تاریخ برگزاری آزمون آیلتس IELTS

تاریخ برگزاری آزمون آیلتس IELTS

تاریخ برگزاری آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس (IELTS) چالش‌های بسیار زیادی دارد، از پیداکردن مدرس آیلتس گرفته که بتواند سطح زبان انگلیسی شما را درست تشخیص دهد تا برنامه‌ریزی درست و دقیق و از دست‌ندادن وقت و فرصت و انتخاب تاریخ برگزاری آزمون آیلتس IELTSقبل از شروع برای مطالعه برای آزمون آیلتس، توصیه ما اول تحقیق درباره مراکز آزمون آیلتس IELTS، بعد برنامه ریزی واقع بینانه با مدرس آیلتس خود است.
شاید به‌دنبال بهترین مرکز آزمون آیلتس IELTS در تهران هستید. توصیۀ شخصی و تجربی بنده مرکز آزمون آیلتس ایرسافام هست. هرچند شرایط برگزاری مراکز آزمون آیلتس همیشه درحال تغییر است و بهترین راهِ آگاهی پرسش از افراد مختلفی است که آزمون را تجربه کرده‌اند و این افراد در گروه‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی و IELTS پیدا می‌شوند. از مراکز آزمون آیلتس IELTS مرکز آیلتس پروشات، عصر دین و دانش، ایرسافام، آیلتس تهران و پارسیان است.
تاریخ برگزاری آزمون آیلتس IELTS بستگی به موسسه برگزارکننده آزمون دارد. بعضی از موسسات ۲ بار در ماه آزمون آیلتس  جنرال (IELTS General) و ۲ بار آزمون آیلتس  آکادمیک (IELTS Academic) را برگزار می‌کنند؛ هرچند برگزاری آزمون آیلتس IELTS، بستگی به ماه سال دارد.

 

برنامه‌ریزی بدون عجله برای آزمون آیلتس IELTS

بنده به‌عنوان نویسنده این مقاله و مدرس آیلتس IELTS توصیه‌ای که همیشه به داوطلبان آزمون IELTS که قصد مهاجرت از طریق تحصیل را دارند میکنم، این است که سریعاً و بدون مشورت معلم آیلتس خود برای آزمون ثبت نام نکنند. نگران تاریخ برگزاری آزمون آیلتس IELTS نباشید، ظرفیت زیاد است.
حتی برای انتخاب مرکز آزمون آیلتس IELTS هم با مدرس IELTS  خود مشورت داشته باشید. حتی اگر مدرس خصوصی آیلتس شما اطلاعات دقیق نداشت، او مسلماً ارتباطات زیادی با مدرسان و ممتحن‌های متفاوت آیلتس دارد، پس پیگیری کنید تا اطلاعات دقیق درباره مراکز آزمون آیلتس IELTS را به‌دست آورید. بسیاری از افراد آزمون آیلتس را دست کم می‌گیرند، چه آن دسته از افرادی که به‌دنبال مهاجرت از طریق کار هستند، چه مهاجرت از طریق تحصیل یا سرمایه‌گذاری. بعضی افراد نیاز به نمره بالای آیلتس ندارند، مثل داوطلبان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری.
تعدادی از زبان‌آموزان من که نمره 4.5 آیلتس را برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را می‌خواستند، فرضشان این بود که در عرض 3 ماه سریعاً این نمره (IELTS band score) را خواهند گرفت، ولی حتی کسب نمره ۴ و نیم آیلتس هم به این راحتی نیست. مثلاً در آیلتس جنرال ۱۹ الی ۲۲ سوال را باید در بخش ریدینگ (IELTS Reading) درست بزنید تا نمره ۴ و نیم IELTS را کسب کنید. با مشاهده این لینک، می‌توانید بفهمید چند سوال در آزمون آیلتس IELTS را باید درست بزنید تا نمره دلخواه خود را کسب کنید.
۱۹ سوال درست‌زدن در تسک ریدینگ آیلتس یعنی سوالات یک ریدینگ و نصفی را کاملاً درست زده باشید و این یعنی سطح زبانتان از سطح متوسط بالا باشد. بنابراین، با عجله کاری را نمی‌شود پیش برد و برنامه مطالعاتی خود را درست باید بچینید، حداقل شما ۵ ماه مطالعه و کلاس حرفه‌ای از صفر برای گرفتن نمره ۴ و نیم در آزمون آیلتس IELTS نیاز دارید.