ثبت نام MSRT

ثبت نام MSRT

آزمون MSRT چیست ؟ - ثبت نام آزمون MSRT

برای دانشجویان مقطع دکتری، آزمون MSRT یکی از مه‌ ترین آزمون هاست. در این مطلب نگاهی به طریقه ثبت‌نام MSRT و اجرای آزمون خواهیم داشت.

موسسه زبان دید در این مقاله به بررسی کامل آزمون MSRT و نحوه ثبت‌نام MSRT می‌پردازد.

آزمون MSRT

 

ثبت نام MSRT

مدرک آزمون MSRT در مصاحبه آزمون دکتری برای دانشجویان دکتری امتیاز مثبتی محسوب می‌شود و وزارت علوم نیز مدرک این آزمون را مورد تایید قرار می‌دهد. MSRT تقریباً هر ماه اجرا می‌شود، و چنان‌چه نمره موردنظر را نتوانستید کسب کنید، دوباره در این آزمون می‌توانید شرکت کنید.
اطمینان حاصل کنید که قبل از ساعت ۹ صبح به محل برگزاری آزمون خواهید رسید چون بعد از ساعت ۹ درب‌های ورودی محل آزمون بسته می‌شوند. آزمون MSRT ساعت نه و پانزده دقیقه شروع می‌شود.
نکته: چنانچه به مشکل برخوردید و امکان شرکت در آزمون را ندارید، سعی کنید حتماً ۲ هفته قبل در اکانت خود درخواست تغییر تاریخ شرکت در آزمون را دهید. توجه داشته باشید که آزمون را نمی‌توانید به سال بعد موکول کنید؛ در همان سال و ماه‌های بعد باید در آزمون MSRT شرکت کنید.
افرادی که در مقطع دکتری درحال تحصیل هستند، در کنار آزمون جامع، باید ثبت نام MSRT را در سامانه‌ای به اسم MSRT تکمیل کنند. برای انجام این کار، در وهله اول فرم ثبت نام MSRT را در این سامانه باید پر کرده و مدارک زیر را آپلود کرده و هزینه را به‌صورت آنلاین واریز کنند:

  • صفحه اول شناسنامه
  • کارت ملی
  • مدرک کارشناسی ارشد

نمره کلی آزمون MSRT از صد محسوب شده و حداقل نمره برای قبولی 50 میباشد.

نکته قابل توجه این است که برخلاف آزمون‌های تخصصی زبان انگلیسی دیگر، آزمون MSRT دارای نمره منفی نمی‌باشد.

 

بخش‌بندی آزمون MSRT و انواع سوالات

بخش بندی آزمون MSRT

این آزمون د مجموع شامل سه قسمت می‌باشد:

بخش لیسنینگ یا تست مهارت شنیداری شما
بخش structure یا گرامر
قسمت درک واژگان و متن (Vocabulary and reading comprehension)

مجموع تعداد کل سوالات ۱۰۰ بوده که ۳۰ عدد به بخش لیسنینگ، ۳۰ عدد به سوالات دستوری، و ۴۰ عدد به ریدینگ اختصاص داده شده است.
نکته: کل سوالات در یک دفترچه بوده که در یک دفعه به شما داده می‌شود.


تماس و مشاوره با آکادمی دید

به منظور مشاوره در ثبت نام MSRT، تعیین سطح رایگان، همه روزه می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877

آکادمی زبان دید سال های درخشانی در زمینه آمادگی MSRT با ارائه کلاس های گروهی فشرده، فوق فشرده و تدریس خصوصی MSRT در آموزشگاه و محل کار و منزل داشته که موفقیت شما را نیز تضمین می کند.

پست های مرتبط