تکنیک‌های بخش ریدینگ آزمون PTE

تکنیک‌های بخش ریدینگ آزمون PTE

نکات و تکنیک‌های بخش ریدینگ آزمون PTE

بخش ریدینگ آزمون PTE حدوداً 32 الی 42 دقیقه زمان می‌برد. در قسمت دوم آزمون، مهارت‌های ریدینگ آزمون PTE شما آزموده می‌شود. این قسمت که دارای زمان و ساختاری جداگانه و مستقل است شامل حدود 15 الی 20 مورد مهارت‌های جامع، با توجه به ترکیب آن‌ها در این قسمت می‌شود. شکل‌های مختلف پاسخگویی، مانند سوالات چند‌گزینه‌ای، مرتب‌کردن ترتیب پاراگراف‌ها، پرکردن جای خالی هستند که برای آزمودن توانایی شما در خواندن، نوشتن و گوش‌دادن به اطلاعاتی است که به زبان انگلیسی برای شما ارائه می‌شود، هستند. از آنجایی‌که آزمون PTE  آکادمیک یک آزمون ترکیبی است، یک مورد در بخش درک مطلب می‌تواند برای ارزیابی مهارت‌های نوشتاری شما نیز مورد توجه قرار بگیرد.

تکنیک های بخش ریدینگ آزمون PTE

 

ریدینگ آزمون PTE : خواندن و نوشتن

پرکردن جای خالی : این بخش با تعدادی جای خالی رو صفحه ظاهر می‌شود. کلمات را از لیست برداشته و در جای خالی مناسب آن قرار دهید.

مهارت‌های مورد‌نظر برای ارزیابی : خواندن و درک مطلب

طول متن : نهایتاً 300 کلمه

در این بخش ریدینگ آزمون PTE، شما باید کلمات مناسب را از درون لیست انتخاب کرده و داخل متن قرار دهید تا متن بازسازی شود.

متنی با کلمات گم‌شده وجود دارد. کنار هر جای خالی گزینه وجود دارد که با آن می‌توانید روی کلمات کلیک کرده، آن‌ها را بکشید و درجای مناسب خود قرار دهید. با کلیک‌چپ کنار هرجای خالی، لیست کلمات برای شما ظاهر می‌شود. گزینه‌ای که فکر می‌کنید برای آن جای خالی مناسب‌ترین است را انتخاب کنید.
اگر نظرتان درباره پاسخی عوض شد، دوباره کلیک‌چپ کنید و گزینه دیگری را انتخاب کنید.

 

توصیه‌های بخصوص ریدینگ آزمون PTE :

متن را یک‌بار خیلی سریع بخوانید تا کمکی برای انتخاب کلمات درست برای جاهای خالی باشد:

فهم معنای کلی متن ریدینگ آزمون PTE به شما در انتخاب کلمۀ مناسب برای هر جای خالی کمک می‌کند. برای مثال، اگر متن زیر را یک‌بار سریع بخوانید ایده‌ها و کلمات کلیدی را می‌یابید که به موضوع اصلی متن یعنی ” تغییر” اشاره می‌کنند.
زمانی که روی فلش‌های کنار هر جای خالی کلیک می‌کنید، ممکن است گزینه‌هایی را بیابید که مرتبط با موضوع اصلی متن هستند. شما می‌توانید گرامر و معنی کلی را بررسی کرده تا مطمئن شوید که آن کلمه مناسب جای خالی هست یا خیر :

PTE reading skills

 

قبل و بعد از پرکردن جاهای خالی آن جمله را بخوانید تا کلمه درست را بتوانید شناسایی کنید

گزینه‌هایی که در لیست کنار هرجای خالی برای شما (با کلیک چپ) ظاهر می‌شوند ممکن است شباهت زیادی به یک‌دیگر داشته باشند، اما معنا و موارد استفاده آن‌ها متفاوت خواهد بود. خواندن جمله یا جملات قبل و بعد از جای خالی به شما در انتخاب کلمه مناسب کمک می‌کنند. در مثال زیر، تنها کلمه “access” مناسب عبارت “gained …………. To technologies” است؛ کلماتی که با معنا (gain access) و گرامر جمله (access to) هم‌خوانی داشته باشند را انتخاب کنید. خواندن هردو سمت (قبل و بعد) جای خالی به شما در گلچین گزینه‌های مقابلتان کمک می کند:
متن زیر را درخصوص کلمات تکرار شده بررسی کنید. سپس اطراف جمله را نگاه کنید تا پاسخ را سریعاً بیابید:

نکات و تکنیک های آزمون PTE

 

چگونگی نمره گزاری این بخش ریدینگ آزمون PTE :

پاسخ شما درخصوص خواندن (درک مطلب) و نوشتن : نمره شما در بخش پر کردن جای خالی براساس توانایی شما در استفاده از پیش‌زمینه (موضوع) متن و گرامر برای یافتن کلمات مناسب برای جاهای خالی درون متن است. اگر تمام جاهای خالی به‌طور صحیح پر شوند، حداکثر نمره اختصاص‌یافته برای این بخش را می‌گیرید. اگر یک یا بیشتر از یک جای خالی به اشتباه پر شده باشند، بخشی از نمره این بخش را دریافت می‌کنید. 

 

توجه :

  • این بخش بر نمرات بخش reading و writing تاثیر دارد.
  • مهارتهای گفتاری و شنیداری شما با این نوع سوال سنجیده نمی‌شوند.

تماس با ما

به منظور کسب اطلاعات تکمیلی درباره تدریس خصوصی PTE و همچنین ورکشاپ های رایتینگ و اسپیکینگ آزمون PTE، تعیین سطح و مشاوره مهاجرت، با شماره زیر می توانید تماس بگیرید:

☎️ تماس: 02122040853 | 02122040877