بهترین کتاب‌های آیلتس برای اشخاص سطح متوسط (Intermediate)

بهترین کتاب‌های آیلتس برای اشخاص سطح متوسط (Intermediate)

بهترین کتاب‌های آیلتس برای اشخاص سطح متوسط (Intermediate)

شاید شما هم مثل بسیاری از افراد دیگر دنبال بهترین منابع آیلتس هستید که شما را سریع به هدفتان در کسب نمره بالای 7 آیلتس برساند تا پرونده مهاجرتی خود را چند قدم جلو برده و سریع به هدفتان برسید. در این مطلب نگاهی به چند کتاب مهم آیلتس می‌اندازیم.

 

کتاب Improve Your IELTS Skills

کتاب Improve Your IELTS Skills

انتشارات MacMilan مجموعه‌ای کتاب با نام ‘Improve your IELTS Skills’ منتشر کرده است. این مجموعه دارای سه کتاب است: writing, reading, listening and speaking این کتاب‌ها بسیار جامع هستند و به افراد فرصت آمادگی برای آزمون آیلتس بدون کمک مدرس ارائه می‌دهد. تمامی فصل‌های کتاب بر تکنیک‌های آزمون، گرامر و واژگان تمرکز دارد. تمرین‌هایی برای هر فصل از کتاب وجود دارند و این به افراد، سطح پیشرفتشان را نمایان می‌کند و به آن‌ها درستی مسیرشان را در یادگیری، اطمینان میدهد.

 

این کتاب مناسب چه اشخاصی است؟

این کتاب برای افرادی است که قصد دارند نمرات بین 5.5 الی 7.0 آزمون آیلتس را بدون داشتن مدرس کسب کنند. این کتاب همچنین برای افرادی است که  قصد بهبود سطح گرامر و واژگان زبان انگلیسی خود را دارند.


این کتاب برای چه اشخاصی مناسب نیست؟

افراد دارای سطح پایین‌تر از سطح متوسط در فهم این کتاب دچار مشکل می‌شوند. برای اینکه از این کتاب نهایت استفاده را داشته باشید باید افراد باانگیزه و منضبطی باشند. اگر از آن دسته از افراد هستید که برای داشتن انگیزه مستمر به مدرس احتیاج دارید، این کتاب برایتان خیلی مناسب نخواهد بود.


مزایا

سم مک کارتر، نویسندۀ این کتاب، در این حیطه بسیار متخصص هستند. سم نهتنها با زیر و بم این آزمون آشناست، بلکه برای هر نوع سوال توصیه‌ها و تکنیک‌های به‌خصوصی ارائه می‌دهد. برای مثال، انواع مختلفی از سوالات در بخش درک مطلب (Reading) وجود دارند و سم  برای هر کدام از این نوع سوالات، جواب موشکافانه ارائه می‌دهد. برای بخش writing  نیز انواع مختلفی از سوالات وجود دارد که هر کدام روش خاص خود را می‌طلبد که در کتاب بیان شده‌اند. 
با وجود اینکه این کتاب‌ها برای سطوح بالا طراحی شده‌اند، فهم آن‌ها آسان است.


معایب

انتظارِ داشتن مثال‌هایی از پاسخ‌های خوب را دارم. خیلی خوب می‌شد اگر پاسخ‌های نمره 5 آیلتس قرار داده می‌شد و این پاسخ‌ها با پاسخ‌های نمرۀ 8 مقایسه می‌شد. همچنین خوب می‌شد اگر برای افراد توصیه‌هایی درخصوص اینکه writing  و speaking  خود را کجا و چگونه در خانه تمرین کنند ارائه می‌شد.


امتیاز این کتاب

5/4

 

بهترین کتاب‌های آیلتس برای افراد سطح بالا

مجموعه کتاب های Delta Publishing IELTS Advantage

مجموعه کتاب‌های Delta Publishing IELTS Advantage بهترین منابع برای افرادی است که قصد به‌دست‌آوردن نمرۀ بالای 7.0 در آزمون آیلتس را دارند.


این کتاب مناسب چه افرادی است؟

این کتاب برای فردی مناسب است که از پیش دارای سطح خوب و مناسبی از زبان انگلیسی باشد و قصد بهبود روش‌های آزمون در خانه را دارد و قصد کسب حداقل نمره 7.0 را دارد.


این کتاب برای کدام افراد مناسب نیست؟

این کتاب برای افرادی که دارای سطح pre-intermediate یا پایین‌تر هستند مناسب نیست.


