بخش شنیداری آیلتس – تکنیک ها و نکات مربوط به پرکردن نقشه-طرح-نمودار

بخش شنیداری آیلتس – تکنیک ها و نکات مربوط به پرکردن نقشه-طرح-نمودار

بخش شنیداری آیلتس – تکنیک‌ها و نکات مربوط به پرکردن نقشه / طرح / نمودار

در این بخش شنیداری آیلتس ، شما باید یک نقشه، یک طرح یا یک نمودار را که معمولاً به اسم مکانها اشاره دارند، با استفاده از اطلاعاتی که در فایل صوتی می‌شنوید تکمیل کنید.

 

پرکردن نقشه / طرح / نمودار در بخش IELTS Listening

Map/plan/diagram

لیسنینگ آیلتس - نقشه و نمودار

 

راهنمای این بخش

  • اینگونه سوالات معمولاً مربوط به بخش اول listening هستند، زمانی که دو گوینده معمولاً در یک محیط اجتماعی درحال صحبت‌کردن هستند. برای مثال، ممکن است صدای دونفری را بشنوید که یکی درحال آدرس‌پرسیدن و دیگری درحال پاسخ‌دادن است.
  • سوالات این بخش شنیداری آیلتس به‌ترتیب اطلاعات موجود درفایل صوتی هستند. اگر متوجه شدید که باید سوالی را پاسخ می‌دادید که فایل صوتی پیشتر آن را مطرح کرده، وحشت‌زده نشوید. برای پاسخ به سوال بعدی کاملاً تمرکز کنید.
  • نقشه و فایل صوتی بخشِ آغازین کار شما هستند. بادقت گوش فرادهید، چون پاسخ صحیح‌دادن به سوالات به‌طور زیادی بستگی به آغاز درست شما دارد. در بخش شنیداری آیلتس، گاهی اوقات، همانطور که معمولاً در این بخش اتفاق می ‌فتد، بخش اول فایل صوتی به شما کمک می‌کند تا بدانید گوینده‌ها کجا درحال صحبت‌کردن هستند. هرچند گاهی ممکن است یک اشاره‌ای در ابتدای فایل در این خصوص مطرح شده باشد. برای مثال: I’m just leaving the station now.
  • اکثراوقات مکان‌هایی بیش از نیاز شما برای پاسخ به سوالات روی نقشه مشخص شده‌اند. معمولاً شما سه الی چهار پاسخ از هشت الی نه گزینه موجود انتخاب خواهید کرد. بعضی از این گزینه‌ها اغلب روی نقشه یا طرح نزدیک به‌هم هستند و شما باید خیلی بادقت گوش دهید تا پاسخ درست را شناسایی کنید. معمولاً شما اعتماد به‌نفس بیشتری درخصوص پاسختان خواهید داشت اگر مطمئن باشید گزینه مقابل قطعاً اشتباه است.

 

راهنمای گام به گام بخش شنیداری آیلتس

گام نخست: ابتدا فکر کنید

اول به نقشه، طرح یا نمودار نگاهی کنید و اطمینان حاصل کنید که می‌دانید چه چیزی را نشان می‌دهند.

اینبخش شنیداری آیلتس معمولاً قسمت دوم یا سوم از بخش‌هایی است که به مکالمه مربوط می‌شوند، بنابراین شما از پیش خواهید دانست که گوینده‌ها کجا هستند و در چه مورد صحبت می‌کنند.

زبان جهت را به ‌یاد داشته باشید : turn left/right, go straight on, walk past, etc.

گام دوم: محل شروع را پیدا کنید

به این بخش از متن فایل صوتی نگاهی کنید. شما از پیش می‌دانید که این مکالمه دریک هتل است و شما اسم هتل را از فرمی که پیش از این پرکردید می‌دانید. این بخش از مکالمه بخش شنیداری آیلتس شما را به مکان هتل روی نقشه هدایت می‌کند. محل نقاط هشت، نه و ده درارتباط با هتل به شما داده می‌شوند.

 

متن فایل صوتی این بخش شنیداری آیلتس

ielts listening skills

 

گام سوم : چیزهایی که می شنوید را بررسی کنید

به بخش بعدی متن فایل صوتی نگاهی بیندازید. مسیرها را بادقت دنبال کنید و توجه به‌خصوصی به نقاط C و D روی نقشه داشته باشید. چرا یکی از آن‌ها صحیح و دیگری غلط است؟

اطلاعات مرتبط پررنگ شده‌اند.

 

متن فایل صوتی

نکات و تکنیک های بخش لیسنینگ آیلتس


به منظور مشاوره مهاجرت و آیلتس، و همچنین اطلاع از دوره های گروهی و خصوصی آیلتس، همه روزه می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877