preloader
5 دلیل اصلی برای شرکت در آزمون آیلتس

5 دلیل اصلی برای شرکت در آزمون آیلتس

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی معروف به آیلتس (IELTS) یکی از شناخته شده ترین آزمون های زبان انگلیسی در سراسر دنیا است.

اما چرا باید در آزمون آیلتس شرکت کنیم؟ مشخصا دلایل محکم بیشماری برای اینکار وجود دارند. اما قبل از بیان دلایل، کمی درباره ی عملکرد آزمون آیلتس صحبت خواهیم کرد.

صبور باشید و به خواندن این مقاله ادامه دهید.

چگونگی عملکرد آزمون آیلتس

آزمون آیلتس شرکت کنندگان از چهار منظر آزمایش میکند: مهارت شنیداری، صحبت کردن، خواندن (و درک مطلب) و نوشتن. خوشبختانه این آزمون در دو گزینه ی "قبول" و "رد" خلاصه نمیشود. نمره ی شما بسته به سطح زبان و پاسخ های شما از 0 تا 9 تعیین میشود. نیاز شما به یک نمره ی مشخص بستگی به هدف شما (تحصیل، کار، زندگی) از شرکت در این آزمون دارد. برای مثال، برای دریافت ویزای تحصیل انگلیس شما باید نمره ی 5.5 نه تنها در کل آزمون بلکه در تک تک این 4 مهارت کسب کنید.

این به آن معناست که آیلتس آزمونی نیست که در لحظه تصمیم گرفته و در آن شرکت کنید و منتظر یک نتیجه ی دلخواه باشید. بلکه باید با توجه به نمره ی مورد نیازتان خود را کاملا آماده کنید.

حالا چرا آزمون آیلتس؟

 

  1. این آزمون به ورود شما در دانشگاه های بین المللی کمک میکند

5 دلیل اصلی برای شرکت در آزمون آیلتس

داشتن نمره ی مطلوب در آزمون آیلتس فرصت های متعددی برای شما فراهم میکند. اگر مدت هاست که برنامه ی تحصیل در دانشگا های انگلیس، آمریکا، کانادا، نیوزلند یا استرالیا را داشته اید فقط کافی است برای آزمون آیلتس آماده شده و در آن شرکت کنید. اکثر دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان نتیجه ی آزمون آیلتسان را در کنار دیگر مدارکتان از شما میخواهند.

  1. بر ای حرفه ی شما خوب است

آزمون آیلتس به عنوان معروف ترین آزمون زبان انگلیسی در سراسر جهان توسط بیش از 10000  هزار سازمان در بیش از 140 کشور پذیرفته میشود. چه قصد کار در یک شرکت چند ملیتی را دارید چه تحصیل یا کار دولتی در کشور دیگری، یک نمره ی خوب در آزمون آیلتس به شما در رسیدن به بلند پروازی هایتان کمک میکند.

  1. دقیق است

آزمون آیلتس شرکت کنندگان را از لحاظ نوشتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن به صورت خیلی دقیق و سازمان دهی شده میسنجد. بنابراین مطمئن باشید که نتیجه ی آزمون آیلتس شما مطابق سطح انگلیسی شما است.

 

  1. انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی را پوشش میدهد

همانطور که میداند تفاوت هایی بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی وجود دارد و بستگی به دلیل شما از شرکت در این آزمون ممکن است به یکی از این دو بیشتر از دیگری نیاز داشته باشد. خوشبختانه آزمون آیلتس هر دوی آن ها را پوشش میدهد.

 

  1. بصورت خیلی گسترده ای در دسترس است

شما میتواند در 900 دفتر معتبر در سراسر دنیا در این آزمون شرکت کنید. اما قطعا قبل از شرکت در آزمون و کسب نتیجه ی دلخواه باید یک دوره آمادگی کامل را سپری کنید.


Scroll to Top