ریدینگ آیلتس – نوع سوال: Short Answer Questions

ریدینگ آیلتس – نوع سوال: Short Answer Questions

ریدینگ آیلتس – نوع سوال: Short Answer Questions

در این بخش شما باید به سوالات مجزایی که با who, what, where, when آغاز می‌شوند با استفاده از اطلاعات داخل متن پاسخ دهید. 

ریدینگ آیلتس – نوع سوال: Short Answer Questions

ریدینگ آیلتس

IELTS Reading

 

 • اگر این بخش اولین بخش مرتبط با متن باشد، سوالات آن فقط به یک قسمت از متن مربوط می‌شود و نیازی نخواهد بود کل متن را برای پاسخ به سوالات بررسی کنید. اگر این بخش از اخرین بخش‌های مرتبط با متن باشد، سوالات مرتبط با کل متن خواهد بود و باید برای یافتن پاسخ سوالات کل متن را بخوانید. معمولاً این بخش پس از یک بخش دیگری درخصوص متن قرار دارد و بنابراین شما از پیش متن را خوانده‌اید. 
 • دستورالعمل‌ها را به دقت بخوانید، چون در آن جا به شما گفته می‌شود که چند کلمه برای هرسوال می‌توانید بنویسید. معمولاً یک، دو یا سه کلمه برای هر سوال از شما خواسته می‌شود. گاهی اوقات در دستورالعمل‌ها گفته می‌شود که از عدد نیز باید استفاده کنید. از نوشتن بیش از چیزی که از شما خواسته شده است خودداری کنید.
 • ترتیب سوالات با ترتیب اطلاعات داخل متن یکسان است.
 • معمولاً اکثر سوالات “اسم” خواهند بود، اما ممکن است دیگر ادات سخن (فعل، صفت و…) نیز نیاز باشد. اسم‌ها یا قابل شمارش یا غیرقابل شمارش خواهند بود پس نیازی نیست نگران استفاده از حرف تعریف(a,an,the) باشید. گاهی اوقات پاسخ یک عبارت کوتاه خواهد بود (درمواقعی که از شما خواسته شود سه کلمه بنویسید). برای مثال:

Q: Where was the gold discovered?

A: In the tomb.

 

 • شما باید از کلماتی که داخل متن اصلی هستند استفاده کنید. نقش کلمات را برای مثال از اسم به فعل یا صفت تغییر ندهید و همان‌طور که در متن هستند در جاهای خالی بنویسید.
 • زبان سوالات خلاصه‌ای از زبان استفاده‌شده در متن است (صورت سوالات دقیقاً همان کلمات و عبارات نیستند بلکه مشابه آن‌ها هستند). باید کلمات و عبارات داخل متن که هم‌معنی کلمات و عبارات در صورت سوالات هستند را شناسایی کنید.
 • گاهی اوقات، سوالی به بخش خاصی از متن مرتبط می‌شود؛ مخصوصاً زمانی که باید عبارتی را شناسایی کنید که زیاد با آن آشنایی ندارید (سوالات 38 را ببینید).
 • گاهی اوقات نیز در پاسخ به سوالی شما باید دو جواب بیابید (سوال 39). برای مثال شما باید دو کلمه مجزا را به‌عنوان دو پاسخ بیابید. نمرۀ هردو پاسخ یکی است و اگر یکی از آن دو اشتباه باشد نمره‌ای دریافت نمیکنید. 

 

راهنمای گام به گام

بهترین راه برای پاسخ به این سوال این است که:

 • هر بار به یک سوال پاسخ دهید.
 • بخش مرتبط متن با سوال را شناسایی کنید. ریدینگ آیلتس آکادمیک
 • اطلاعات به‌خصوصی که مخصوص هر سوال است از داخل متن بیابید.

 

سوال 36

گام اول: بخش مرتبط متن را شناسایی کنید

 1. درخصوص این سوال، کلمه کلیدی مرتبط با متن در صورت‌سوال وجود دارد (همیشه این اتفاق نمی افتد). آن کلمه چیست و بخش مرتبط متن کدام است؟ 

……………………………………………….      ………………………………………………

 1. حالا که کلمۀ کلیدی را شناسایی کردید، کدام کلمه در همان جمله هم معنای eaten است؟

……………………………………………..

گام دوم: پاسخ را بیابید

جمله‌ای که به‌عنوان قسمت مرتبط پیدا کرده‌اید دربارۀ شیرها به شما می‌گوید. هرچند، ترتیب اطلاعات داده شده بسیار متفاوت با اسم حیواناتی که در هر سوال باید از آن‌ها استفاده کنید و اسم آن‌ها معمولاً برایتان ناآشنا است. شما باید کل جمله را بخوانید تا ببنید کدام کلمه اسم حیوان موردنظر است.

پاسخ سوال 36 را بنویسید. ( شما می‌توانید از حروف تعریف استفاده کنید اما در این جا نیازی نیست.)

 

سوال 37

گام اول: بخش مرتبط متن را شناسایی کنید

درخصوص این سوال هیج کلمه‌ای از متن در صورت سوال وجود ندارد. بنابراین باید دنبال اطلاعات بگردید که از لحاظ محتوا مرتبط با سوال باشد. شما باید به قسمت بعدی متن نگاه کنید – به‌خاطر داشته باشید که ترتیب سوالات با ترتیب اطلاعات داخل متن مطابقت دارد. کدام پاراگراف شامل ارجاع به شخص خاصی است ( نه کلمه کلی شامل humans  یا homo sapiens بلکه شخص خاص)؟ 

………………………………………………………………………

گام دوم: پاسخ خود را بررسی کنید

 1. کلمه یا عبارتی که در پاراگراف شناسایی کرده‌اید کدام است؟

………………………………………………………………

 1. آیا مردم توسط اکثر افراد کم‌هوش تلقی می‌شوند – بله یا خیر؟

……………………………………………………………….

 1. آیا جمله که عبارت در آن ظاهر می‌شود به شما درباره باور نویسنده به کم‌هوش بودن آن مردم می‌گوید – بله یا خیر؟

…………………………………………………………….

آیا از اینکه آن را به‌عنوان پاسخ 38 نوشته‌اید خوشحالید؟ 


تماس با آکادمی زبان ها و آیلتس دید

برای کسب اطلاعات درباره شرایط وُرکشاپ های تخصصی ریدینگ آیلتس آکادمیک و جنرال، همه روزه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید