پرکردن نقشه - طرح - نمودار ( بخش 2)

پرکردن نقشه - طرح - نمودار ( بخش 2)

نکات و تکنیک‌های بخش لیسنینگ آیلتس - پرکردن نقشه/ طرح/ نمودار ( بخش 2)

در این بخش لیسنینگ آیلتس ، شما باید یک نقشه، طرح یا نمودار را هنگام گوش‌دادن به فایل صوتی با انتخاب مواردی (معمولاً اسامی مکان‌ها) که در کادر برای شما قرار داده شده است پر کنید.

نکات و تکنیک های بخش لیسنینگ آیلتس - موضوع نقشه

  • این بخش لیسنینگ آیلتس را با بخش قبلیِ پرکردن نقشه که قبلاً مطالعه کرده‌اید مقایسه کنید. در بخش 1 گزینه‌های فرعی روی نقشه وجود داشت درحالی که در بخش 2 گزینه‌های فرعی در لیست موارد موجود است.
  • اغلب همان‌گونه که اینجا مشاهده می‌کنید، شما باید دو یا سه مورد را از یک لیست هفت موردی که داخل کادر هستند، انتخاب کنید. گاهی اوقات، شما باید موارد بیشتری (معمولاً شش یا هفت مورد) از لیست طولانیتری که داخل کادر هستند انتخاب کنید.
  • اگر این بخش قسمت دوم یا سوم لیسنینگ از این سری بخش‌هاست، شما از پیش موضوع کلی را خواهید دانست. اما اگر اولین قسمت اول باشد، شما باید به نقشه، طرح یا نمودار و لیست موارد بادقت نگاه کنید و موضوع را قبل از گوشدادن به فایل صوتی پیش‌بینی کنید.
  • این خیلی مهم است که بادقت به نقشه، طرح یا نمودار بخش لیسنینگ آیلتس نگاه کنید تا بتوانید مسیر پاسخدهی خود را زمانی که فایل صوتی درحال پخش‌شدن است گم نکنید.
  • موارد داخل لیست به‌ترتیبِ حروف الفبا (یا شیوه منطقی مشابه) قرار داده خواهند شد، اما ترتیب آنها با اطلاعات داخل فایل صوتی یکسان نیست.
  • سوالات به‌ترتیبِ اطلاعات داخل فایل صوتی هستند. اگر متوجه شدید اطلاعاتی که برای پاسخ‌دادن به یک سوال نیاز دارید رد شده‌اند، نترسید. برای پاسخ‌دادن به سوال بعدی تمرکز کنید.

بخش لیسنینگ آیلتس

راهنمای گام به گام بخش لیسنینگ

گام نخست: ابتدا فکر کنید

به نقشه، طرح یا نمودار نگاه کنید و از اینکه دقیقاً چه چیزی را نشان می‌دهند اطمینان حاصل کنید.
در این خصوص، شما نیمی از مکالمه را شنیده‌اید بنابراین می‌دانید که گوینده درچه مورد صحبت می‌کند. احتمالاً متوجه شوید که این طرح مثلاً برای سهام است، اما این موضوع در فایل صوتی واضح‌تر مطرح می شود. به جملۀ مرتبط به بخشی از متن فایل صوتی در زیر نگاهی بیندازید.

بخش لیسنینگ آیلتس

متن فایل صوتی

نکات بخش ielts listening

 

گام دوم بخش لیسنینگ آیلتس : نقطه شروع را شناسایی کنید

گاهی‌اوقات، نقطه شروع بخش لیسنینگ آیلتس به‌طور واضح توسط گوینده مطرح می‌شود. گاهی‌اوقات، شما باید بادقت به نقشه، طرح یا نمودار نگاه کنید تا نقطه شروع منطقی را شناسایی کنید. به جمله مرتبط در بخشی از متن فایل صوتی در زیر نگاه کنید.

متن فایل صوتی بخش لیسنینگ آیلتس

تکنیک های بخش لیسنینگ آیلتس - نمودار و نقشه

 

زبانی که برای توصیف موقعیت از آن استفاده می‌شود را به‌خاطر داشته باشید :

ielts speaking skiils - map

 

گام سوم بخش لیسنینگ آیلتس : چیزی که قرار است بشنوید را بررسی کنید

موارد داخل لیست کمی متفاوت‌تر از فایل صوتی مطرح می‌شوند. به مورد G (باغچه سبزیجات) که در این بخش از متن فایل صوتی توصیف شده است، نگاه کنید.

بخش لیسنینگ آیلتس

متن فایل صوتی

نکات و تکنیک های آیلتس - ielts listening

 

آیا مورد G پاسخ صحیحی برای یکی از این سوال‌ها هست؟


تماس با کارشناسان آیلتس دید

برای دریافت اطلاعات تکمیلی دوره های آیلتس دید و همچنین مشاوره مهاجرت همه روزه می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877