محتوای آزمون Testdaf – آزمون سفارت آلمان

محتوای آزمون Testdaf – آزمون سفارت آلمان

محتوای آزمون Testdaf – آزمون سفارت آلمان

تمام موضوعات و بخش‌های آزمون سفارت آلمان یا آزمون testdaf در زمینه کلی آموزش عالی طرح شده‌اند که مناسب شرکت‌کنندگان در تمام زمینه‌های آکادمیکی می‌باشد.

این آزمون دارای چهار بخش است.

 

بخش درک مطلب آزمون Testdaf

آزمون سفارت آلمانن - TESTDAF

این بخش شامل خواندن 3 متن و پاسخ‌دادن به 30 سوال است.

 

توضیح بیشتر درخصوص بخش درک مطلب آزمون سفارت آلمان

 شرکت‌کنندگان در آزمون سفارت آلمان باید توانایی خود را در فهم متونی که مرتبط با آموزش عالی هستند، به نمایش بگذارند. آن‌ها باید به دسته‌ای از سوالات پاسخ بدهند که فهمشان را درپیش‌زمینه سوالات و همچنین جزئیات و اطلاعات اشاره شده  می‌طلبد. سطوح دشواری این سه متن متفاوت هستند. نوع متن و سوالات آن‌ها نیز متفاوت است. برای مثال، ممکن است متون کوتاهی درخصوص زندگی روزانه در دانشگاه باشد، یا بخش از روزنامه باشد، یا مقاله از یک مجله. ویا مقاله از ژورنال‌های آکادمیک دانشگاه، در این بخش از آزمون مورد استفاده قرار بگیرند.

مدت زمان این بخش: 60 دقیقه

 

بخش درک شنیداری آزمون Testdaf

این بخش آزمون سفارت آلمان شامل گوش‌دادن به 3 متن همراه فایل صوتی و پاسخ‌دادن به 25 سوال است.

توضیحات بیشتر درخصوص بخش درک شنیداری آزمون سفارت آلمان

شرکت‌کنندگان باید توانایی خود را در درک شنیداری با فهمیدن متون پخش شده مرتبط با آموزشعالی، نشان دهند. سطوح دشواری این سه متن متفاوت است که ممکن است یک دیالوگ درخصوص زندگی روزانه در دانشگاه، یک مصاحبه رادیویی با سه یا چهار گوینده و یک سخنرانی کوتاه یا مصاحبه با یک کارشناس باشد. نوع متن و سوالات آن‌ها نیز متفاوت است. در این بخش فهم پیش‌زمینه سوالات و همچنین جزئیات و اطلاعات اشاره شده نیاز است.

محتوای آزمون Testdaf – آزمون سفارت آلمان

مدت زمان این بخش آزمون سفارت آلمان: نهایتا 40 دقیقه

 

بخش نوشتاری آزمون Testdaf

این بخش شامل تکمیل‌کردن یک متن است.

توضیحات بیشتر درخصوص بخش نوشتاری(رایتنیگ)

شرکت‌کنندگان آزمون سفارت آلمان باید توانایی نوشتاری خود را با نوشتن یک متن خوب و تمیز درباره یک موضوع به‌خصوص، نشان دهند. در قسمت اول، آن‌ها باید اطلاعات آماری، که در نمودار یا جدول نشان داده شده است را توصیف کنند و سپس نظر خود را درخصوص یک سوال مرتبط با اطلاعات پیشین، بیان کنند.

مدت زمان: 60 دقیقه

 

بخش اسپیکینگ آزمون Testdaf

این بخش شامل کامل‌کردن 7 قسمت آزمون شفاهی است

توضیحات بیشتر درخصوص بخش شفاهی

شرکت‌کنندگان باید توانایی مکالمه آلمانی خود را در موقعیت‌های مختلف مرتبط با آموزش عالی ثابت کنند. این بخش شامل 7 قسمت با سطوح دشواری متفاوتی است و از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود در موقعیت‌های مختلف مانند دانشگاه و بحث با دانشجویان، یا توصیف یک نمودار درطول یک مکالمه، یا بیان‌کردن نظراتشان درخصوص یک موضوع و ایجاد فرضیه توانایی شفاهی خود را ثابت کنند.

مدت زمان: نهایتا 30 دقیقه

آزمون به‌طور کلی به‌مدت 3 ساعت و 10 دقیقه است که زمان استراحت شامل آن نمی‌شود. سه بخش اول آزمون در یک کلاس یا جایی شبیه به آن برگزار می‌شود، درحالی که آزمون شفاهی با کامپیوتر انجام می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر از تاریخچه آزمون و سازمان‌های پشتیبانی آزمون Testdaf (آزمون سفارت آلمان)، روی این لینک کلیک کنید.