مزایا

بزرگ‌ترین نقطۀ قوت این کتاب ارائۀ  عبارات و collocation های مشخص است. مقاله‌های نمونه و پاسخ‌های نمونۀ بخش speaking به افراد فرصت مقایسۀ پاسخ‌های خود با بهترین پاسخ‌ها را فراهم می‌کند. در پایان هر فصل خلاصه‌ای از مهم‌ترین نکات ارائه شده که به افراد در به‌خاطر آوردن اطلاعات مهم کمک می‌کند. دلیل هر تمرین در ارتباط با آزمون توضیح داده شده است.


معایب

نویسندگان این کتاب با پوشش مطالب مطرح‌شده کار بسیار بزرگی انجام داده‌اند، اما می‌توانستند کتاب را طولانی‌تر بکنند و تمام جنبه‌های آزمون آیلتس را پوشش دهند. این کتاب ظرفیت این را داشت که قطعی‌ترین راهنمای آزمون آیلتس باشد، اما چند مورد را متاسفانه نادیده گرفته‌اند. یافتن این کتاب خارج از انگلیس مقداری مشکل است!


امتیاز این کتاب

5/4

 

بهترین کتاب تمرین آیلتس

بهترین کتاب های تمرین آیلتس Cambridge Examination Papers

بهترین کتاب‌های تمرین آیلتس Cambridge Examination Papers هستند. این کتاب‌ها توسط افرادی نوشته می‌شوند که سوالات آزمون را طراحی می‌کنند. بنابراین نگرش ارزشمندی برای آزمون ارائه می‌دهند.


این کتاب مناسب چه اشخاصی است؟

این کتاب مناسب تمام شرکت‌کننده‌های آزمون آیلتس است.


این کتاب برای چه اشخاصی مناسب نیست؟

اکثر آزمون‌های این کتاب برای آزمون آکادمیک آیلتس است. تعدادی هم آزمون General در آن دیده می‌شود.


مزایا

انعکاسی بسیار خوب از آزمون واقعی در این کتاب است و بنابراین دقیقاً چیزی که از آزمون انتظار دارید در مقابلتان است. با پاسخ‌دادن به سوالات این کتاب می‌توانید نمرۀ خود را در آزمون واقعی در بخش reading  و listening به‌خوبی حدس بزنید و برای بخش writing نیز نمونه سوالات خوبی برایتان ارائه شده است.


معایب

کمبریج اغلب نمونه سوالات و پاسخ‌های مخصوص نمرۀ 4.0 تا 5.0 را ارائه می‌کند. جست‌وجوی نمرات پایین  کار ارزشمندی است اما بهتر می‌شد اگر نمونه سوالات و پاسخ‌های نمرات 8 و 9 آیلتس نیز قرار داده می‌شد. شما قرار نیست با این مجموعه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و اگر سطح زبان انگلیسی‌تان نیاز به تقویت دارد باید دنبال کتاب یادگیری جامع انگلیسی بگردید.


امتیاز این کتاب

5/4

 

بهترین کتاب واژگان آیلتس

کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced

کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced  برای یادگیری واژگانی که برای به‌دست آوردن نمرۀ بالای 6.0 در بخشهای  speaking و writing آیلتس نیازهست کمک می‌کند. این کتاب همچنین برای موفقیت در بخش listening  و speaking کمک می‌کند. این کتاب نه‌تنها واژگان مرتبط به‌خصوصی را که در آزمون آیلتس رایج هستند پوشش می‌دهد، بلکه به افراد در collocationها مترادف و خلاصه‌بندی‌ها کمک می‌کند. واژگان بخش کلیدی موفقیت در آزمون آیلتس هستند و افرادی که از خود انتظار نمرۀ بالایی در این آزمون را دارند باید این موضوع را جدی بگیرند.

 

این کتاب مخصوص چه افرادی است؟

این کتاب مخصوص اشخاصی است که از  پیش دارای سطح خوبی از زبان انگلیسی هستند اما درخصوص واژگان به کمک بیشتری نیاز دارند.


این کتاب برای چه افرادی مناسب نیست؟

این کتاب برای افراد سطح پایین زبان انگلیسی مناسب نیست.


مزایا

تمرین‌های خوبی که برای به‌خاطر نگه‌داشتن کلمات جدید کمک می‌کنند. فهرستی مفید از واژگان در پایان کتاب به شما فرصت سنجیدن مهارت‌های آیلتس همزمان با یادگیری واژگان جدید را ارائه می‌کند. بر موضوعات رایج آزمون آیلتس همچون سلامت، محیط و تکونولوژی تمرکز دارد. بهترین منابع آیلتس
بر مترادف ها و collocation ها که برای به‌دست آوردن نمرۀ بالا ضروری هستند تمرکز می‌کند.


معایب

ممکن است مقداری برای افراد سطح پایین زبان انگلیسی، مشکل باشد. همچین قیمت بالایی دارد.


امتیاز این کتاب

5/4