کسب نمره 8 آیلتس (IELTS)

کسب نمره 8 آیلتس (IELTS)

دیدیر و کسب نمره 8 آیلتس (IELTS)

دیدیر با استفاده از این نکات ساده موفق به کسب نمره 8 آیلتس (IELTS) شد. 
امروز می‌خواهیم نکات امتحان آیلتس (IELTS) ازنظر دیدیر چین (Didier Chene)  را به اشتراک بگذاریم. دیدیر 19 ساله است و در پلی نزی فرانسه (French Polynesia) زندگی می‌کند. زبان اول او فرانسوی است، با این حال زبان انگلیسی او نیز خیلی خوب است. نمره کلی او در آیلتس (IELTS) در رده 8 است و درنتیجه در مسابقه هفتگی نتایج آیلتس ما برنده شد.
وقتی از او خواستیم پیشنهاد‌هایی برای کمک به افزایش نمره داوطلبان بدهد، گفت:
«برای ایمیل‌های همیشگی شما و کتاب Target Band 7 بسیار سپاسگزارم، نکات بسیار مفیدی در آن‌ها بود."
همچنین از مدرسه انگلیسی فوق‌العاده Unique New Zealand واقع در برانز بِی (Browns Bay) در ساحل شمالی (North Shore) سپاسگزارم. از صمیم قلب از لیندا کِی. و جِین دی، دو معلم دوست‌داشتنی مدرسه که کمک و راهنمایی‌های بسیار با ارزشی به من ارائه کردند که شدیداً روی نمره من تاثیر گذار بوده ممنونم. بسیاری از نکاتی که آن‌ها به من آموختند تا به کسب نمره 8 آیلتس (IELTS) منتهی شوند در ادامه آمده‌اند.

 

مزیت به حروف بزرگ نوشتن

هنگام نوشتن یا انتقال پاسخ‌ها به پاسخنامه، تمامی پاسخ‌ها را با حروف بزرگ بنویسید. به این شکل نه‌تنها تصحیح برگه برای مصحح آسانتر خواهد بود، بلکه نیازی نیست نگران این باشید که کدام کلمات را با حروف بزرگ آغاز کنید. مثلاً، اسامی خاص (proper nouns)، اگر با حرف کوچک آغاز شوند، حتی اگر کلمه درستی باشد، ممکن است اشتباه بهحساب بیاید. با نوشتن تمامی پاسخ‌های بخش‌های شنیداری (IELTS Listening) و درک مطلب (IELTS Reading) با حروف بزرگ از این اشتباه ساده پیشگیری کنید.

 

نکات لیسنینگ آیلتس (IELTS Listening Tips)

اگر می‌خواهید به کسب نمره 8 آیلتس (IELTS) نائل شوید برای بخش شنیداری توصیه می‌کنم یک شنونده فعال (active) باشید. کلماتی را که می‌شنوید در برگه سوالات علامت بزنید. درنتیجه شما فقط مشغول گوش‌دادن نخواهید بود. وقتی همزمان کاری را انجام می‌دهید بیشتر احتمال دارد روی آن متمرکز شوید، درنتیجه حواستان پرت نخواهد شد.

 

نکات ریدینگ آیلتس (IELTS Reading Tips)

بخش درک مطلب (Reading) به‌طور کلی درمورد فهمیدن منظور هر پاراگراف و استفاده از آن به‌عنوان یک نقشه برای پیداکردن پاسخ است. می‌توانید چند کلمه کلیدی (key words) در کنار هر پاراگراف بنویسید تا راحت‌تر بتوانید به‌سرعت بررسی کنید کدام پاراگراف ممکن است دارای پاسخ باشد.

 

نکات رایتینگ آیلتس (IELTS Writing Tips)

در بخش نوشتاری (Writing) وقتی به دومین قسمت می‌رسید توصیه می‌کنم رای خودتان را داشته باشید، بدون نظر خاص فردی خود نباشید. خواندن روزنامههای انگلیسی‌زبان و تماشای اخبار به زبان انگلیسی میتواند ابزار خوبی برای شکل‌دادن به نظراتتان درمورد موضوعات کلی که ممکن است در این بخش بیایند، باشد. این کارها می‌توانند تمرینی برای مهارت‌های شنیداری و درک مطلب نیز باشند.

 

نکات اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking Tips)

درمورد بخش اسپیکینگ آیلتس، می‌توانید سوالات امتحانات پیشین را در IELTS-Blog.com بخوانید و فکری کنید که اگر شما این سوال را دریافت میکردید چه می‌گفتید. به‌یاد داشته باشید که در اینجا به صداقت نمره‌ای نمی‌دهند، کافی است داستانتان قابل باور باشد و بتوانید منظورتان را با سطح دانش انگلیسی خود برسانید و در نتیجه کمتر سکوت کنید. با رعایت این موارد می‌توانید نمره خود را افرایش دهید.

 

یکی از پیشنهادات من این است که در مورد اتفاقی که در گذشته شما رخ داده با ساختار آینده حرف بزنید. برای مثال، اگر در مورد برنامه سفر هایتان از شما سوال شد، در مورد سفر های گذشته بگویید، ولی جوری حرف بزنید که گویی دارید برای آینده برنامه ریزی می کنید. اینگونه واقعی تر به نظر می رسید، چون دارید در مورد چیزی حرف میزنید که اتفاق افتاده.»