بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان فرانسوی

بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان فرانسوی

بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان فرانسوی

در این مطلب چندتا از بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان فرانسوی را برای شما عزیزان معرفی می‌کنیم. بسیاری از این انیمیشن‌ها را در یوتوب می‌توانید پیدا کنید.

 

“Les Triplettes de Belleville”

انیمیشن های یادگیری زبان فرانسه

این انیمیشن به سه قلوهای بلِویل معروف است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و نامزد ۲ جایزه اسکار نیز شد. داستان درباره خانوم پیری به نام مادام سوزا است که در کنار نوه یتیم خود چَمپیون، زندگی می‌کند. چمپیون رویای شرکت در مسابقه دوچرخه‌سواری سالیانه فرانسه در سر می‌پروراند. در این حین سه گانگستر این پسر را ربوده و مادام‌سوز به کمک سه قلوهای بلویل که قبلا خواننده‌های کنسرت بودند به نجات نوه‌اش می‌رود.

 

PERSEPOLIS

این انیمیشن که در سال ۲۰۰۷ تولید شده، بر اساس رمان تصویری ساخته شده که توسط مرجانه ستراپی نوشته شده است. این انیمیشن درباره زندگی این نویسنده در ایران، در زمان قبل و بعد انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ میلادی است. داستان درباره سختی‌های زندگی مرجانه قبل از مهاجرت او به اروپا است. این انیمیشن نامزد اسکار شد و جایزه جوری را در فستیوال فیلم‌های کَن سال ۲۰۰۷ برنده شد.

 

Kirikou et la Sorcière

کیرکوو و جادوگر اسم این انیمیشن است. این اثر بسیار موفق فرانسوی بلژیکی در سال ۱۹۹۸ توسط میشل اوسلت که یکی از خبره‌های انیمیشن‌سازی دنیاست تولید شد. فیلم داستان پسر بچه‌هایی به اسم کیکورو را به تصویر می‌کشد که روستای خود را از طلسم یک جادوگر اهریمنی نجات می‌دهد.

 

Le Roi et l’Oiseau” (The King and the Mockingbird)

بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان فرانسه

پادشاه و مرغ مقلد ترجمه این اثر کلاسیک سینمای فرانسه است که در سال ۱۹۸۰ تولید شده است. این فیلم توسط یک کارگردان خبره و یک شاعر خلق شده که اتمام آن حدود ۲۰ سال به طول انجامیده است. این اثر از یکی از داستان‌های هانس کریستین اندرسون الهام گرفته است. داستان درباره پادشاهی است که عاشق دخترک چوپانی می‌شود که این دخترک عاشق مرد دودکش پاک‌کن است. مرغ مقلدی به کمک دخترک می‌شتابد و به او و معشوقه اش کمک می‌کند تا از دست پادشاه ظالم بگریزند.

 

U

این انیمیشن در سال ۲۰۰۶ تولید شده و داستان زندگی پرنسس جوانی به نام مونا را به تصویر می‌کشد که زندگی ناراحت‌کننده و تنهایی را در قلعه مخروبه‌ای دارد. یک روز اسب تک‌شاخی به نام یو پدیدار شده و با او دوست می‌شود. یک روز دیگر گروهی موسیقی‌دان به جنگل نزدیک قلعه آمده و مونا مجذوب گیتاریستی به اسم کولکا می‌شود. 

 

La Prophétie des grenouilles

بارش گربه و قورباغه نام این انیمیشن است. این اثر که در سال ۲۰۰۳ تولید شده از داستان کشتی نوح الهام گرفته است. فردیناند و ژولیت در مزرعه‌ای در بالای تپه‌ای زندگی می‌کنند. یک دسته قورباغه که در برکه‌ای در نزدیک مزرعه زندگی میکنند آمدن سیل و فاجعه همراه این سیل را پیش‌بینی می‌کنند. پیشبینی آن‌ها به‌موقع بوده و باعث می‌شود حیوانات در باغ‌وحش نجات پیدا کنند.

 

Gandahar

انیمیشن های یادگیری زبان فرانسه

این فیلم فانتزی و علمی‌تخیلی در سال ۲۰۰۸ تولید شده است. این انیمیشن داستان زندگی مردم قندهار را به تصویر می‌کشد که با طبیعت ادغام شده است. ناگهان ربات‌هایی که متعلق به ۱۰۰۰ سال بعد در آینده هستند به آن‌ها حمله می‌کنند که تمامی اهالی قندهار را به سنگ تبدیل کرده و به پایگاه خود می‌برند. در پایان شاهزاده سیلوان تمامی آن‌ها را نجات داده و به زمان خود برمی‌گرداند.

 

Ernest & Celestine

این انیمیشن کمدی درام که محصول سال ۲۰۱۲ است بر اساس داستان‌های کودکان است که توسط داستان‌نویس و تصویر‌سازی به نام گابریل وینسنت نوشته شده است. این فیلم تحسین بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرده و اولین انیمیشنی بود که جایزه ماگریت را به‌عنوان بهترین فیلم کسب کرد. داستان درباره خرسی به نام ارنست و موشی به نام سلستین است که سریع با هم دوست شده و شریک جرم می‌شوند. 


 

آکادمی دید برگزارکننده حرفه‌ای‌ترین دوره‌های آموزش زبان فرانسوی در سطح تهران و ایران می‌باشد.

برای مطالعه و دانلود بهترین کتاب‌های زبان فرانسه کلیک کنید.

روی این لینک کلیک کرده تا درباره بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان فرانسه بخوانید.

پست های مرتبط