بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ در این مطلب شیوه‌های متفاوت و جالبی را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

آیا در دستور زبان انگلیسی مشکل دارید؟

یا از کتاب‌های درسی خسته شده‌اید؟

راه خوب‌یادگرفتن انگلیسی منصرف‌شدن نیست.

اما هنگامی که خسته و ناامید می‌شوید چگونه می‌توانید انگیزه خود را حفظ کنید؟

چیزهای جدیدی امتحان کنید. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه ایده‌هایی برای سرگرم‌کننده و مؤثرتر کردن درس‌خواندن آمده است.

 

17 راه سرگرم‌کننده و آسان برای یادگیری انگلیسی به‌عنوان زبان دوم

 

1. از موسیقی استفاده کنید

موسیقی برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی  

موسیقی گوش‌دادن در حین مطالعه انگلیسی می‌تواند ذهنتان را بیدار کند و شما را در حالت بهتری برای یادگیری قرار دهد. اگر دارید خسته می‌شوید آهنگ‌های شاد باعث انگیزه‌گرفتن و انرژی دوباره‌گرفتن می‌شوند. درحالی که آهنگ‌های آرامش‌بخش کمک می‌کنند برای امتحان پیش‌ِِرو کمتر دستپاچه باشید. برای خواندنِ هشت نکته مهم درباره یادگیری انگلیسی با استفاده از آهنگ و موسیقی اینجا کلیک کنید.
به‌یاد داشته باشید که گوشدادن به موسیقیِ باکلام ممکن است باعث پرت‌شدن حواستان از چیزی که دارید مطالعه می‌کنید شود. ممکن است کلمات آهنگ مانع توجهتان به کلمات انگلیسی شود که دارید می‌آموزید. اگر این موضوع شما را اذیت می‌کند، می‌توانید از موسیقی بدون ترانه، مثلاً سبک جاز و سبک کلاسیک، استفاده کنید.

 بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی 

2. اِسْکرَبِل scrabble بازی کنید

باری scrabble برای آموزش زبان انگلیسی

اِسْکرَبِل یک بازی قدیمی است که بر روی یک تخته انجام می‌شود. در این بازی، بازیکنان با استفاده از مهره‌هایی که حروفی بهصورت اتفاقی دارند، در قالب یک جدول کلمات، کلماتی می‌سازند. این بازی یک راه عالی برای تقویت دایره لغات (vocabulary) انگلیسی است. اسکربل بازی‌کردن شما را مجبور می‌کند که هنگام تلاش برای یافتن کلمات مختلف با حروفتان واقعاً انگلیسی فکر کنید.
اگر به کلاس زبان انگلیسی می‌روید، تختۀ بازی بخرید و همکلاسیها را دعوت کنید که با شما بازی کنند. همچنین می‌توانید به‌صورت اینترنتی از طریق وبسایت‌هایی مثل فیسبوک بازی کنید. نام این بازی در فیسبوک Words With Friends است.

 بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی 

3. با کانال‌های سرگرم‌کننده یوتیوب (YouTube) انگلیسی بیاموزید 

یوتیوب نه‌تنها ویدئوهای خندهدارِ سرگرم‌کننده دارد، بلکه منابع بسیار خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی دارد. اینجا فهرست 9 کانال عالی در یوتیوب که می‌توانید برای یادگیری زبان استفاده کنید آمده. اینجا فهرست 9 کانال فوق‌العاده برای یادگیری زبان انگلیسی آمده است.
برای دیدن 11 کانال قوق‌العاده یوتیوب برای یادگیری انگلیسی اینجا کلیک کنید.

 

4. با تلویزیون انگلیسی بیاموزید

فرقی نمی‌کند چه برنامه‌ای را ترجیح می‌دهید، با توجه به تعداد زیاد برنامهها در این فهرست‌های بهترین برنامه‌های تلویزیونی حتماً چیزی برای نگاهکردن پیدا خواهید کرد. اگر به‌دنبال خندیدن هستید، می‌توانید لیست 15 سریال کمدی برتر آمریکایی را اینجا ببینید
اگر علاقه‌مند به این نوع جدید شوخی‌ها نیستید، فهرست 10 سریال کمدی برتر دهه نود میلادی برای یادگیری زبان انگلیسی را ببینید و درنهایت، برای علاقهمندان به سبک علمی‌تخیلی، فهرست 10 سریال علمی‌تخیلی برتر برای یادگیری زبان انگلیسی را از اینجا ببینید.

شما همچنین می‌توانید از دوره‌های بحث آزاد انگلیسی (Free Discussion) و تحلیل فیلم آکادمی دید بهره ببرید.

