preloader
  • 09332061561 | 02166895207 دپارتملن انگلیسی، آیلتس، تافل و دولینگو
  • info@deedlanguage.ir
یادگیری اسپانیایی از طریق فیلم

یادگیری زبان اسپانیایی از طریق فیلم

فیلم‌ دیدن کاری بسیار لذت‌بخش است، درحالیکه زبان‌آموزی برای بعضی‌ها مثل کابوس است. اگر یاد بگیریم این دو را با هم ترکیب کنیم، تجربۀ زبان‌آموزی واقعاً لذتبخش خواهد بود. یادگیری اسپانیایی از طریق فیلم درواقع یکی از بهترین روش‌ها  یادگیری زبان اسپانیایی است. در این مطلب چند نکته را توضیح می‌دهیم که اگر به فیلم‌دیدن علاقه دارید، قطعاً به شما کمک خواهد کرد تا تجربۀ راحت‌تر و لذتبخش‌تری از یادگیری زبان شیرین اسپانیایی داشته باشید.
این روش یادگیری هم شما را با زبان واقعی آشنا می‌کند و هم از این طریق با ابعاد فرهنگی اسپانیا یا دیگر کشورهای اسپانیایی‌زبان آشنا می‌شوید. و مهم‌تر از همه، لذت‌بخش است.

 

برای یادگیری اسپانیایی از طریق فیلم ، فیلمی را ببینید که قبلاً به زبان خودتان دیده‌اید

اگر از قبل با داستان یک فیلم آشنا باشید، دنبال‌کردن آن به زبان دیگری آسان‌تر خواهد بود. با این روش می‌توانید شروع به یادگیری اسپانیایی از طریق فیلم نمایید. پس نسخۀ اسپانیاییِ یکی از فیلم‌های موردعلاقه‌تان را پیدا کنید و از دیدن آن لذت ببرید.
بهتر است ابتدا فیلم را با زیرنویس فارسی یا انگلیسی (یا هر زبان آشنای دیگر) ببینید. گرچه زیرنویس‌ها ممکن است همیشه دقیق نباشند، اما مطمئناً کلیت مطلب را به شما می‌رسانند. درعین حال، گوش شما ورودی اسپانیایی می‌گیرد، حتی اگر فعلاً برایتان اولویت نداشته باشد.
وقتی آماده بودید، زیرنویس را بردارید. بهتر است این کار را بخش‌بخش انجام دهید، به‌خصوص برای بار اول که این روش تمرینی را پیش می‌گیرید. دیدن یک فیلم کامل به زبان اسپانیایی می‌تواند سخت باشد، پس آن را بخش‌ بخش کنید.

 

بر بخش‌های کوتاهی تمرکز کنید که تنها یک صدا (یا نهایتاً دو صدا) باشد

اسپانیایی نه تنها لهجه‌های بسیار متفاوتی دارد، بلکه هرکس هم به روش و بیان خودش حرف می‌زند. به خاطر همین، رفتن سراغ دیالوگی که بین چند نفر است ممکن است کمی دلسردکننده باشد (به‌خصوص اگر انتظار دارید تک‌تک کلمات را بفهمید).
پس وقتی آماده بودید، زیرنویس را بردارید، به دنبال بخشی باشید که فقط یک نفر حرف می‌زند. نیازی نیست حتماً فیلم را به ترتیب ببینید، بروید سراغ بخش‌های مونولوگ. شما که قبلاً فیلم را دیده‌اید، پس برایتان اسپویل نمی‌شود.

 

هیچ‌وقت مجبور نیستید فیلمی را که دوست ندارید ببینید

تصور کنید شروع به دیدن فیلمی به اسپانیایی می‌کنید، اما متوجه می‌شوید که واقعاً از آن بدتان می‌آید. هیچ اشکالی ندارد قید آن فیلم را بزنید.
برای یادگیری اسپانیایی از طریق فیلم، اینکه فیلمی را شروع کرده‌اید معنایش این نیست که حتماً باید تمامش کنید. اگر از فیلمی خوشتان نیامد، فیلم دیگری پیدا کنید که لذت‌بخش است. یادتان نرود که هدف یادگیری زبان از طریق فیلم به‌خاطر لذت‌بخش بودن این کار است.

