اسپیکینگ PTE – مقاله اول

اسپیکینگ PTE – مقاله اول

اسپیکینگ آزمون PTE

در این مقاله تکنیک‌ها و نکات مهمی را پیرامون اسپیکینگ آزمون PTE مطالعه خواهید کرد.

1.3 تکرارکردن جمله

پس از گوش‌دادن به فایل صوتی یک جمله، آن را تکرار کنید.
 

مهارت‌های موردنظر برای ارزیابی : لیسنینگ و اسپیکینگ PTE

طول آن: 3 الی 9 ثانیه

زمان درنظر گرفته شده برای پاسخ: 15 ثانیه

در این بخش شما باید جمله‌ای که می‌شنوید را تکرار کنید:

فایل صوتی به‌صورت خودکار پخش می‌شود. زمانی که پایان می‌یابد، میکروفون برای شما باز شده و “جعبه وضعیت ضبط ضدا” کلمه “recording” را نشان می‌دهد. سریع جلوی میکروفون دقیقاً همان جمله‌ای که شنیده‌اید را تکرار کنید.

در بخش اسپیکینگ آزمون PTE شما باید واضح صحبت کنید. نیازی به عجله نیست.

تکرار جمله را قبل از به پایان‌رسیدن خط روی صفحه به اتمام برسانید. در پایان کلمه “recording” به “completed” تغییر می‌یابد.

امکان تکرار دوباره فایل صوتی وجود ندارد؛ و شما تنها یک‌بار فرصت ضبط صدای خود را دارید.

 

توصیه‌های به‌خصوص:

  • به عبارت‌بندی جمله زمانی که درحال پخش‌شدن است دقت کنید:

نمره گذاری شما براساس درستی تکرار ترتیب کلماتی است که می‌شنوید. بنابراین اگر عبارات را درست متوجه شوید، جملات دقیق‌تری را خواهید گفت. برای مثال، سه عبارت در این جمله وجود دارد که با علامت / از هم جدا شده‌اند. هرکدام پیام و معنای جداگانه خود را دارند:

Next week’s tutorial / on Tuesday / has been cancelled

اگر هنگام پخش فایل دنبال عبارات معنادار بگردید، فرصت بهتری برای تکرار دقیق چیزی که می‌شنوید خواهید داشت.

 

  • دقیقاً تن صدا و تاکیدی که روی کلمات می‌شنوید را تکرار کنید:

یک الگوی ذهنی از چگونگی روش گوینده در تاکید کلمات و الگوی صدایی که جمله خود را ادا می‌کند داشته باشید. این الگوها به شما برای رساندن معنا کمک می‌کنند. آرام و واضح صحبت کنید، دقیقاً هم تاکید و الگوی صدا را داشته باشید (stress and intonation). برای مثال، به این الگو در مثال زیر دقت کنید: زیر کلمات و هجاهای تاکیدی (stressed) خط کشیده شده و الگوی صدای سقوط(falling intonation) با علامت پایین نشان داده شده‌اند:

نکات و تکنیک های آزمون PTE

 

چگونگی نمره گذاری این بخش اسپیکینگ آزمون PTE :

نمره شما در بخش تکرار جمله به 3 عامل بستگی دارد:

 

محتوا: آیا پاسخ شما شامل تمام کلمات آن جمله است یا فقط بعضی از آن‌ها را تکرار کرده‌اید:

محتوای شما با شمارش تعداد کلمات درستی که در پاسخ خود استفاده کرده‌اید نمره گذاری می‌شود. اگر درپاسخ خود تقریباً هیچ چیز از آن جمله را تکرار نکرده باشید تاثیر منفی بر نمره شما خواهد گذاشت.

 

سلاست شفاهی در اسپیکینگ آزمون PTE : آیا پاسخ شما روان، بدون مشقت و طبیعی ادا می‌شود؟

سلاست شفاهی با توجه به روان‌بودن ریتم، عبارت‌بندی و تاکید، نمره‌گذاری می‌شود. بهترین پاسخ‌ها دارای نحوه ادای طبیعی و ثابت هستند که شامل عبارت‌بندی مناسب است. تردید، تکرار و شروع پر از اشتباه بر نمره شما تاثیر منفی می‌گذارد.

 

تلفظ در اسپیکینگ آزمون PTE : آیا پاسخ شما نشان‌دهنده ی توانایی شما برای ایجاد تلفظ‌هایی مشابه تلفظ گوینده‌های عادی و بی نقص است؟

نحوۀ تلفظ شما با توجه به فهم راحت صحبت‌های شما توسط افراد زبان‌اصل نمره گذاری می‌شود. بهترین پاسخ‌ها شامل تلفظ‌کردن صامت و مصوت‌ها همانند زبان اصل‌ها و تاکید درست بر کلمات و عبارت‌ها است. پاسخ‌های شما باید برای یک زبان‌اصل قابل فهم باشند.

نکات و تکنیک های آزمون PTE بخش اسپیکینگ

 

توجه:

  • در اسپیکینگ آزمون PTE نمره جزئی به بخش تکرار جمله داده می‌شود. هرچند اگر به این بخش پاسخ ندهید یا پاسختان بی‌ربط باشد نمره‌ای دریافت نخواهید کرد. بخش تکرار جمله بر نمرات بخش‌های ذکر شده رو به رو تاثیر می‌گذارد: بخش شنیداری (listening)، گفتاری (speaking)، سلاست شفاهی (oral fluency) و تلفظ (pronunciation)
  • مهارت‌های اسپیکینگ آزمون PTE شما با این بخش سنجیده نمی‌شود. مهارت‌های خواندن و درک مطلب شما تنها برای خواندن دستورالعمل ها استفاده می‌شود.

به منظور مشاوره مهاجرت و اطلاع از نحوه و تاریخ برگزاری کلاس های خصوصی PTE، با شماره زیر تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877