 

5. در مکان جدیدی مطالعه کنید

اگر هروقت قصد مطالعه دارید در همان مکان و همان اتاق این کار را کنید، خیلی زود مطالعه برایتان خستهکننده می‌شود. اگر همیشه در خانه درس می‌خوانید، کتابخانه‌رفتن و کافی‌شاپ‌رفتن را هم امتحان کنید. تغییر صحنه اشتیاقتان را بیشتر می‌کند، ضمناً نشان داده شده که تغییر مکان حافظه را تقویت می‌کند.
مغز بین چیزی که دارید مطالعه می‌کنید و مکانی که در آن مطالعه می‌کنید روابطی ایجاد میکند. وقتی در مکانی متفاوت مطالعه می‌کنید مغزتان را مجبور می‌کنید که روابط جدیدی با چیزی که می‌خوانید ایجاد کند. هر قدر مغز روابط بیشتری ایجاد کند، احتمال اینکه چیزی را به یاد بسپارید، افزایش می‌یابد.

  بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی 

6. یک هم‌صحبت برای مکالمه بیابید

با جستجو‌کردن به‌دنبال دوستان انگلیسی‌زبان در اینترنت، بیشتر تمرین مکالمه کنید. ممکن است بتوانید با یک زبان‌آموز دیگر در منطقه خودتان ارتباط برقرار کنید، یا حتی فقط به یکدیگر ایمیل (email) ارسال کنید، با پیامرسانهای اینترنتی پیام‌های فوری مبادله کنید، یا با اسکایپ (Skype) مکالمات انگلیسی داشته باشید. از وب‌سایت Conversation Exchange که یک وب‌سایت رایگان برای ارتباط برقرارکردن جهت تبادل زبانیِ (language exchange) زبان‌آموزان است، استفاده کنید.

بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی

در یک تبادل زبانی، با یک انگلیسی‌زبان که در حال یاد گرفتن زبان مادری شما است، به مکالمه می‌پردازید. به این شکل، طرف مقابل مکالمه به زبان مادری شما را با شما تمرین می‌کند و شما مکالمه انگلیسی را با او تمرین می‌کنید.
برای دسترسی به وب‌سایت Conversation Exchange جهت تمرین‌کردن زبان دومتان از طریق مکالمه با افرادی که در منطقه خودتان آن زبان را به‌صورت زبان مادری می‌دانند، بر روی این لینک کلیک کنید.

  بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی 

7. با فیلم دیدن انگلیسی بیاموزید

همه از دیدن یک فیلم خوب لذت می‌برند و اگر بتوانید هم‌زمان با فیلم‌دیدن انگلیسی بیاموزید، حتی بهتر هم می‌شود. برای شروع، این راهنمای کامل برای یادگیری انگلیسی با فیلم‌ها را بخوانید. علاوه‌بر هفت فیلمی که در این راهنما توصیه شده‌اند، همچنین می‌توانید یکی از این بهترین فیلم‌های مدرن آمریکایی، یا فیلم‌های کلاسیک آمریکایی را ببینید.
برای دیدن راهنمای کامل یادگیری انگلیسی با فیلم اینجا کلیک کنید.

  بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی 

8. با ویدئوهای واقعی در وبسایت فلوئنتو (FluentU) انگلیسی بیاموزید 

فلوئنتو این امکان را فراهم می‌آورد که با استفاده از ویدئوهای جالب مثل تبلیغات، اخبار و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی بیاموزید. و می‌توانید دیکشنری را کنار بگذارید، زیرا فلوئنتو توضیحاتی در اختیارتان قرار می‌دهد که امکان مراجعه مستقیم به تعریف کلمات را فراهم می‌کند. تعریف‌ها شامل چندین جمله نمونه نیز می‌شوند که نحوه استفاده از کلمات را نشان می‌دهند.   بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی 

با ویدئو های واقعی در وبسایت فلوئنتو (FluentU) انگلیسی بیاموزید

البته می‌توانید کلمات جدیدی را به فهرست لغات خودتان (vocabulary list) اضافه کنید. و حالت یادگیری (learn mode) در وبسایت فلوئنتو ویدئوها را به یک روش آموزشی تبدیل می‌کند. حالت یادگیری با استفاده از ویدئو‌هایی که برای شما شخصی‌سازی شده‌اند، لغات جدیدی به شما می‌آموزد. ویدئوها براساس لغاتی که در حال یاد گرفتنشان بوده‌اید، شخصی‌سازی می‌شوند. 
برای دسترسی به یادگیری انگلیسی با استفاده از ویدئوهای واقعی در فلوئنتو (FluentU) اینجا کلیک کنید.

