preloader
  • 09332061561 | 02166895207 دپارتملن انگلیسی، آیلتس، تافل و دولینگو
  • info@deedlanguage.ir
یادگیری زبان اسپانیایی

یادگیری زبان اسپانیایی

یک زبان خیلی بیشتر از دسته کلمات یا قواعدی است که این کلمات را به‌هم وصل می‌کند، یک زبان یک دنیای دیگر است. یادگیری زبان اسپانیایی موجب دسترسی شما به دنیای بومی اسپانیایی است که بالای 420 میلیون نفر شامل اسپانیا، مکزیک، آرژانتین و کشورهای دیگر همسایه ایالات متحده آمریکا می‌شود. درواقع، بعد از مکزیک، ایالات متحده آمریکا بیشترین جمعیت اسپانیایی‌زبان را روی کرۀ زمین دارد. (بله،حتی بیشتر از خود اسپانیا)
این به این معنا است که می‌توانید از این زبان بدون اینکه از همسایگی ایالات متحده خارج شوید استفاده کنید، مخصوصاً اگر در غرب ایالات متحده، در فلوریدا یا در یک شهر بزرگ زندگی کنید.
یادگیری زبان اسپانیایی به‌عنوان یکی از آسان‌ترین زبان‌ها برای یک انگلیسی‌زبان برای یادگیری می‌باشد. گرامر و ساختار جمله با زبان انگلیسی متفاوت ولی ساده‌تر می‌باشد چون هر دو زبان ریشه لاتین دارند، در هزاران واژه هم‌ریشه مشترک هستند، کلماتی که صدای مشابه و معنای همسان دارند.

به این جمله توجه کنید. شامل واژگان هم‌ریشه اسپانیایی و انگلیسی می‌باشد:

El restaurante antiguo está cerca del museo de arte.

واژگان هم‌ریشه مثل ”restaurant”، “museum ”  و “art” تقریباً تغییری پیدا نکرده‌اند. ذره‌ای فکر کرده و ذهنتان را بسط دهید متوجه خواهید شد که کلمۀ “cerca” شبیه به کلمۀ لاتین “circa” وکلمۀ ”antiguo” شبیه به کلمۀ “antique” می‌باشد. آن‌ها را  کنار هم قرار داده و جمله را متوجه خواهید شد :

The old restaurant is near the art museum.

نه‌تنها زبان اسپانیایی انتخاب آسانی می‌باشد و برای صحبت‌کردن راحت است، بلکه متوجه‌شدن این زبان یک امتیازی است برای  شروع به یادگیری زبان‌هایی مثل فرانسوی، ایتالیایی و پرتغالی.

 

مزایای یادگیری زبان اسپانیایی

استفاده از زبان اسپانیایی در مکالمۀ خود دنیا را در چندین سطح به‌روی شما باز می‌کند:

در تجارت و دادوستد: دوزبانه‌بودن نه‌تنها برای رزومه شما خوب است، بلکه می‌تواند حرفه شما را تغییر دهد. به‌عنوان سومین زبان زندۀ دنیا، دانستن زبان اسپانیایی برای هر کسی که در اسپانیا یا آمریکای لاتین تجارت می‌کند خیلی مفید است. آمریکای جنوبی یک مرکز تجارت درحال رشد می‌باشد و دستیابی به تجارت در آنجا بدون دانستن زبان اسپانیایی مشکل می‌باشد. هرچه به ایالات متحده نزدیک می‌شویم، آمریکایی‌ها فهم زبان اسپانیایی را برای داشتن رابطه متقابل با همکارانشان سودمند می‌دانند.

در مسافرت: مکزیک چیزهایی خیلی بیشتر از زیبایی‌های فصل بهار را به ارمغان دارد، ولی اگر بتوانید با مردم به زبان خودشان صحبت کنید. این مورد درباره آمریکای مرکزی و جنوبی هم صدق می‌کند، جایی که افراد یک‌زبانه در جاهای دیدنی و مختص تعطیلات از پیش تعیین‌شده گیر می‌کنند و نمی‌توانند منظور خودشان را به بقیه برسانند. هرچند اگر از مکان های توریستی دور شوید، مکان های اصیلی را که افراد خارجی نمیتوانند کشف کنند پیدا خواهید کرد.

