چگونگی استفاده از اصطلاحات در تسک 2 رایتینگ آزمون آیلتس (Essay Writing IELTS)

چگونگی استفاده از اصطلاحات در تسک 2 رایتینگ آزمون آیلتس (Essay Writing IELTS)

چگونگی استفاده از اصطلاحات در تسک 2 رایتینگ آزمون آیلتس (Essay Writing IELTS)

اصطلاحات نقش بسیار ویژه‌ای در تسک 2 رایتینگ آیلتس (Essay Writing) ایفا می‌کنند. اصطلاحات در نوشتار نیز نقش مهمی دارند و معمولاً نویسندگان برای رساندن بهتر پیام خود به خواننده از اصطلاحات، که یک روش طنزآمیز است استفاده می‌کنند. اما تنها نقطۀ منفی اصطلاحات، استفاده از آن‌ها بدون درک متن و طولانی‌ترکردن نوشته است. در ادامه راه‌هایی برای استفادۀ درست از اصطلاحات را  در تسک 2 رایتینگ آیلتس خواهید خواند.

 

قبل از استفاده از اصطلاحات معنی و مفهومشان را یاد بگیرید.

اصطلاحات یک سبک بیان هنرمندانه از یک شخص، مدرسه، یک دوره یا برقراری ارتباط است. اصطلاحات رسانندۀ این پیام هستند که شرایط فعلی تشابهاتی با اتفافات تاریخی گذشتگان دارد. اصطلاحات بهترین ابزار برای تبدیل یک نوشته معمولی به یک نوشتۀ سرگرم‌کننده و تاثیرگذار است. دقت کنید که در رایتینگ تسک 2 آیلتس، سوالات موضوع‌بندی شده هستند.
مثلاً سوالات ممکن است مربوط به Art, Business and Money, Communication and Personality, Education, Environment و غیره باشند. برای اینکه نمره بالایی در تسک 2 رایتینگ آیلتس کسب کنید، سعی کنید قبل از نوشتن جواب به سوال ، موضوع کلی سوال را تعیین کرده و در کتاب‌هایی مثل Vocabulary in Use و Oxford Word Skills و یا مهم‌تر از همه Collocations in Use، درس‌های مرتبط با موضوع را پیدا کنید، بخوانید و بعد به سوال جواب بدهید. این کار یکی از بهترین تکنیک‌های تقویت دایره واژگان و رایتینگ تسک 2 آیلتس است. نگاهی به سوال زیر که مربوط به تغذیه و غذا هست بیاندازیم:

نکات و تکنیک های آیلتس

همان‌طور که مشاهده می‌کنید سوال بالای تسک 2 رایتینگ آیلتس مربوط به غذا است و بهتر است نگاهی به اصطلاحات مربوط به غذا در درس 23 کتاب Collocations in Use: intermediate بیاندازیم.

نکات و تکنیک های رایتینگ آیلتس

تکنیک های آمادگی آزمون آیلتس

 

نمونه جواب به سوال مطرح‌شده بالا:

 

نکات موقثیت در آزمون رایتینگ آیلتس

 

در نوشته‌های خود از اصطلاحات استفاده کنید تا متن‌های شما متمرکز و تاثیرگذارتر باشد

برای مثال اصطلاح “White Elephant” که به‌معنای “سرمایه‌گذاری بی‌ثمر” است را درنظر بگیرید. این اصطلاح اغلب برای اشاره به نهاد‌های دولتی استفاده می‌شود که پاسخگو نیستند. بنابراین جملۀ “This institution has become a white elephant to the municipal corporation” به این معنای خواهد بود که “این موسسه برای مجموعۀ شهرداری، به یک نهاد بی‌ثمر تبدیل شده است.” چنین عبارت‌هایی که اشارات غیرمستقیم دارند، مقاله یا نوشتۀ  شما در تسک 2 رایتینگ آیلتس را قانع کننده و شفاف‌تر می‌کنند.

 

به این مسئله آگاه باشید که کاربرد هر اصطلاح، به‌خاطر اهمیت آن اصطلاح در قسمت نوشتار آزمون آیلتس داده شده است.

این جمله به این معناست که یادگیری اصطلاحات مهم و کلیدی ونحوۀ استفاده ازآنان، می‌تواند در کسب نمرۀ بالا در بخش نوشتاری آیلتس به شما کمک کند.

 

هنگام استفاده از اصطلاحات در تسک 2 رایتینگ آیلتس مراقب باشید.

گاهی اوقات اصطلاحات مانند یک شمشیر دولبه هستند. استفادۀ اشتباه از آنان می‌تواند تاثیر منفی در نمرۀ شما داشته باشد. بنابراین در زمان کسب آمادگی برای آزمون آیلتس (IELTS) و تسک 2 رایتینگ آیلتس ، سعی‌کنید بر روی کاربرد درست هر اصطلاح تمرکز کنید.
در مقالات متعددی در این وبسایت به چگونگی تحلیل، استدلال سوالات تسک 2 رایتینگ آیلتس اشاره کرده‌ایم. به‌طور مثال، روی این لینک کلیک کرده و به یک سری از تکنیک های تسک دوم رایتینگ آیلتس نگاهی بیاندازید.


ورکشاپ ها و دوره های آیلتس دید

آکادمی آیلتس دید، با برگزاری تخصصی ترین ورکشاپ های تسک 2 رایتینگ آیلتس دوره های آیلتس (IELTS) شما را برای سخت ترین سوالات ممکن در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس آماده می کند. تکنیک های آیلتس را با اساتید فوق حرفه ای آیلتس آموزش ببینید. برای اطلاعات تکمیلی با شماره زیر می توانید تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877

آموزشگاه زبان دید، هر هفته جدیدترین سوالات اسپیکینگ و رایتینگ را به همراه پاسخ های حرفه ای تهیه شده توسط اساتید در وبسایت آموزشگاه آپلود می کند

پست های مرتبط