preloader
  • 09332061561 | 02166895207
  • info@deedlanguage.ir
سوالات لیسنینگ تافل

سوالات لیسنینگ تافل

وقتی صحبت از آمادگی برای بخش لیسنینگ تافل می شود، پیشبینی موضوعاتی که با آن ها روبرو خواهید شه سخت خواهد بود. با این حال، می توانید برای انواع مختلف سوالات که در هر آزمون تافل ممکن است طرح شود آماده شوید.
خب در این مقاله انواع سوالات لیسنینگ تافل رو مورد بررسی قرار می دهیم.

تکنیک های لیسنینگ تافل


شناسایی ایده های اصلی

اولین سوال از شما احتمالاً می خواهد ایده اصلی لیسنینگ را شناسایی کنید ، مثلاً، به چه دلیل مکالمه ایجاد شده یا موضوع اصلی مکالمه حول محور چیست. برای پاسخ صحیح به این نوع سوال ها مهم است که بین یک ایده اصلی و یک ایده بسط دهنده تمایز قائل شوید.شناسایی جزئیات


معمولاً از شما خواسته می شود جزئیات خاصی را از یک فایلی که گوش می دهید به یاد بیاورید، مانند یک واقعیت کلی که توسط یک گوینده ذکر می شود. پاسخ های احتمالی اغلب شباهت زیادی به یکدیگر دارند ، بنابراین، انتخاب خود را عاقلانه انجام دهید.

 

تشخيص ساختار

در بخش سخنرانی یا لکچر لیسنینگ به ساختار کلی فایل صوتی، ارتباط بین بخش های اصلی یا بخش های خاص، نحوه اتصال جزئیات به کلیت موضوع گوش دهید.


تشخیص استنباط


این نوع سوالات از شما می خواهد آنچه را که گوینده در لیسنینگ اشاره می کند، به جای آنچه صریحاً بیان شده، نشان دهید. این بدان معناست که شما برای پاسخ دادن نمی توانید فقط به کلماتی که گوش می دهید اعتماد کنید بلکه باید بیشتر در مورد پیامدهای گفته شده تأمل کنید.


تشخیص لحن سخنران


برای این نوع سوالات لازم است که شما نگرش گوینده را تشخیص دهید ، از جمله اینکه میزان احساس آنها نسبت به یک ایده چقدر است. برای پاسخ به این ، شما باید نه تنها آنچه گوینده می گوید، بلکه چگونگی بیان آنها از طریق لحن و واژگان را نیز باید درک کنید.

 

درک عملکرد


این نوع سوال احتمالاً بر روی یک جمله خاص در لیسنینگ متمرکز خواهد شد. این نوع سوال از شما می خواهد معنای عبارت را در بستر گسترده تر شناسایی کنید.
 

مرتب سازی موارد به دسته هااین نوع سوال از شما می خواهد موارد مختلفی را که می شنوید طبقه بندی کنید. به عنوان مثال ، اگر چیزی که می شنوید درباره دانشمندی است که علل تغییر آب و هوا را توضیح می دهد ، ممکن است از شما خواسته شود آنها را به دو دسته "کوتاه مدت" و "بلند مدت" طبقه بندی کنید.

 

نمونه سوالات تافل


برای دسترسی به انواع نمونه سوالات تافل، روی این لینک کلیک کنید.
 

دوره های تافل با آکادمی دید


اگر قصد کسب نمره بالای ۱۰۰ در آزمون تافل هستید، دوره های خصوصی و نیمه خصوصی تافل بهترین گزینه هستید که بصورت حضوری و آنلاین تشکیل می شون


Scroll to Top
آیکون تماس با ما