راهنمای ثبت نام آزمون آیلتس (IELTS)

راهنمای ثبت نام آزمون آیلتس (IELTS)

راهنمای ثبت‌نام آزمون آیلتس (IELTS)

به‌منظور ثبت نام آزمون آیلتس ، باید اطمینان حاصل کنید که مدارک زیر را دارید:
گذرنامه‌ای که در تاریخ برگزاری آزمون آیلتس دارای اعتبار باشد.
آن دسته از متقاضیان آزمون IELTS که مشمول خدمت سربازی می‌باشند و گذرنامه ندارند، امکان ثبت‌نام با شماره ملی را دارند. یک نکته مهم ثبت‌نام آزمون آیلتس : متقاضیان مشمول خدمت بایستی یا نامه نظام‌وظیفه یا گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهی که در حال حاضر در آن تحصیل می‌کنند را روز برگزاری آزمون اسپیکینگ و آزمون بخش‌های دیگر ارائه دهند.

 

ساخت پروفایل برای ثبت‌نام آزمون آیلتس

توصیه ما انتخاب موسسه ایرسافام برای ثبت‌نام آزمون آیلتس می‌باشد
در ابتدا، وارد وبسایت IELTS.IRSAFAM.COM شده و گزینه ثبتنام را در منو انتخاب کرده و وارد شوید.
وقتی وارد لینک ثبتنام شدید، یک سری اطلاعات را بایستی تکمیل کنید. مثل شماره تلفن، موبایل، آدرس ایمیل و آیلتس و دیگر اطلاعات شخصی. سپس، روی گزینه تایید ثبت‌نام کلیک کنید.

 

فعال‌کردن پروفایل ثبت نام آزمون آیلتس

در ابتدا با واردکردن username و password خود در لینک my.irsafam.com به پنل کاربری خود وارد شوید.
توجه کنید که بیش از یک پروفایل ایجاد نکنید؛ درصورت داشتن ۲ پروفایل مختلف، تاریخ برگزاری آزمون و همچنین نتایج به پروفایل اولیهای فرستاده میشود که با استفاده از آن ثبتنام آزمون آیلتس را انجام داده و آزمون خود را رزرو کرده‌اید.

 

رزرو و ثبت‌نام آزمون آیلتس

در قسمت بالای صفحه برروی گزینه ورود به سایت کلیک کرده و با واردکردن username و password وارد پنل کاربری شخصی خود بشوید.
چنانچه در این مرحله یا هر مرحله دیگر ثبت‌نام آزمون آیلتس با مشکل مواجه شوید، می‌توانید با itsupport@irsafam.com به‌منظور پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.
برحسب هدف و آزمونی که در ذهن دارید، در منوی آزمون گزینه‌های مختلفی چون IELTS، Life Skills یا UKVI کلیک کرده و آزمون مد‌نظر را رزرو کنید.

 

پرداخت آنلاین ثبت نام آزمون آیلتس

برروی آیکون پرداخت کلیک نمائید و به درگاه پرداخت وصل شده و هزینه خود را واریز کنید.
هشدار مهم: چنانچه پرداخت شما انجام شد، به‌هیچ عنوان فرد دیگری نمی‌تواند د صورت انصراف شما، جایگزین شما بشود.
ثبت‌نام در وبسایت IELTSESSENTIALS
روی آیکون Essential کلیک کنید. سپس کشور و شهر مربوطه را انتخاب کرده و به تاریخ آزمون‌های IELTS ارائه‌شده توسط ایرسافام دسترسی پیدا کنید‌. پس از انتخاب آزمونی که برای شما مناسب است، گزینه Continue را انتخاب کنید.
در این وب‌سایت نیز بایستی پروفایل شخصی برای خود ساخته، چون پروفایل این وب‌سایت ارتباطی با پروفایلی که در وب‌سایت ایرسافام ساختید ندارد. به این منظور، برروی گزینه Create New User کلیک کرده و نام کاربری و پسورد جدید برای خود انتخاب کنید‌. توجه داشته باشید که زمان برگزاری تاریخ اسپیکینگ آزمون آیلتس و نتایج آزمون به شماره موبایلی فرستاده می‌شود که در پروفایل سایت Essentials ایجاد شده است.
توجه: در هنگام درج شماره موبایل در بخش Mobile، دقیقاً به فرمت نمونه توجه کنید و بین شماره‌ها پرانتز و فاصله ایجاد نکنید. مثل:
0912341****
اگر می‌خواهید به هیچ مشکلی در دریافت اطلاعات از طریق ایمیل برنخورید، از email provider های gmail, yahoo, hotmail, outlook استفاده کنید‌.

 

مراحل باقیمانده ثبت نام آزمون آیلتس

بعد از تکمیل مرحله select a test date, مراحل ذیل را تکمیل کنید:

  • Candidate Detail
  • Application Detail
  • Recognition
  • Booking Summary

در این بخش بایستی اسکن رنگی پاسپورت امضا‌شده خود را آپلود کنید.
در مرحله پنجم، شما بایستی continue و سپس pay offline را انتخاب کرده تا ثبت نام‌تان تکمیل شود.
متقاضیانی که مشمول نیازهای خاص هستند، مثل دفترچه سوالات به خط بریل، حداقل 3 ماه مانده به آزمون آیلتس خود، بایستی مدارک موردنظر پزشکی خود را به “سنتر کتبا” بفرستند. و چنانچه نیازمند صندلی چرخدار به محل آزمون باشند، مینیمم این زمان و شش هفته خواهد بود.


تماس با کارشناسان آکادمی زبان ها و آیلتس دید

به منظور مشاوره تخصصی قبل ثبت نام آزمون آیلتس (IELTS) ، تعیین سطح رایگان و کسب اطلاعات تکمیلی درباره دوره های تخصصی آیلتس، با شماره زیر می توانید تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877