نکات لیسنینگ آیلتس | نوع سوال: Short Answer Questions 2

نکات لیسنینگ آیلتس | نوع سوال: Short Answer Questions 2

نکات و تکنیک‌های لیسنینگ آیلتس | نوع سوال: Short Answer Questions 2

در این مقاله به نکات لیسنینگ آیلتس، بخش دوم از سوالات Short Answer نگاهی می‌اندازیم.

نکات بخش لیسنینگ آیلتس

راهنمای این بخش

  • در این بخش شما باید پاسخ‌های جداگانه به سوالات مختلف ازنوع چه کسی؟، چه چیزی؟، کجا؟، چه موقع ؟، با توجه به اطلاعاتی که در فایل صوتی می‌شنوید ارائه دهید. این بخش می‌تواند در هرکدام از چهار قسمت شنیداری (listening) برای شما ارائه شود.
  • دستورالعمل‌ها را به‌دقت بخوانید، چون در آنجا به شما گفته می‌شود که چه تعداد کلمه در هر پاسخ می‌توانید استفاده کنید. معمولاً یک یا دو کلمه از شما خواسته می‌شود اما گاهی اوقات شما باید سه کلمه در پاسختان قرار دهید. در دستورالعمل‌ها گاهی به شما گفته می‌شود که می‌توانید در پاسختان از اعداد استفاده کنید. از نوشتن بیش از حد خواسته شده اطمینان حاصل کنید.
  • سوالات به‌ترتیب اطلاعاتی است که در فایل صوتی می‌شنوید.
  • به‌طورکلی، اکثر پاسخ‌ها از نوع “اسم” خواهند بود، اما “صفت” نیز ممکن است از شما خواسته شود. “اسم”ها معمولاً یا غیرقابل شمارش یا جمع خواهند بود، بنابراین نگران استفاده از حروف تعریف (a, an, the) نباشید. گاهی اوقات یک عبارت کوتاه ممکن است پاسخ سوال باشد (اگر به شما گفته شود که از سه کلمه استفاده کنید). برای مثال:

Q: Where was the gold discovered?

A: A tomb, OR in the tomb

نکات لیسنینگ آیلتس

هر دوی این پاسخ‌ها صحیح است. اگر پاسخ‌ها از نوع “اسم”، اعداد طولانی یا تاریخ باشد، معمولاً در فایل صوتی تکرار می‌شوند.

  • شما باید دقیقاً کلماتی که می‌شنوید را بنویسید. نوع کلماتی که می‌شنوید را تغییر ندهید. اگر املای کلمات را درست ننویسید پاسختان نادرست رد می‌شود.
  • زبان سوالات چکیده‌ای از زبان فایل صوتی است ( آن‌ها دقیقاً همان کلمات و عبارات را شامل نمی‌شوند). شما زمانی که درحال شنیدن فایل صوتی هستید باید کلمات و عبارات مشابه فایل و سوالات را شناسایی کنید.
  • گاهی اوقات شما ممکن است فکر کنید که با دانش کلی خود می‌توانید به سوالی پاسخ دهید. اما هدف از این بخش این است که آیا شما متوجه حرفای گوینده می‌شوید یا خیر و آیا کلماتی که در فایل صوتی شنیده‌اید را در پاسختان استفاده کرده‌اید.

 

راهنمای گام به گام

گام نخست: ابتدا فکر کنید

به سوالات 24 – 21 نگاهی بیندازید، و فکر کنید که آیا کلمات یا عبارات کلیدی به شما در پیش‌بینی محتوای فایل صوتی کمک می‌کنند. شما می‌دانید که سومین قسمت از بخش شنیداری همیشه مرتبط با موضوع تحصیل است، و همچنین می‌دانید که بیشتر از یک گوینده وجود دارد.Mark  وLily  چه کسانی هستند؟
 درباره نوع پاسخ مخصوص هر سوال فکر کنید. دراینجا، تمام پاسخ‌ها از نوع “اسم” خواهند بود اما کدام دو اسامی دروس دانشگاهی یا کالج خواهند بود؟ کدام یک از آن‌ها اسم شهر خواهد بود و کدام چکیده‌تر؟
از شما خواسته شده تا پاسخ یک کلمه به سوال بدهید، بنابراین نگران استفاده از حروف تعریف (a, an, the) نباشید.

 

گام دوم: چیزی که قرار است بشنوید را بررسی کنید

شناسایی برخی پاسخ‌ها خیلی آسان و مستقیم است – شما کلمات کلیدی را می‌شنوید و آن‌ها را مینویسید. هرچند اغلب یک عواملی مانند اطلاعات فرعی وجود دارند که ممکن است شما را به اشتباه بیندازند و گمان کنید که آن‌ها پاسخ سوال هستند. این بخش چالشی است برای تشخیص بین پاسخی که واضحاً ممکن است و پاسخی که به‌طور قطع درست است.

دوباره به سوالات 21 و 22 و بخشی از متن فایل صوتی در زیر نگاهی بیندازید. کدام یک از کلمات پررنگ پاسخ صحیح و کدام اشتباه هستند؟

متن فایل صوتی

نکات و تکنیک های بخش ielts listening

بار دیگر به سوال 23 و بخش دیگری از متن فایل صوتی نگاهی بیندازید. توجه کنید که سوال Lily  چگونه می‌تواند شما را برای شنیدن پاسخ آماده کند. توجه داشته باشید که حروفی که کج (italics) نشان داده شده‌اند چگونه می‌توانند شما را به اشتباه بیندازند.
کدام یک از کلمات پررنگ پاسخ درست است و کدام یک شما را به اشتباه می‌اندازند؟ توجه داشته باشید چگونه تکرار پاسخ درست به شما کمک می‌کند.

 

متن فایل صوتی

تکنیک های بخش لیسنینگ آیلنس

بار دیگر به سوال 24 و اخرین قسمت از متن فایل صوتی نگاه کنید. و به سوالات پس از آن پاسخ دهید.

 

متن فایل صوتی

نکات و تکنیک های ielts listening


تماس با تیم کارشناسان آکادمی دید

به منظور برقراری ارتباط با تیم آیلتس دید، مشاوره مهاجرت و اطلاع از دوره های آیلتس، می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877