preloader
  • 09332061561 | 02166895207 دپارتملن انگلیسی، آیلتس، تافل و دولینگو
  • info@deedlanguage.ir
تکنیک های آزمون دولینگو

سالها Duolingo یکی از برترین اپلیکیشن های و نرم افزار های آموزشی بوده که بیش از 38 زبان به شما آموزش می دهد. در واقع ، این برنامه با بیش از 300 میلیون کاربر ثبت شده است. در حال حاضر به پر دانلود ترین برنامه تبدیل شده است. علاوه بر یک اپلیکیشن بی نظیر بودن، این شرکت آزمون Duolingo English را معرفی کرده است که انقلابی در آزمون سطح انگلیسی شما ایجاد  کرده است. در این مقاله، ما قصد داریم از طریق نکات و سایر اطلاعات مفید، نگاه دقیق تری به تکنیک های آزمون دولینگو داشته باشیم.

تکنیک های آزمون دولینگو

 

تکنیک های آزمون دولینگو

تفاوت آزمون دولینگو انگلیسی با سایر آزمون ها

آزمون آزمایشی دولینگو  که در دسترس شماست ، نمونه آزمایشی است که در وب سایت رسمی Duolingo خواهید یافت. با این حال، قبل از تصمیم گیری در مورد ثبت نام در این آزمون ها، باید درک کنید که چه چیزی آن را از سایر آزمون ها مانند آیلتس و تافل متفاوت می کند. بنابراین ، نکات اساسی که ازمون دولینگو با بقیه آزمون ها متفاوت است ، موارد زیر است:

آزمون دولینگو English شما را محدود به یک مکان نمی کند. از آنجا که این یک آزمون آنلاین است، می توانید آن را از هر کجا و هر زمان که برای شما مناسب باشد ، انجام دهید. به عبارت دقیق تر ، در حین قرنطینه ، در حالی که سایر امتحانات به حالت تعلیق درآمده بود ، شما هنوز هم می توانستید در امتحانات دولینگو شرکت کنید.
برای تکمیل این آزمون، به زمان کوتاهی نیاز است. کل مراحل فقط به یک ساعت از وقت شما نیاز دارد. به طور خاص، امتحانات شامل یک تنظیم سریع 5 دقیقه ای ، یک آزمون تطبیقی 45 دقیقه ای و یک سمپل 10 دقیقه ای فیلم /رایتینگ سمپل است.

 

مقایسه آزمون دولینگو با آیلتس و تافل

در مقایسه با سایر آزمون های دیگر چون آیلتس و تافل، آزمون دولینگو ارزان تر است. برای شرکت در آزمون Duolingo فقط باید 49 دلار هزینه بپردازید. برعکس ، سایر ازمون ها هزینه ای 200 تا 300 دلار را طلب می کنند. 
نتایج را خیلی سریع دریافت می کنید. یکی دیگر از مزایای بزرگ آزمون انگلیسی دولینگو این است که در عرض 48 ساعت از نتایج آن مطلع خواهید شد.

شما با کامپیوتر صحبت می کنید. برای برخی از آزمون دهنده ها ، صحبت با یک ممتحن ممکن است بسیار استرس زا باشد. بنابراین نمی توانند عملکرد خوبی را داشته باشند.


باورهای غلط رایج در مورد آزمون Duolingo

فقط یک مقاله نمونه Duolingo English Test وجود دارد و به همین دلیل ، سو تفاهمات زیادی در مورد این آزمون جدید وجود دارد. متداول ترین آنها موارد زیر است :

فرض رایج این است که آزمون Duolingo از آیلتس و تافل راحت تر است. این فرض درست نیست زیرا این آزمون از الگوریتمی تطبیقی استفاده می کند که می تواند سطح انگلیسی شما را تعیین کند. اگر نگاهی به نمونه سوالات آزمون دولینگو بیندازید، متوجه می شوید که آنها می توانند به سرعت با سطح شما سازگار شوند.

فرض دیگر این است که برای موفقیت در سوالات اسپیکینگ باید تلفظ محلی داشته باشید. تمرین Duolingo English Test به شما لزومی برای لهجه بومی نمی دهد. تنها چیزی که شما نیاز دارید تلفظ صحیح کلمات است.

فرض بعدی این است که اگر سریع صحبت کنید، در بخش اسپیکینگ نمره بالاتری خواهید گرفت. این امتحان برای تست استفاده شما از زبان، دستور زبان و واژگان است. بنابراین، سریعتر صحبت کردن به هیچ وجه به شما کمک نمی کند.

فرض دیگر این است که هر جمله ای باید پیچیده باشد. این درست نیست زیرا شما به جای پاسخ های پیچیده ، باید پاسخ های فصیحی بدهید.

