یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سینما: یک راهنمای کامل

یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سینما: یک راهنمای کامل

آیا یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم برای من گزینۀ مناسبی است؟

سرگرم‌کننده‌ترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ اگر از رفتن به کلاس‌های آموزشی و خواندن کتاب‌ها خسته‌اید، هیچ روشی بهتراز دیدن فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد. در این مقاله درمورد یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم صحبت می‌کنیم.

آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

Manchester By the Sea

یادگیری یک زبان خارجی همیشه سخت بوده است. فرهنگ آن زبان نیز با فرهنگ شما فرق خواهد داشت. بنابراین ممکن است گاهی برای شما درک سخنان و کارهای بازیگران فیلم سخت باشد. بنابراین می‌خواهیم ترفندهایی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سینما را در اختیار شما قرار دهیم. این ترفندها هم‌زمان که شما از تماشای فیلم لذت می‌برید، برای یادگیری لغات و اصطلاحت جدید به شما کمک خواهند کرد.

 

به سه دلیل یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم عملی است.

ممکن است هنوز از خود سوال کنید که آیا واقعاً یادگیری زبان انگلیسی از این طریق ممکن است؟ هرچه که باشد، هدف از تماشای فیلم سرگرمی است. درست است؟ چگونه ممکن است زمانی که درحال سرگرمی هستیم اصلاً چیزی یاد بگیریم؟ و مهم‌تر از همه اینکه چرا برای یادگیری زبان انگلیسی با وجود کتاب‌های آموزشی, باید به سراغ فیلم و سینما برویم.

بنا به سه دلیل  که زیر آماده است، ما معتقدیم این روش عملی است و ما نیز این روش را به برای یادگیری زبان به شما توصیه می‌کنیم.

تماشای فیلم یکی از راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی

The Road

1- شما انگلیسی واقعی را یاد خواهید گرفت، نه انگلیسی درون کتاب‌های آموزشی

زبان انگلیسی که شما در کتاب‌های آموزشی یا ESL یاد می‌گیرید، آن زبانی نیست که مردم انگلیسی‌زبان در دنیای واقعی استفاده می‌کنند. برای مثال، در سطوح ابتدایی یادگیری زبان انگلیسی ممکن است عباراتی مثل “it’s a quarter to seven” یا ” it’s raining cats and dogs” را یاد بگیرید. این عبارات اشتباه نیست. اما در زندگی واقعی به‌ندرت استفاده می‌شوند. درحالی که زبان انگلیسی که شما در فیلم‌ها می‌شنوید بسیار طبیعی بوده و بسیار شبیه است به آنچه که از زبان یک فرد انگلیسی‌زبان در هنگام صحبت با او خواهید شنید. این روش مهارت شما را در صحبت به زبان انگلیسی نیز افزایش می‌دهد.

 

2 – لغات را در متن یاد می‌گیرید

این یکی از بهترین جنبه‌های مثبت یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم است که بسیار مورد توجه ما است. برای مثال اگر شما فیلم‌های جنایی دوست داشته باشید، بعد از تماشای 10 یا 20 فیلم جنایی، لغات مربوط به جرم و جنایت یا هر موضوع دیگری را یاد خواهید گرفت. معمولاً وقتی لغات را به‌صورت سنتی یاد می‌گیرید (در مدرسه یا…)، فقط لیستی از کلمات را می‌خوانید. مشکل لیست کلمات این است که شما صرفاً معنی آن را می‌دانید. اما اینکه باید در کجا و در چه شرایطی استفاده شود را نمی‌دانید.
برای مثال فرض کنید که شما کلمۀ Detective ” کارآگاه” را از دیکشنری یاد گرفته‌اید. که معنای آن شخصی است که درمورد جرم و جنایت تحقیق می‌کند. تا زمانی که شما از این لغت استفاده نکنید، به‌راحتی از ذهن شما فراموش خواهد شد. این روش یادگیری، چگونگی استفاده از لغت و اینکه در چه شرایطی مورداستفاده قرار می‌گیرد را به شما یاد نمی‌دهد.

