رایتینگ IELTS تسک 2

رایتینگ IELTS تسک 2

 استدلال رایتینگ IELTS تسک 2 با استفاده از هرم مازلو و ویژگی‌های دنیای پست مدرن 

در مقاله قبلی درباره Task Achievement توانایی پاسخ‌دادن به سوالات با استدلال و تحلیل قوی و محکم آزمون آیلتس صحبت کردیم. اهمیت توانایی قدرت تحلیل و استدلال بسیار بالاست. هرکدام از زبان‌آموزان بنده که داوطلب آزمون IELTS بودند وقتی سوال رایتینگ IELTS تسک 2 غافل‌گیرشان می‌کرد و به من می‌گفتند نمی‌دانند حتی به فارسی چه بنویسند، چه برسد 250 کلمه به انگلیسی، به‌خاطر استرس در استفاده از کوچکترین ساختارهای گرامری و اسپلینگ کلمات اشتباه می‌کردند. پس نداشتن ایده کافی و ناتوان‌بودن در Barnstorming مهارت‌های دیگر زبان انگلیسی شما را بدون شک تحت تاثیر قرارخواهد گذاشت. پس چاره موفقیت در رایتینگ IELTS تسک 2 چیست؟

نگران نباشید، ما به شما کمک می‌کنیم تا به آسانی موانع آزمون آیلتس را پشت سر بگذارید. اگر به‌دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، در کنار تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی، قاعدتاً باید اطلاعات عمومی خود را هم بالا ببرید. در این لینک منابع آزمون آیلتس را معرفی کرده‌ایم و یکی از بهترین کتاب‌ها برای بالا‌بردن اطلاعات عمومی خود Academic Encounters می‌باشد. در مقاله قبلی تا حدی به هرم مازلو و نحوه استدلال از طریق آن اشاره کردیم. در این مقاله به ویژگی‌های دنیای پست مدرن Postmodern اشاره می‌کنیم. اولین ویژگی دنیای پسامدرن، globalization یا جهانی‌سازی است.

 

تعریف جهانی‌سازی (Globalization)

جهانی‌سازی فرهنگی به انتقال ایده‌ها، معانی و ارزش‌ها در سراسر جهان اشاره دارد. این روند با مصرف مشترک فرهنگ‌ها که توسط اینترنت، رسانه‌های فرهنگی محبوب و مسافرت‌های بین‌المللی پخش شده است، مشخص می‌شود. گردش فرهنگ‌ها افراد را قادر می‌سازد تا در روابط اجتماعی گسترده‌ای که مرزهای ملی و منطقه‌ای را متصل می‌کنند، شرکت کنند.
ایجاد و گسترش چنین روابط اجتماعی صرفاً در سطح مادی مشاهده نمی‌شود. جهانی‌سازی فرهنگی شامل تشکیل هنجارهای مشترک و دانش است که با آنها هویت‌های فردی و جمعی فرهنگی خود ارتباط می‌یابد. این افزایش، ارتباطات میان جمعیت و فرهنگ‌های مختلف را به ارمغان می‌آورد. برای مطالعه بیشتر درباره Globalization می توانید وارد این لینک شوید.

 

سوال درباره جهانی‌سازی در رایتینگ IELTS تسک 2

اشاره به Globalization در رایتینگ IELTS تسک 2 مثل سوال زیر می‌تواند مستقیم و یا غیرمستقیم باشد. درهر صورت شما می‌توانید از ویژگی این پدیده دنیای پسامدرن استفاده کرده و در کنار هرم مازلو یک رایتینگ حرفه‌ای را داشته باشید:

Although globalization has positive influences on the World’s economy, its negative aspects should not be ignored.

What is your view? Discuss

Give reasons for your answer and include any relevant examples from your own knowledge or experience.

You should write at least 250 words

 

جواب‌دادن به این سوال مشکل نیست زیرا تجربه شخصی خود ما از دنیای پسامدرنی که در آن زندگی می‌کنیم متریال و ایده‌های کافی برای ما دارد.  برای نمونه یک پاراگراف را برای شما درباره معایب و منافع جهانیسازی آماده کرده‌ایم:

IELTS Writing Task 2, Body Paragraph Sample 1:

As to the disadvantages of globalization, we can point out the way new occupations are created due to the development of the local economy. Moreover, the globalized economy results in technological advances. The breakdown of local communities is one of the disadvantages. For example, the youth might undergo culture shock by foreign movies or watching TV series which show utterly different culture than theirs. Another adverse effect can be the spread of epidemic diseases as our world has turned into a global village.

