تکنیک‌های ریدینگ آیلتس – مقاله دوم

تکنیک‌های ریدینگ آیلتس – مقاله دوم

تکنیک‌های ریدینگ آیلتس - بخش دوم

در مقاله اولِ تکنیک‌های ریدینگ آیلتس (IELTS)، نگاهی کلی به 12 نوع مختلف سوالات IELTS Reading و طریقه مقابله با آن‌ها داشته‌ایم. همچنین، به تکنیک‌های skimming، scanning و using keywords اشاره‌ای نیز کردیم. در این مطلب، تکنیک‌ها و نکات دیگری را برای شما آماده کرده‌ایم.
عنوان متن به شما خواهد گفت که متن کلاً دربارۀ چه چیزی است. در وهله اول، سعی کنید عنوان را بخوانید. این کار به شما تصوری کلی از محتوای متن می‌دهد و شما زمان فراوانی برای درک متن خواهید داشت چون شما از قبل تصوری از آنچه ‌خوانید را دارید.

 

مدیریت زمان در آزمون ریدینگ آیلتس

از مهم‌ترین تکنیک‌های ریدینگ آیلتس مدیریت زمان است. بخش ریدینگ IELTS 60 دقیقه می‌باشد و برای شما 3 عدد متنِ حداقل 5 پاراگرافی برای جواب‌دادن وجود دارد. سعی کنید زمان را به‌طور مساوی تقسیم کنید که برای هر متن، 20 دقیقه اختصاص دهید. قوانین و استانداردهای آیلتس دشواری جالبی دارد؛ متن سوم نسبت به 2 متن قبلی سخت‌تر است، سعی کنید سوالات 2 متن اول را سریع‌تر پاسخ دهید تا برای متن آخر 30 دقیقه زمان بگذارید.


بررسی‌کردن گرامر – تکنیکهای ریدینگ آیلتس

درمورد گرامر متن‌ها خیلی مراقب باشید. مخصوصاً جملات منفی. چون طراحان سوال، آن‌ها را کاملاً  تغییر می‌دهند و اگر شما به اندازه کافی حواستان نباشد، ممکن است که با اطمینان کامل، سوالات را برعکس پاسخ دهید. شروع هر جمله خیلی مهم است.


تمام متن را نخوانید

بله! درست متوجه شدید. زمان اینجا دارای اهمیت است. هرگز زمان کافی برای خواندن کل متن نخواهید داشت. قسمت‌هایی از متن هستند که شما هیچ سوال مطرح شده‌ای از آن بخش‌ها را پیدا نخواهید کرد پس آن بخش‌ها نیازی به خواندن ندارند. به‌یاد داشته باشید که کار شما جستجو‌کردن پاسخ‌های درست است نه خواندن همه چیز. این یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های ریدینگ آیلتس است.


اگر نمی‌توانید پاسخ سوال قبلی را پیدا کنید، آن را ناتمام بگذارید و ادامه دهید

حیله این قسمت حرکت از سمت شناخته‌شده به ناشناخته است؛ بنابراین، آن را با یک ستاره بزرگ علامت‌گذاری کنید و به سوال بعدی پاسخ دهید ولی همیشه به‌یاد داشته باشید که یک سوال  بدون پاسخ دارید. وقتی که تمام پاسخ‌هایتان را نوشتید، قبل از اینکه آن‌ها را به برگه پاسخ انتقال دهید، می‌توانید برگردید و به آن سوال پاسخ دهید.
از دیگر تکنیک‌های ریدینگ آیلتس این است که پس از پاسخ به هر سوال، سریع سراغ پاسخنامه بروید و پاسختان را بنویسید.
سوالاتی وجود دارند که که به تعداد کلمات تاکید می‌کنند.
اطمینان حاصل کنید که در مقابل قوانین تحمل داشته باشید. کلماتتان را تک به تک بشمارید و به‌خاطر داشته باشید که یک مصوت در کلمه مثل “a” یک کلمه شمرده می‌شود.
اشتباهات املایی نیز شمرده میشوند
زمانی که دارید پاسخ کوتاه می‌دهید، سعی کنید به اندازه کافی املای کلمات را بررسی کنید و اگر بعد از پاسخ‌دادن به سوالات زمان داشتید یک‌بار دیگر بررسی کنید که مبادا غلط املایی داشته باشید.