preloader
  • 09332061561 | 02166895207
  • info@deedlanguage.ir
چند نکته اسپیکینگ آیلتس

چند نکته اسپیکینگ آیلتس

در این مطلب چند نکته درباره اسپیکینگ آیلتس را برای شما فراهم کرده ایم.

چند نکته اسپیکینگ آیلتس

1. لبخند بزنید و خودتان باشید

در روز آزمون ، یکی از بزرگترین مسائلی که باعث می شود داوطلبان نمره خود را از دست دهند، استرسی بودن است. وقتی داوطلبان مانند یک ربات صحبت می کنند، این منجر به گرفتن نمره پایین 5 برای تلفظ می شود.

اگر نمره 7 یا بالاتر برای تلفظ می خواهید ، لبخند بزنید و از احساسات در صدای خود استفاده کنید. تقویت تلفظ انگلیسی

تزریق احساسات به صدای خود به بالا و پایین رفتن تن صدا کمک می کند، که اصطلاحاً به آن لحن  گفته می شود و به شما کمک می کند تا کلمات و اطلاعات مهم را با تاکید بهتری انتقال دهید. این همان چیزی است که ممتحن می خواهد بشنود.

همچنین، هنگامی که لبخند می زنید ، آرام می شوید، که به ممتحن نیز کمک می کند تا آرام شود تا متقابلا استرسی یه شما انتقال ندهد.

2.بدانید که ممتحن چه می خواهد

یک راز خوب برای کسب نمره خوب در هر آزمون این است که بدانید ممتحن آزمون از شما چه می خواهد.

همچنین ، یک استاد خصوصی آیلتس یا دوره ای پیدا کنید که بتواند به شما بگوید دقیقاً ممتحن چه می خواهد و چگونه می توانید آن دستورالعمل ها را برای کسب نمره 7 یا بالاتر رعایت کنید.

برای اینکه بتوانید در آزمون آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید، باید سطح انگلیسی بالایی داشته باشید، اما همچنین باید بدانید که ممتحن در آزمون اسپیکینگ به چه چیزی می خواهد گوش می دهد.

3. از واژگان جالب استفاده کنید

اگر برای واژگان نمره 7 یا بالاتر می خواهید ، باید از واژگان جالب مانند زبان عامیانه و اصطلاحات استفاده کنید.

اساساً ، ممتحن دوست دارد واژگانی را بشنود که شما صرفا از یک کتاب درسی یاد نگرفته اید.

شما باید در پارت یک و دو اسپیکینگ از برخی واژگان های عامیانه استفاده کنید ، مانند: chill out at home or hang out with my buddies.

همچنین ، شما باید برخی اصطلاحات مناسب برای پارت 1 و قسمت 2 را بیاموزید ، مانند واژگانی که احساس شما نسبت به چیزی را توصیف می کنند. به عنوان مثال ، اگر چیزی را دوست دارید ، می توانید بگویید you are over the moon about it, or it thrills you to bits.

در پارت 3 ، البته ، سوالات رسمی تر و تحلیلی تراند، بنابراین واژگان شما باید سطح بالاتری داشته باشند. به عنوان مثال ، وقتی نظر خود را می دهید ، می توانید از عباراتی مانند I agree with the notion that…. or To be frank, I firmly believe that…

4- از کلمات پیوند دهنده زیادی استفاده کنید

برای به دست آوردن 7 یا بالاتر برای Fluency and Coherence (انسجام و سلاست زبانی)، باید از کلمات پیوند دهنده متنوعی استفاده کنید.

در قسمت 1 و 2 از کلمات رایج تری استفاده کنید ، مانند and, but, also, and as well.

اگر می توانید برای پاسخ پارت 2 خود داستان کوتاهی تعریف کنید ، از کلمات زمانی مانند next, subsequently, after that, and at long last. استفاده کنید.

در پارت 3 ، شما باید سعی کنید و از کلمات و عبارات پیوند دهنده سطح بالا و چشمگیرتری استفاده کنید ، مانند subsequently, as a result, moreover, and furthermore.

استفاده از انواع کلمات و عبارات پیوند دهنده نه تنها نمره سلاست و انسجام شما را بالا می برد ، بلکه نمره واژگان را نیز بالا می برد.

5. انگلیسی صحبت کردن را تمرین کنید

یک توصیه ساده و منطقی، اما با این وجود توصیه سختی است.

همانطور که گفتم ، برای گرفتن نمره 7 یا بالاتر در همه دسته های بخش اسپیکینگ، باید بدانید که ممتحن چه می خواهد ، و باید سطح انگلیسی بالایی داشته باشید.

شما باید بدون اینکه مکث زیاد صحبت کنید ، با بدون مکث زیاد صحبت کردن به راحتی به ممتحن نشان می هید که می توانید بی وقفه و روان به صحبت خود ادامه دهید.

بنابراین ، برای بهبود تسلط کلی خود و تمرین سوالات خاص بخش اسپیکینگ ، فردی انگلیسی زبان پیدا کرده و با او صحبت کنید.

دوره های آیلتس دید

آکادمی دید ارائه دهنده انواع دوره های آیلتس  و زبان انگلیسی به صورت نیم خصوصی، خصوصی و گروهی است. کلاس های آیلتس به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شوند.


Scroll to Top
آیکون تماس با ما