کلاس ها و دوره های فشرده مکالمه زبان انگلیسی

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

 

از طرف دیگر، اگر شما همین کلمه Detective ” کارآگاه” را در هنگام تماشای فیلم یاد بگیرید، خواهید دانست که این کلمه معانی فراوانی دارد. برای مثال ممکن است مانند برچسب ” کارآگاه بکت”،  ” Detective Becket” بر جلوی لباس شخصی باشد. یا ممکن است به‌صورت اسم به این شغل اشاره کند. ” او یک کارآگاه است” “He is a Detective”. یا ممکن است جمله‌ای مانند ” ای کارآگاهان بدبخت” “You Lousy Detectives” را بشنوید که ایده‌ای را در ذهن شما ایجاد کند. در این روش صرفاً معنی لغت را یاد نمی‌گیرید، بلکه می‌فهمید که آن لغت چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد. و این چیزی است که شما در کتاب‌های آموزشی هیچگاه نخواهید دید.

 

3 – نحوه گفتن لغات را خواهید شنید

انگلیسی‌زبانان معتقدند که 30 درصد از آن‌چه می‌گوییم به وسیلۀ کلمات است. اما 70  درصد باقی چه؟ 70 درصد بقیه مربوط به نحوه گفتن ماست. مثل حالت چهره (لبخند، اخم) و تن صدای ما. همان‌طور که احتمالاً حدس زده‌اید برای انگلیسی‌زبان،  بیشتر از “چه  و چی” ، “چگونه” مهم است. اجازه بدهید برای شما مثالی بزنم: احتمالاً عبارت “I Love You” از اولین عباراتی بود که دوست داشتید آن را یاد بگیرید. اما به این فکر کرده‌اید که هرچه این عبارت را بلندتر بگویید ممکن است با یک‌دیگر فرق داشته باشند.

 

حالت‌های مختلف گفتن یک جمله در زبان انگلیسی

"I Love You” این جمله‌ای است که معمولاً افراد عاشق بعد از دعوا به یک‌دیگر می‌گویند! یکی از آن‌ها تلاش می‌کند که به دیگری بگوید: من عاشق تو هستم چرا باور نمی‌کنی؟

"I Love You”  در اینجا شخص می‌خواهد بگوید که تو را دوست دارم. (نه شخص دیگری را….نگران نباش!)

"I…LOVE…YOU” در اینجا شخص با صدای بلند می‌گوید که دوست دارم. درحالی که سعی می‌کند بر عشق خود تاکید کند.

" !!!I LOVE YOU”  در اینجا شخص ممکن است جملۀ دوست دارم را با حالت عصبی بگوید.

همان‌طور که می‌بینید، اگر بخواهید چنین مطلبی را توسط خواندن یاد بگیرید، سردرگم خواهید شد. اگرچه هر 4 عبارت به‌صورت‌های مختلف نوشته شده‌اند، اما از کلمات یکسانی استفاده کرده‌اند. حال اگر چنین عبارت‌هایی را به‌صورت بلند بشنوید، برای شما قابل درک خواهند بود. دانستن اینکه شخص مقابلمان چه می‌گوید مهم است. اما درک اینکه چگونه آن را می‌گوید مهم‌تر است. که ما آن را “چگونگی” اختلاف جزئی در زبان انگلیسی می‌نامیم.
با مشاهدۀ مکالمۀ بازیگران در یک فیلم، نه تنها لغات جدیدی یاد خواهید گرفت، بلکه چگونکی ادای این لغات را نیز فرا می‌گیرید. شخصیت‌های فیلم ممکن است ناراحت، خوشحال، غافل‌گیرشده یا عصبی باشد. و شما این مسئله را سریعاً درک خواهید کرد.

در این مقاله  به 7 نکته خیلی مهم در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم اشاره کرده‌ایم.


تماس با ما

برای اطلاعات بیشتر از کلاس های بحث آزاد انگلیسی و کارگاه فیلم، روی این لینک کلیک کنید. به منظور ثبت نام و اطلاع از کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس:02122040877

پست های مرتبط