 

یک کشور را دنبال کنید

احتمالاً بخواهید اسپانیایی استاندارد یاد بگیرید، اما باید به یاد داشته باشید که اسپانیایی در بسیاری کشورهای دیگر هم تکلم می‌شود. اسپانیایی هم مانند بسیاری از زبان‌های دیگر، گویش‌ها و لهجه‌های مختلفی دارد.
به‌همین خاطر بهتر است یک لهجه را دنبال کنید. قضیۀ فیلم هم همینطور است. فیلم‌های یک کشور خاص را دنبال کنید. بعد از اینکه یک لهجۀ خاص برایتان راحت بود، می‌توانید سراغ کشور دیگری بروید.

 

دو نفری فیلم ببینید

گرچه تمام این نکات را می‌توانید به تنهایی اجرا کنید، بد نیست با دوست دیگری که قصد یادگیری اسپانیایی دارد هم همراه شوید. او ممکن است بعضی چیزها را بفهمد که شما متوجه نشدید. درضمن می‌توانید با هم دیالوگ‌ها را تمرین کنید.

 

دیدن دوبلۀ اسپانیایی فیلم‌های موردعلاقه‌تان

قطعاً دیدن یک فیلم اسپانیایی یا آمریکای لاتین به شما در یادگیری زبان و فرهنگ این کشورها کمک می‌کنند. اما شاید بهتر باشد ابتدا فیلم‌های موردعلاقۀ خود را با دوبلۀ اسپانیایی ببینید.
از این طریق می‌توانید از فیلمی لذت ببرید که کاملاً به آن تسلط دارید و در عین حال، یاد می‌گیرید دیالوگ‌هایی را که از حفظ هستید، چطور به اسپانیایی بگویید. شبکۀ HispanTV دوبلۀ اسپانیایی بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های ساخت ایران را پخش می‌کند که می‌تواند منبع مناسبی برای یادگیری این زبان باشد.

 

گوش کنید، نگه دارید، تکرار کنید.

برای تمرین مهارت گفتاری‌تان، جملات فیلم را تکرار کنید. شاید در ابتدا به نظر برسد که دارید ادای بازیگران را درمی‌آورید. اما شاید ادای آن‌ها را درآوردن راز شبیه‌شدن به لهجه و ریتم اسپانیایی باشد.
وقتی چندبار این کار را کردید، می‌توانید با فیلم «حرف بزنید». مثلاً یکی از نقش‌های یک دیالوگ را انتخاب کنید. پس از اینکه آن نقش را یاد گرفتید، فیلم را نگه دارید و هر جمله را قبل از اینکه در فیلم ادا شود، بگویید. سپس به اصل آن گوش دهید و ببینید چقدر به او نزدیک شده‌اید.
وقتی یک شخصیت را تمام کردید، می‌توانید نقش را عوض کنید. می‌توانید نقش خودتان را ضبط کنید و سپس با فیلم مقایسه کنید. این یکی از بهترین شیوه های یادگیری اسپانیایی از طریق فیلم است.

 

کلمات جدید را در «دیکسیوناریو» جستجو و مرور کنید

بهترین راه یادگیری اسپانیایی از طریق فیلم، تماشای فعالانۀ آن‌هاست. بدین معنا که باید وقت بگذارید و کلمات ناآشنا را یادداشت، در دیکشنری جستجو و مرتباً مرور کنید. کار آسانی نیست، اما واقعاً موثر است.


برای مشاوره  مهاجرت و هماهنگی کلاس‌های آموزش خصوصی زبان اسپانیایی با ما تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877


Scroll to Top
آیکون تماس با ما