چگونگی مقابله با بخش نوشتاری آیلتس : تسک 1 رایتینگ آیلتس

چگونگی مقابله با بخش نوشتاری آیلتس : تسک 1 رایتینگ آیلتس

نکات و تکنیک‌های آیلتس - بخش لیسنینگ (تسک 1)

تکنیک اول تسک 1 رایتینگ آیلتس : 

زمانی که درباره گراف‌ها می‌نویسید، بدون اینکه روی جزئیات تمرکز کنید، به اطلاعات تصویر نگاه کنید. معمولاً شما می‌توانید سه یا چهار روند اصلی را شناسایی کنید. دور خطوط و اشکال گراف خط بکشید یا آن‌ها را پررنگ کنید.
حرکات صعودی و نزولی، بالاترین و پایین‌ترین نقاط، و نقاط شروع و پایان اطلاعات گراف را درنظر بگیرید. شناسایی روندهای کلیدی به شما در آماده‌سازی متنی که می‌خواهید بنویسید کمک می‌کند.

بخش نوشتاری آیلتس

نکات و تکنیک های رایتینگ آیلتس

 

چگونه باید چنین گرافی را در 150 کلمه توصیف کنم؟

  1. گراف را معرفی کنید.
  2. خلاصه‌ای از آن بنویسید.
  3. جزئیات اصلی را مطرح کنید.

هر سه مرحله برای شما توضیح داده خواهند شد.

1. برای معرفی‌کردن گراف تسک 1 رایتینگ آیلتس با یک یا دو جمله شروع کنید. برای این کار، عنوان را با کلمات خودتان نقل کنید. اگر زمان هم مثل هفته سال یا ماه در گراف بود در این بخش مطرح کنید. این یک نمونه برای گراف مطرح شده در بالا می‌باشد:

تکنیک های آیلتس - بخش لیسنینگ

همان‌طور که می‌بینید دقیقاً همان چیزی که درعنوان می‌باشد اینجا مطرح شده، ولی با طریقه متفاوت.

 

2. برای خلاصه‌کردن گراف در تسک 1 رایتینگ آیلتس باید روند یا روندهای اصلی گراف را شرح دهید. در اینجا نیازی به توصیف‌کردن اطلاعات جزئی ندارید فقط باید بیان کنید که گراف کلاً چه چیزی را نشان می‌دهد.

چیزی که در گرافِ مطرح شده در بالا خیلی به چشم می‌خورد این است که  مصرف یک نوع فست فود در طول زمان روند کاملاً نزولی داشته، درحالی که مصرف دو فست فود دیگرافزایش یافته است، بنابراین این خلاصۀ خوبی می‌تواند باشد. به مثال زیر دقت کنید:

کلاس ها و دوره های آمادگی آزمون آیلتس

این جمله تمام تغییرات اساسی که در طول زمان اتفاق افتاده است را پوشش می‌دهد.

 

نکته :

شما ممکن است این خلاصه را به‌عنوان نتیجه‌گیری متن تسک 1 رایتینگ آیلتس درنظر بگیرید. زمانی که دارید اولین تکلیف نوشتاری  آیلتس (IELTS writing task 1) را انجام می‌دهید، فرقی ندارد که خلاصه در قسمت مقدمه باشد یا پایان، فقط باید یک خلاصه از گراف را در یکی از این بخش‌ها مطرح کنید.

3. حالا می‌توانید وارد جزئیات شده و آن‌ها را در پاراگراف‌های اصلی (body paragraphs) بنویسید. برای نوشتن جزئیات، باید به داده‌ها مراجعه کنید.
کلید سازمان‌دادن پاراگراف‌های اصلی (body paragraphs) در اولین تکلیف نوشتاری آیلتس (IELTS writing task 1) دسته‌بندی داده‌ها با توجه با گراف است. انجام این کار مستلزم شناسایی شباهت‌ها و تفاوت‌ها می‌باشد.

به گراف نگاه کنید. چه چیزهایی شبیه به هم و چه چیزهایی متفاوت هستند؟
همان‌طور که در خلاصه‌نویسی تشخیص دادیم، مصرف ماهی و چیپس در طول زمان کاهش یافته است، درحالی که مصرف پیتزا و همبرگر روند صعودی داشته است.
پس این واضح است که پیتزا و همبرگر یک روند مشابه به هم دارند ولی روند مصرف ماهی و چیپس متفاوت است. بر همین اساس می‌توانید این‌ها را دسته‌بندی کرده و در یک پاراگراف درباره ماهی و چیپس و در پاراگراف دیگر درباره پیتزا و همبرگر توضیح دهید.

 

این نمونه‌ای برای پاراگراف اول می‌باشد :

تدریس خصوصی آیلتس در تهران

همانطور که می‌بینید این پاراگراف روی مصرف ماهی و چیپس متمرکز است، ولی به این معنا نیست که شما نباید دو روند دیگر (مصرف پیتزا و همبرگر) را مطرح کنید. شما باید تمام داده‌ها را بسنجید و آن‌ها را مقایسه کنید.

نکات و تکنیک های آیلتس - ielts listening


اگر قصد مهاجرت دارید و زمان زیادی ندارید، برای تقویت مهارت های آیلتس، می توانید در ورکشاپ های تخصصی آیلتس، یا دوره های معمولی آیلتس یا کلاس های خصوصی آیلتس تیس ثبت نام کنید. برای اطلاع از کلاس های و ورکشاپ های تسک 1 رایتینگ آیلتس با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

شماره تماس: 02122040877

پست های مرتبط