 

9. از منابع انگلیسی برای کودکان استفاده کنید

چند کتاب انگلیسی مخصوص کودکان برای استفاده به‌عنوان تمرین خواندن انگلیسی از کتابخانه بگیرید. فهمیدن زبان ساده این کتاب‌ها آسان‌تر است، و داستان‌ها معمولاً جذاب‌تر از گفتگو‌های معمولی کتاب‌های گرامر (Grammar) است. همچنین می‌توانید بازی‌های تعاملی (interactive) کنید که برای خواننده‌های کم سن و سال انگلیسی زبان طراحی شده‌اند. مثل بازی‌های رایانه‌ای آموزشی یا حتی بازی‌های رایگان اینترنتی برای افرادی که انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم می‌آموزند. 
برای دسترسی به بازی‌های اینترنتی رایگان برای افرادی که انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم می‌آموزند، روی این لینک کلیک کنید.

 

10. یک کتاب جوک (Joke) انگلیسی تهیه کنید

می‌توانید در کتابخانه دنبال کتاب‌های جوک هم بگردید که به شکل غافلگیر کننده‌ای ابزار مفیدی برای یادگیری هستند. برای انگلیسی صحبت‌کردن، علاوه‌بر حرف‌زدن به زبان انگلیسی، نیاز به فهمیدن فرهنگ انگلیسی هم دارید.
شوخ‌طبعی در هر فرهنگی مختص همان فرهتگ است. چیزی که در یک کشور خیلی خنده‌دار است، ممکن است در کشور دیگری بی‌معنی باشد. خواندن یک کتاب جوک همچنین راه خوبی برای تمرین مفاهیم مشکلی مثل ایهام و اصطلاحات است. کتاب جوک علاوه‌بر اینکه ممکن است برایتان سرگرم‌کننده باشد، به شما می‌آموزد که انگلیسی‌زبانان چگونه و به چه مسائلی می‌خندند.

روش های یادگیری آسان و سریع زبان انگلیسی

 

11. زبان عامیانه (Slang) انگلیسی بیاموزید

یکی از سرگرم‌کننده‌ترین قسمت‌های یادگیری انگلیسی، یادگیری زبان عامیانه است. زبان عامیانه، غیررسمی‌تر و جالب‌تر است، ضمن اینکه هنگام استفاده از آن کمتر کامپیوتری به‌نظر می‌رسید و شخصیت خودتان را خواهید داشت. بهترین 
در این لینک می‌توانید تعدادی کلمه و عبارت ضروری انگلیسی عامیانه را، برای شروع، ببینید. برای بیان بهتر فعالیت‌های ورزشی و عادات بهداشتی خود، این کلمات عامیانه انگلیسی مربوط به بهداشت و ورزش را نیز ببینید.

 

12. کارائوکه (karaoke) بخوانید

چند آهنگ انگلیسی یاد بگیرید و همراه آن‌ها بخوانید. در نهایت ممکن است فهمیدن معنی برخی از ترانه‌های آهنگ‌های مورد علاقه‌تان جالب باشد. هم فلوئنتو و هم وب‌سایت تمرین ترانه برنامه‌های خیلی خوب اینترنتی برای یادگیری آهنگ‌های انگلیسی مورد علاقه‌تان هستند. می‌توانید در خانه هنگام آشپزی یا دوش‌گرفتن بخوانید، یا با چند نفر از دوستانتان به کارائوکه بروید. خواندن آهنگ‌های انگلیسی راه بسیار خوبی برای تمرین صحبت‌کردن و تلفظ انگلیسی است، علاوه بر این با خواندن آهنگ‌های لذت‌بخشی که بلدید به شما خوش می‌گذرد.

 

13. مطالب وبلاگ‌ها در مورد یادگیری زبان انگلیسی را بخوانید

دنبال‌کردن یک وبلاگ راهی عالی برای اضافه‌کردن کمی سرگرمی به یادگیری انگلیسی است. و خوشبختانه، وبلاگ‌های فوق‌العاده زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارند. گستردگی زیادی در گزینه‌ها وجود دارد، از هیپ‌هاپ برای یادگیری انگلیسی به‌عنوان زبان دوم (ESL Hip Hop) گرفته تا انگلیسی تغییر یافته (English with a Twist) که باعث می‌شود حتماً وبلاگی که برایتان جالب باشد پیدا کنید. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی 
برای دیدن 10 وبلاگ عالی برای یادگیری انگلیسی، اینجا کلیک کنید.