 

یادگیری زبان اسپانیایی برای زندگی در خارج از کشور

زمانی که زبان اسپانیایی را به اندازه‌ای خوب صحبت کنید که نیازی به فرهنگ‌لغت ندارید، ایده زندگی در یک کشور خارجی وسوسه‌انگیز می‌شود. جاهایی مثل مکزیک، کاستاریکا و پرو فرصت‌هایی برای دانشجویان خواستار تحصیل در خارج از کشور عرضه می‌کنند، و همچنین برای افراد حرفه‌ای که به‌دنبال یافتن ماجراجویی در زندگی کاری‌شان هستند و یا برای بازنشستگانی که از هوای گرم و نرخ‌های پایین خسته شده‌اند.

زبان اسپانیایی پرورش مغز

اگر یادگیری زبان اسپانیایی برای شما جنبه سرگرمی دارد، دانستن چندین زبان مغز شما را سالم و چالاک نگه می‌دارد، حتی در سن پیری. چون شما زبان دیگری می‌دانید شبکه‌ای از ارتباطات بین نورونهای مغز شما ایجاد می‌شود. هرچه ارتباط داخلی بین نورون‌های مغزتان بیشتر باشد، حافظه و حل مسائل توسط ذهنتان بهتر خواهد شد.

چگونه اسپانیایی را بیاموزم؟

مرحلۀ اول: یاد بگیرید که چگونه تلفظ کنید. الفبای اسپانیایی همانند الفبای انگلیسی می‌باشد، اما تلفظ هرکدام از آن‌ها به‌طور قابل توجهی متفاوت است. بعضی از صداها برای انگلیسی زبان‌ها سخت می‌باشد چون در زبان خود چنین صداهایی را ندارند. یک راه خوب برای یادگیری زبان اسپانیایی این است که بیاموزید چگونه حروف الفبا را تلفظ کنید. با این کار می‌توانید چگونگی تلفظ کلمات را یاد یگیرید. پس ازاین، خواندن عبارت‌ها و جمله‌های کامل بسیار آسان خواهد شد. در پایین تلفظ  آوایی حروف الفبای اسپانیایی را می‌بینید:

  • A = ah, B = beh, C = seh, D = deh, E = eh, F = eh-feh, G = heh, H = ah-cheh, I = ee
  • J = hoh-tah, K = kah, L = eh-leh, M = eh-meh, N = eh-neh, Ñ = eh-nyeh, O = oh
  • P = peh, Q = koo, R = eh-reh, S = eh-seh, T = teh, U = oo, V = -beh
  • W = oo-bleh-doubleh, X = eh-kees, Y = ee gryeh-gah and Z = theh-tah.

*توجه داشته باشید که یک حرف الفبای اسپانیایی در انگلیسی وجود ندارد و آن هم Ñ می‌باشد که اینگونه :eh-nyeh تلفظ می‌شود. این حرف الفبا کاملاً از N  جدا می‌باشد. تلفظ آن تقریباً به‌صورت”ny”  در کلمۀ “canyon” می‌باشد.

 

مرحلۀ دوم: چگونگی تلفظ حروف الفبای اسپانیایی را یاد بگیرید. زمانی که قواعد تلفظ اسپانیایی را یادبگیرید، می‌توانید هر کلمه را به اسپانیایی تلفظ کنید.

1. ca, co, cu = kah, koh, koo. ce, ci = theh, thee or seh, see

2. (ch) همانند صدای ch در انگلیسی میباشد.

3. (h) صدایی ندارد. Hombre اینگونه تلفظ میشود: ohmbreh

4. ga, go, gu = gah, goh, goo. ge, gi = heh, hee

5. hua, hue, hui, huo = wah, weh, wee, woh

6.”II” همانند  انگلیسی یا   انگلیسی تلفظ میشود. پس تلفظ کلمه ی Calle  اینگونه میشود: kah-yeh یا  kah-jeh

7.”r” در اول کلمه و “r” در وسط کلمه به صورت چرخشی در دهان تلفظ میشوند.

