویر را مرتب کنید.

اگر پاسخ خود را مرتب سازمان‌دهی کنید، نمره بهتری دریافت می‌کنید. این به این دلیل است که یک پاسخ سامان‌دهی شده اطلاعات مهم را درکنار جزئیات دیگر پوشش می‌دهد و همچنین باتوجه به اطلاعات اصلی نتیجه‌گیری خوبی را دربرخواهد داشت. در مثال زیر چگونگی سامان‌دهی یک پاسخ خوب را ببینید

 

چگونگی نمره گذاری این بخش  PTE Speaking :

نمره شما در بخش 4 Speaking PTE به سه عامل بستگی دارد:

 

محتوا: آیا پاسخ شما به‌طور دقیق و کامل تصویر را توصیف می کند؟

این پارت PTE Speaking محتوا با توجه به اینکه آیا به تمام جنبه‌ها و عوامل داخل تصویر در پاسخ شما اشاره شده است نمره گذاری می‌شود. توصیف شما از ارتباط عوامل درون تصویر، تحولات ممکن، نتیجه‌گیری‌ها و پیامدهای مرتبط با جزئیات تصویر نیز در نمره‌گذاری درنظر گرفته می‌شود. بهترین پاسخ در Speaking PTE بخش 4 دربردارندۀ تمام بخش‌های تصویر، اطلاعات منطقی و بخصوص و تمام تغییروتحولات ممکن، نتیجه‌گیری‌ها و پیامدهاست. بیان چند ایدۀ غیرمرتبط تاثیر منفی بر نمره شما می‌گذارد.

PTE Speaking

یک نمونه از اسپیکینگ آزمون PTE

 

سلاست شفاهی: آیا در PTE Speaking پاسخ شما روان، بدون مشقت و طبیعی ادا می‌شود؟

سلاست شفاهی با توجه به روان‌بودن ریتم، عبارت‌بندی و تاکید، نمره‌گذاری در PTE Speaking می‌شود. بهترین پاسخ‌ها دارای نحوه ادای طبیعی و ثابت هستند که شامل عبارت‌بندی مناسب است. تردید، تکرار و شروع پر از اشتباه بر نمره شما تاثیر منفی می‌گذارد.

 

تلفظ: آیا پاسخ شما نشان‌دهندۀ توانایی شما برای ایجاد تلفظ‌هایی مشابه تلفظ گوینده‌های عادی و بی‌نقص است؟

نحوۀ تلفظ شما در PTE Speaking با توجه به فهم راحت صحبت‌های شما توسط افراد زبان اصل نمره‌گذاری می‌شود. بهترین پاسخ‌ها شامل تلفظ‌کردن صامت و مصوت‌ها همانند زبان اصل‌ها و تاکید درست بر کلمات و عبارت‌ها است. پاسخ‌های شما باید برای یک زبان اصل قابل فهم باشند.

 

توجه:

  • نمره جزئی به بخش 4  PTE Speaking اختصاص داده می‌شود. هرچند اگر پاسخی داده نشود یا پاسخ غیرمرتبط باشد هیچ نمره‌ای به شما تعلق نمی‌گیرد. نمره این بخش به بخش‌های ذکر شده در مقابل تاثیر می‌گذارد: بخش گفتاری(speaking)، سلاست شفاهی و تلفظ.
  • مهارت‌های شنیداری و نوشتاری شما دربخش 4 Speaking PTE سنجیده نمی‌شوند و مهارت خواندن و درک مطلب فقط برای خواندن دستورالعمل‌ها استفاده می‌شود.

آکادمی دید از بهترین و توانا ترین برگزارکننده ورکشاپ های تخصصی PTE Speaking و آزمون PTE در سطح تهران و ایران است. برای اطلاع بیشتر از تدریس خصوصی PTE با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877

شما همچنین می توانید جهت تعیین سطح رایگان و مشاوره مهاجرت با ما وقت قبلی بگیرید تا بهترین انتخاب را بکنید.