 

14. خودتان یک وبلاگ انگلیسی دایر کنید

وقتی کمی با وبلاگها آشنا شدید، چرا وبلاگ خودتان را دایر نکنید؟ هر روز کمی وقت صرف نوشتن به انگلیسی کنید. نیازی نیست که جالب باشد؛ می‌توانید در مورد چیزهایی که آن روز دیده‌اید یا چگونگی انگلیسی یادگرفتنتان بنویسید.
به یاد داشته باشید که علاوه بر اینکه می‌توانید وبلاگ را برای دید همگانی به اشتراک بگذارید، می توانید آن را خصوصی نیز نگه دارید، یا میتوانید فقط به‌صورت دفتر اتفاقات روزانه بنویسید. این یک تمرین عالی برای تقویت توانایی توصیف علایق و کارهای روزانه‌تان به انگلیسی است.

 

15. یک برنامه کاربردی انگلیسی برای تلفن همراه خود دریافت کنید

احتمالاً شما هم همیشه مشغول تلفن همراه خود هستید. پس می‌توانید به‌عنوان یک فرصت برای یادگیری زبان انگلیسی از آن استفاده کنید. چندین برنامه کاربردی خیلی خوب برای این منظور وجود دارند و سخت‌ترین کار انتخاب برخی از آن‌ها است. روی این لینک کلیک کنید می‌توانید 10 برنامه کاربردی برتر تلفن همراه برای افرادی که انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم میآموزند ببینید.

برنامه های کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

16. یک شیوه تقویت حافظه از راه قیاس منطقی (mnemonic) درست کنید

یک شیوه قیاس منطقی (mnemonic) به شما کمک می‌کند با ارتباط برقرارکردن بین اطلاعات و کلمات، تصاویر، یا صداهایی که از قبل می‌دانید، آن اطلاعات را بهخاطر بسپارید. مثلاً، برای حفظ‌کردن املای کلمه because می‌توانید به عبارت Big Elephants Can Always Understand Small Elephants فکر کنید.
می‌توانید نمونه‌هایی از قیاس منطقی برای حفظکردن را در اینترنت پیدا کنید، ولی بیشترین کارایی را وقتی دارند که خودتان آن‌ها را میسازید. می‌توانید شیوه قیاس منطقی را به زبان خودتان ارتباط دهید و احتمال اینکه چیزی که معنی شخصی برایتان دارد را حفظ کنید، بیشتر است.

 

17.پیشرفت خود را با Giveit100 تحت نظر بگیرید

پروژه Giveit100 مجموعه‌ای از افرادی است که می‌خواهند در 100 روز در چیزی بهتر شوند. به‌سادگی هر روز وقتی انگلیسی تمرین می‌کنید یا می‌خوانید یک ویدئو 10 ثانیه‌ای ضبط کنید، و آن را در سایت قرار دهید.
نه‌تنها خودتان قادر خواهید بود به مرور زمان پیشرفتتان را مشاهده کنید، بلکه تعدادی افراد پشتیبان، به شما انگیزه خواهند داد و در عین‌حال به شما حس مسئولیت می‌دهد. علاوه بر اینها با نوشتن به زبان انگلیسی با افراد واقعی در بخش نظرات ویدئو‌هایتان، تمرین می‌کنید.

 

یک نکته دیگر…

اگر یادگیری انگلیسی با راه‌های سرگرم‌کننده را دوست دارید، حتماً برنامه کاربردی فلوئنتو (FluentU) را نیز دوست خواهید داشت. مثل وب‌سایت، برنامه کاربردی فلوئنتو امکان یادگیری انگلیسی از طریق برنامه‌های تلویزیونی محبوب، موزیک ویدئوهای جذاب و تبلیغات خنده‌دار را فراهم می‌کند.

برنامه کاربردی فلوئنتو دیدن ویدئوهای انگلیسی را آسان می‌کند. زیرنویس‌های تعاملی (interactive) وجود دارند، به این معنی که می‌توانید روی هر کلمه ضربه بزنید که یک تصویر، تعریف، و مثال کاربردی ببینید.

مثلاً اگر روی کلمه brought ضربه بزنید، این را خواهید دید:

می‌توانید با پرسش‌های موجود همه کلمات یک ویدئو را یاد بگیرید. برای دیدن مثال‌های بیشتر از کلمه‌ای که دارید میآموزید، به چپ یا راست بکشید.

بهترین قسمتش این است که فلوئنتو کلماتی را که دارید می‌آموزید را به یاد می‌آورد. و بر اساس کلماتی که قبلاً آموخته‌اید، ویدئوها و مثال‌هایی پیشنهاد می‌دهد. در نتیجه یک تجربه کاملاً شخصی‌سازی شده خواهید داشت.

شروع به استفاده از وب‌سایت فلوئنتو با کامپیوتر یا تبلت کنید، یا حتی بهتر، برنامه کاربردی فلوئنتو را از فروشگاه نرم‌افزاری iTunes دریافت کنید.


تماس با ما

برای کسب اطلاعات تکمیلی از دوره های مکالمه زبان انگلیسی ، تماس بگیرید

پست های مرتبط