8. “r” در وسط کلمه به صورت “tt” در کلمه butter  تلفظ میشوند. برای مثال،کلمه ی Loro اینگونه تلفظ میشود:lohttoh

9. que, qui = keh, kee

10. “v” مانند “b” تلفظ میشود.

11. “y” همانند “y” انگلیسی یا “j” انگلیسی تلفظ میشود.Yo اینگونه تلفظ میشود: yoh یا joh

 

مرحله سوم: اعداد را یاد بگیرید. آموختن شمارش در هر زبانی ضروری است. یادگیری شمارش به زبان اسپانیایی دشوار نیست، چون اسم‌ها  و اعداد اسپانیایی و انگلیسی مشابه هم هستند. اعداد یک تا ده را در زیر میبینید:

One = Uno, Two = Dos, Three = Tres, Four = Cuatro, Five = Cinco, Six = Seis, Seven = Siete, Eight = Ocho, Nine = Nueve, Ten = Diez.

توجه داشته باشید که  عدد یک، “Uno” زمانی که قبل از کلمۀ مذکر یا مونث استفاده شود تغییر می‌یابد. برای مثال، عبارت “یک مرد”   اینگونه می‌شود: ”Un hombre”  درحالی که عبارت ”یک دختر”   اینگونه است: ”Una chica”

مرحلۀ چهارم: کلمات ساده را حفظ کنید. هر چه به دایره لغات گسترده‌تری دسترسی داشته باشید، برای شما صحبت‌کردن به آن زبان به‌صورت روان، آسان‌تر خواهد بود. خودتان را با کلمات ساده و روزانه اسپانیایی تا می‌توانید آشنا کنید. به‌زودی از افزایش آن‌ها  متعجب خواهید شد و یادگیری زبان اسپانیایی تسریع بخشیده می‌شود!
یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای انجام این کار استفاده از واژگان هم‌ریشه می‌باشد. کلماتی که معنای آن‌ها یکی می‌باشد، شکل نوشتاری و تلفظشان مشابه هم است. یادگیری واژگان هم‌ریشه اسپانیایی  و انگلیسی عالی‌ترین راه برای افزایش سریع دایره لغات شما می‌باشد،چون سی یا چهل درصد واژگان انگلیسی واژه‌های هم‌ریشه در زبان اسپانیایی دارند.

برای کلماتی که هم‌ریشه ندارند، سعی کنید از این روش‌های حفظ‌کردن کلمات استفاده کنید:
زمانی که یک کلمه را به انگلیسی می‌شنوید، فکر کنید که آن چگونه به اسپانیایی تلفظ می‌شود. اگر نمی‌دانید، سریع آن را یادداشت کرده و بعداً معنا و تلفظ آن را جستجو کنید. برای شما مفید است که یک دفترچه یادداشت کوچک همراهتان داشته باشید و برای مواقع یادداشت‌برداری استفاده کنید. همچنین، سعی کنید که کلمات اسپانیایی را به وسایل اطرافتان در خانه ربط دهید. مانند آیینه، میز قهوه‌خوری، ظرف شکر و غیره.

 

مرحلۀ پنجم: عبارت‌های ابتدایی را برای مکالمه یاد بگیرید. با یادگیری مکالمۀ مودبانه ابتدایی، شما سریعاً قادر خواهید بود با یک فرد اسپانیایی‌زبان رابطه برقرار کنید. عبارات روزانه اسپانیایی را در دفترچه یادداشتتان بنویسید و سعی کنید هر روز 5 تا 10 عبارت یاد بگیرید. اینجا چند نمونه از این عبارات مطرح شده:

سلام = ¡Hola!

بله = 

نه = No

ممنون = ¡Gracias!  که به‌صورت “grah-thyahs” یا “grah-syas” تلفظ می‌شود.

خواهش میکنم = Por favor

اسم شما چیست = ¿Cómo se llama usted?

اسم من هست….= Me llamo

از دیدار شما خوشبختم = Mucho gusto

بعدا میبینمت = ¡Hasta luego!  و اینگونه تلفظ می‌شود: “ahs-tah lweh-goh”

خداحافظ = ¡Adiós! و اینگونه تلفظ می‌شود: “ah-dyohs”


Scroll to Top
آیکون تماس با ما