 

بیشتر بخوانید : چگونه خود را برای آزمون دولینگو آماده کنیم؟

 

شرایط شرکت در آزمون دولینگو چیست؟

پس از اتمام تمرین رایگان آزمون دولینگو ، می توانید یک آزمون خریداری کنید. شرایط شرکت در امتحانات به شرح زیر است:

گذرنامه ، شناسه دولتی یا گواهینامه رانندگی ،
یک اتاق ساکت و روشن
60 دقیقه،
اتصال به اینترنت قابل اعتماد ،
رایانه ای با ویژگی های زیر: مرورگر پشتیبانی ، دوربین جلویی ، میکروفون و بلندگوها.


قوانین آزمون دولینگو چیست ؟

قوانینی که باید در طول امتحان رعایت کنید

علاوه بر نیاز ، شما همچنین باید در هنگام آزمون چند قانون دیگر را دنبال کنید. برای مثال:
شما نباید از هدفون استفاده کنید ،
در اتاقی که امتحان می دهید نباید شخص دیگری باشد ،
نمی توانید یادداشت برداری کنید ،
نباید بیرون صفحه نگاه کنید یا صندلی خود را ترک نکنید ،
اگر سوالی را رد کنید ، نمی توانید به آن بازگردید، اگر سوالی را رد کنید ، وقت اضافی به سوال بعدی اضافه نمی شود.
اگر نمونه سوال و جواب آزمون انگلیسی دولینگو را انتخاب کرده باشید و تمام قوانین فوق را رعایت کنید ، در امتحانات موفق خواهید شد.

 

نکات آزمون دولینگو

نکاتی برای هر نوع سوال

اگر مقاله 15 دقیقه ای آزمون Duolingo  را تکمیل کنید ، با تمام سوالات ممکن در آزمون روبرو خواهید شد که باید در طول امتحان رسمی انجام دهید. در زیر ، نکات مفیدی را برای تکمیل هر سوال یاد خواهید گرفت.

۱) واژه واقعی (نوشته شده) را انتخاب کنید: برای این سوال، باید به هجی کلمات توجه کنید. بسیاری از آنها مانند کلمات واقعی به نظر می رسند ، در حالی که چنین نیستند. روی هر کلمه ای که مطمئن نیستید کلیک نکنید.

۲) واژه واقعی (Listening) را انتخاب کنید: برای این کار ، شما باید همان قوانینی را که در بالا انجام داده اید را دنبال کنید. در نمونه سوالات آزمون انگلیسی Duolingo ، خواهید فهمید که چه کاری باید انجام دهید.

۳) تکمیل کلمات ناموجود: این یک سوال دشوار است. کلماتی را که نمی دانید رد کنید و بعداً به آنها بازگردید. علاوه بر این، املا را امتحان کنید تا از این کار نمره خوبی کسب کنید.

۴) توصیف یک تصویر با نوشتن یا با صدای بلند: برای توصیف تصویر ، کلمات انتختبی شما باید خاص باشد ، واژگان خود را به نمایش بگذارید، حداقل یک جمله کامل بنویسید و یک داستان بسازید.

۵) یک تصویر را سریع توصیف کنید: برای این سوال فقط 3 ثانیه وقت خواهید داشت. با این حال ، این زمان کافی برای افزودن یک صفت است.

۶) گزاره ای را تایپ کنید که می شنوید: فقط سه بار می توانید جمله را گوش دهید. بنابراین ، آنچه را که می توانید بار اول به راحتی درک کنید ، یادداشت کنید ، بار دوم آن را کامل کنید و بار سوم آن را مرور کنید.

۷) صدای خود را با بیان یک جمله نوشته شده ضبط کنید: وقت زیادی برای آماده سازی نخواهید داشت. به همین دلیل ، شما باید جمله را سریع خوانده و آن واضح بیان کنید.

۸) به یک سوال اسپیکینگ یا رایتینگ پاسخ دهید: اگر سوال بیان شود ، فقط یک بار آن را می شنوید. برای پاسخ خود ، تمام وقت خود را اختصاص دهید ، مثال بزنید و از انواع مختلف جملات استفاده کنید.

۹) در رایتینگ، به سوالات رایتینگ پاسخ دهید: برای این کار ، شما باید واژگان خود را به نمایش بگذارید و انواع مختلف جملات را بنویسید. بعلاوه ، برای ویرایش پاسخ خود ، یک دقیقه وقت بگذارید.

۱۰) مصاحبه ویدیویی (گفتاری و نوشتاری): این قسمت آزمون بدون نمره است. دو گزینه برای انتخاب به شما داده می شود ، بنابراین مطمئن شوید که بهترین وجه زبان خود را نشان می دهید. تا 3 دقیقه صحبت کنید و تا جایی که می توانید 5 دقیقه بنویسید.


در ادامه بخوانید :

کلاس دولینگو و نکات اصلی این آزمون

Duolingo English Test


Scroll to Top
آیکون تماس با ما