 

در این پاراگراف هم به مزایا و هم معایب جهانی‌سازی اشاره کرده‌ایم، ولی در آزمون IELTS، یک پاراگراف اصلی را باید به مزایا و یک پاراگراف اصلی دیگر را به معایب اختصاص دهید.

 

سوال دوم رایتینگ IELTS تسک 2

بیایید سوال زیر را درنظر بگیریم که حرفی از جهانی‌سازی در آن نیست ولی به‌راحتی می‌توانیم به این موضوع ربط داده و استدلال خود را جلو ببریم.

In some countries, most people prefer to rent their homes rather than buying them.

What are the advantages and disadvantages of renting a home?

 

به این سوال که برای آیلتس جنرال سال 2017 طرح شده بود دقت کنید. چطور باید از مقوله جهانی‌سازی استفاده کنیم تا استدلال کنیم؟ بسیار ساده است. یکی از مزایای جهانی‌سازی مسافرت‌های بین‌المللی یا مهاجرت است. مردم از طریق اینترنت و به لطف زبان بین‌المللی در کشورهای دیگر ممکن است کار پیدا کنند و بخواهند سریع کشور خودشان را ترک کنند؛ بنابراین، خرید خانه می‌تواند برای خیلی‌ها دست و پاگیر باشد. البته در ایران قضیه فرق می‌کند و خرید خانه منطقی است ولی نگاه ما باید نگاه وسیع‌تری باشد و روی وضعیت عجیب ایران صرفاً نباید تمرکز کنیم مگر اینکه بخواهیم تجربه فردی خود را شامل کنیم.

 

پاراگراف بندی

در جواب به این سوال رایتینگ IELTS تسک 2 شما می‌توانید پاراگراف‌بندی‌های خود را این‌طور بچینید، ۱) مقدمه: بازنویسی سوال و مطرح‌کردن تز خود thesis statement با واردکردن نظر خود. ۲) پاراگراف اصلی اول: معایب اجاره‌کردن خانه درمقابل مزایای خرید خانه با اشاره به تورم روزافزون ایران و عاقلانه‌بودن خرید خانه برای بی‌ارزش‌نشدن سرمایه‌تان ۳) مزایای اجاره‌کردن خانه برای جهان اولی‌هایی که همیشه درحال عوض‌کردن سبک زندگی، کار و محل زندگی خود هستند. ۴) نتیجه‌گیری که خلاصه نکات اصلی ۲ پاراگراف اصلی است، و هیچ ایده جدیدی را وارد نمی‌کنید. به نمونه پاراگرافی که برای شما آماده کرده‌ایم دقت کنید:

IELTS Writing Task 2, Body Paragraph Sample:

There might be some positive sides to renting a home for those people who aim to immigrate to another country or who change jobs once in a while. Owing to globalization and the dynamic nature of our world, it has been easier for people to move across the world for various purposes. Therefore, people do not stay in one specific neighborhood in contrast with the past. Renting a home can be time-consuming for those who seek jobs or new lifestyles abroad.

 

توضیحات :

در جواب سوال بالا حتی می‌توانید از هرم مازلو هم یک کمک کوچکی بگیرید. چطور؟ با اشاره به حس تعلق (sense of belonging) مثلاً در اشاره به معایب اجاره‌کردن خانه به از بین‌رفتن حس تعلق به یک محله می‌توان اشاره کرد. در مقاله‌ای که بحث هرم مازلو را جلو کشیدیم، به این اشاره کردیم که حس تعلق جزء نیازهای اساسی انسان است. از این‌رو به‌طور مکرر از جایی به جای دیگر نقل مکان‌کردن باعث می‌شود هیچوقت ریشۀ محکمی در محله‌ای نداشته باشیم، در هیچ انجمن محلی‌ای نتوانیم عضو شویم و دوست پیدا کنیم و هر روز تنها‌تر و تنها‌تر شویم.


برای اطلاع از دوره های نیم خصوصی، خصوصی و آنلاین آیلتس و دوره های PRE-IELTS، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877

پست های مرتبط