IELTS Listening – تکمیل جمله – پرکردن جاهای خالی با کلمات داخل متن

IELTS Listening – تکمیل جمله – پرکردن جاهای خالی با کلمات داخل متن

IELTS Listening – تکمیل جمله – پر کردن جاهای خالی با کلمات داخل متن

در این بخش IELTS Listening Strategies، باید جملات مشخصی را با استفاده از اطلاعات داخل متن کامل کنید.

IELTS Listening – تکمیل جمله

IELTS Listening Strategies – Sentence Completion

 

  • متن از منابع مختلف انتخاب می‌شود. حتی اگر موضوع آن برایتان نا آشنا باشد، نگران نباشید چرا که تمام اطلاعاتی را که برای پاسخ‌دادن به سوالات نیاز دارید در متن می‌یابید.  
  • این بخش مشابه بخش پرکردن جاهای خالی (برای مثال در بخش خلاصه یا نمودارها)، اما با تفاوت اینکه هر جمله مجزا است و هیچ ارتباطی بین موضوع هر کدام از آن‌ها وجود ندارد. این بخش را با کامل‌کردن یادداشت‌ها (note completion) مقایسه کنید. در بخش note completion برخلاف این بخش، شما باید تنها کمی از اطلاعات را تکمیل کنید.
  • این بخش شامل تکمیل‌کردن جملاتی است که هرکدام بر قسمت خاصی از متن تمرکز دارند، بنابراین اطلاعات خواسته شده از شما از قسمت‌های مختلف متن است. اگر از تمام قسمت‌های متن سوال داده باشند، باید تمام متن را بادقت بررسی کنید.
  • گاهی اوقات هرجمله عنوانی برای خود دارد که به شما در پیداکردن جای آن در متن کمک می‌کند.
  • شما باید کلماتی را بنویسید که در خود متن وجود دارند. از کلمات یا عبارات دیگری که فکر می‌کنید مترادف آن‌ها هستند استفاده نکنید و همچنین نقش کلمات را از اسم به فعل یا از فعل به اسم تغییر ندهید.  IELTS 
  • دستور العمل‌ها را با دقت بخوانید، چون به شما می‌گویند که برای هرجای خالی چند کلمه نیاز است. تعداد کلمات در هر نوع جای خالی متفاوت است، اما در حالت کلی از شما خواسته می‌شود از دو یا سه کلمه استفاده کنید.

 

راهنمای گام به گام این بخش:

گام اول: بخش مرتبط متن با جمله را پیدا کنید

جملات را بادقت بخوانید و قسمت مرتبط داخل متن را پیدا کنید. در اینجا، اولین جمله مرتبط با متن را می‌بینید. بنابراین به احتمال زیاد این جمله مرتبط با اولین پاراگراف‌های متن است. قبل از پاسخ‌دادن به بخش اول درک مطلب، باید سریعاً به تمام بخش‌ها نگاهی بیندازید. در این خصوص، نگاه‌انداختن به بخش دوم (سوالات 19-23) مفید خواهد بود. چراکه عنوان این بخش platforms, windows and doors است، بنابراین شما خواهید دانست که جملات در بخش اول مرتبط با هر نوع اطلاعاتی است که پیش از پاراگراف با عنوان building a platform مطرح شده‌اند. 

متن را از ابتدا شروع به خواندن کرده تا اطلاعاتی که پاسخ سوال اول را در خود دارند بیابید و پس از آن به خواندن ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که ترتیب سوالات مطابق با ترتیب اطلاعات داخل متن است.

در اینجا شما باید 6 جمله که مرتبط با 4 قسمت از متن است را کامل کنید. نباید با حدس و گمان پاسخ دهید.

زبان جملات مشابه زبان متن است و هرجمله به کلمه کلیدی مشخصی در متن اشاره می‌کند که بهراحتی قابل شناسایی است. برای مثال، جملۀ  اول دارای کلمۀ restrictions است و شما می‌توانید سریعاً این کلمه را در متن بیابید. 

در هرجمله حداقل یک کلمه یا عبارتی که در متن نیز می‌بینید پیدا کنید و در زیر آن‌ها را بنویسید. جملۀ 15 هیچکدام از کلمات داخل متن را شامل نمی‌شود.

14…………………    15…………………    16…………………..    17…………………..

18……………………

 

گام دوم: با دقت بخوانید

همزمان با خواندن جمله‌ها، قسمت‌های مرتبط متن را نیز با دقت بخوانید. به‌خاطر داشته باشید که ممکن است موضوع داخل متن با کلمات متفاوتی مطرح شده باشند که در جمله‌ها به گونۀ دیگر است. g

گام سوم: پاسخ را بیابید

کلمات بخصوصی که پاسخ را در اختیار شما قرار می‌دهند بیابید. 


تماس با تیم تخصصی زبان ها و آیلتس دید

به منظور کسب اطلاعات دقیق از مهاجرت به کانادا و استرالیا و نمره مورد نظر آیلتس و همچنین برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره دوره ها و ورکشاپ های آیلتس، تماس بگیرید