یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی

یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی

چرا یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی؟

کلید یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ اراده و پشت‌کار؟ یا چیزی که مردم با آن به دنیا می‌آیند؟ من فکر می‌کنم هیچ کدام! کلید یادگیری، تبدیل یادگیری زبان انگلیسی به یک سرگرمی از طریق عادت‌ها و منابع آموزشی درست است. یکی از این موارد درست در گوشی هوشمند شماست. اگر تا به‌حال از این روش برای یادگیری استفاده نکرده‌اید، هنوز دیر نشده است. در این مقاله درباره یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی صحبت کرده‌ایم.

این یک روش علمی است. 

شواهد و مدارک قابل‌توجه فراوانی وجود دارد که نشان میدهد چگونه موسیقی می‌تواند به افرادی که درحال یادگیری زبان دوم هستند کمک کند تا دستور زبان، لغات و تلفط خود را بهبود بخشند. مفهومی به نام “تاثیرات موزات” “Mozart Effect” وجود دارد که می‌گوید گوش‌دادن به موسیقی کلاسیک، کارکرد قسمت‌های روانی مغز مثل یادگیری را افزایش می‌دهد.

زبان روزمره و محاوره‌ای.

 trackهای موسیقی همیشه دارای لغات، عبارات و اصطلاحات پرکاربردی بودند. و از آنجایی که مخاطبین افراد بومی هستند، آهنگها دارای لغات و زبان محاوره می‌باشند. زبانی که در آهنگ‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد تصادفی و قطعاً بسیار کاربردی است. البته اگر موسیقی درستی را برای شنیدن انتخاب کنید.

آشنایی با آوا و صدای زبان انگلیسی.

 گوش‌دادن به موسقی به شما این اجازه را می‌دهد که بر روی تلفظ و درک آوای زبان انگلیسی خود تمرکز کنید.

زبان انگلیسی را در ذهن خود ثبت کنید.

 بسیاری از لغات و الگوهای آهنگ‌ها در طول پخش تکرار می‌شوند، این مسئله باعث می‌شود تا آن‌ها در ذهن شما بمانند. شما احتمالاً تا الان متوجه این موضوع شده‌اید که موسقی توانایی بسیار زیادی در ثبت‌شدن و ماندن درذهن شما دارد. آوا و متن آهنگ‌ها معمولاً در افکار ما ترواش پیدا کرده و در ذهن ما بارها و بارها پخش می‌شوند! که این مسئله باعث کمک به ما در یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی می‌شود. از آنجایی که ما لغات و اصطلاحات را به‌راحتی به ذهن خواهیم سپرد. درواقع بعد از مدتی شما متوجه خواهید شد که فراموش‌شدن این لغات و عبارت غیرممکن است.

آهنگ‌ها احساسی هستند.

رابطه‌ ما با موسقی بسیار عمیق، قوی و ارزشمند است. موسیقی یک کلید برای بروز احساسات ماست که بر حال و هوای ما ثاثیر گذاشته و شرایط ذهنی و فیزیکی ما را بهتر می‌کند. قطعاً زمانی که چیزی احساساتی باشد، ما آن را به‌راحتی به یاد خواهیم سپرد.

موسیقی یک عادت بسیار ساده است. 

نداشتن زمانی برای اختصاص‌دادن آن به یادگیری، یکی از دلایلی است که باعث می‌شود مردم فکر کنند یادگیری زبان بسیار سخت است. اما زمانی که زبان انگلیسی را از طریق موسیقی یاد می‌گیرید، لازم نیست زمان زیادی را برای آن اختصاص دهید. زیرا هرجایی که می‌روید می‌توانید به موسیقی گوش دهید. موسیقی انگلیسی را در ماشین، آشپزخانه یا حتی در حمام می‌توانید گوش دهید. با انتخاب موسیقی موردعلاقۀ خود، می‌توانید بارها و بارها به آن گوش دهید، بدون اینکه حوصله‌تان سر برود.

موسیقی، فرهنگ را به شما می‌آموزد. 

موسیقی، درک و یک درون‌بینی از فرهنگ مردم انگلیسی‌زبان و اینکه آن‌ها چگونه می‌اندیشند و احساس می‌کنند را بهشما می‌دهد. همچنین آشنایی با آهنگ‌ها و خواننده‌های پرطرفدار می‌تواند این فرصت را به شما بدهد تا آن را تبدیل به موضوعی برای صحبت با دوستان انگلیسی‌زبان خود کنید.

پست های مرتبط