preloader
  • 09332061561 | 02166895207
  • info@deedlanguage.ir
اسپیکینگ تافل integrated

بخش اسپیکینگ تافل integrated

بخش اسپیکینگ تافل / integrated ترسناک به نظر می رسد، اما هر سوال در واقع، یک ساختار کاملاً خاص حاکم است و اگر آن را بدانید، می توانید کاملاً از آن استفاده کنید!

چهار سوال اسپیکینگ تلفیقی وجود دارد: سوال 3 و 5 شما را ملزم می کند که به مکالمه ای درباره موضوع آکادمیک گوش دهید و آنچه را شنیده اید خلاصه کند. در سوال 4 و 6 شما یک سخنرانی دانشگاهی را می شنوید و سپس آن را خلاصه می کنید.


Task 3 | خلاصه کردن نظر گوینده

متن کوتاه درباره مسئله ای در محیط دانشگاه و مکالمه بین دو دانشجو درباره این مسئله 

دستورالعمل 

برای خواندن متن 45 ثانیه وقت خواهید داشت. در فایل صوتی ، یکی از دانشجویان در مورد موضوع مطرح شده در متن نظر خواهد داد. شما باید توضیح دهید که مسئله چیست ، نظر دانشجو چیست و چرا آنها این نظر را دارند.

Task 4 | خلاصه متن و سخنرانی

متن کوتاه درباره یک موضوع آکادمیک و سخنرانی درباره همون موضوع 

دستورالعمل 

45 ثانیه فرصت خواهید داشت تا متن را بخوانید. سپس فایل صوتی را که یک استاد اطلاعات بیشتری درباره همان موضوع ارائه می دهد را خواهید شنید. شما باید سخنان استاد و نحوه ارتباط آن به متن را خلاصه کنید.

Task 5 | مسئله ای را خلاصه کنید

یک فایل صوتی از مکالمه دو نفر در مورد یک مشکل مربوط به دانشگاه. یک سخنران دو راه حل برای این مشکل ارائه می دهد.

دستورالعمل 

شما باید مشکلی را که هست را بیان کرده و هر دو راه حل را جمع بندی کنید و همچنین توضیح دهید که کدام راه حل را انتخاب می کنید و چرا.

Task 6 | سخنرانی ی را خلاصه کنید

فایل صوتی از یک سخنرانی آکادمیک

دستورالعمل

نکات اصلی را از سخنرانی با جزئیات مرتبط خلاصه کنید

در اینجا 5 نکته برتر اسپیکینگ تافل | integrated آورده شده است که باید به خاطر بسپارید:

این سوالات همیشه از نظم و ساختار یکسانی پیروی می کنند.
اگرچه محتوا سوالات متفاوت خواهد بود ، انواع سوال ها ، توضیحات و دستورالعمل ها یکسان داشته  و همچنین به همان ترتیب ظاهر می شوند. دانستن این موضوع به شما کمک می کند تا برای هر نوع سوال در روز آزمون آماده شوید. یادگیری ساختارها در یادداشت برداری و تهیه پاسخ به شما کمک می کند. در این مطلب می توانید اطلاعات بیشتری در مورد انواع سوال ها و ساختار هایشان کسب کنید.

      2. یادداشت برداری کنید!

هنگام گوش دادن باید یادداشت برداری کنید تا بتوانید هنگام آماده سازی و ارائه خود به آنها اشاره کنید. به ایده ها و جزئیات اصلی گوش دهید.

در نوع سوال سوم integrated اسپیکینگ  تافل (جمع بندی نظر) ، فقط یک سخنران نظر می دهد. او معمولاً دو دلیل برای توضیح عقیده خود بیان می کند. به آن دو دلیل توجه دقیق داشته باشید. همچنین ، زیاد روی بخش متن تمرکز نکنید. برای خواندن این متن فقط 45 ثانیه وقت خواهید داشت. فقط کافی است آنرا مرور کنید تا ایده کلی موضوعی را که سخنرانان در مورد آن بحث خواهند کرد ، بدست آورید (به عنوان مثال تغییر در سیاست قرض گرفتن کتاب در کتابخانه ، یا لغو کلاس). شما بخش خواندن را خلاصه نمی کنید ، بلکه نظر سخنران را که در مکالمه مورد بحث قرار گرفته است ، بیان می کنید.

در سوال 5 ، سخنرانان در مورد یک مسئله بحث خواهند کرد که این مسئله ایده اصلی مکالمه است و توسط یکی از سخنرانان ارائه خواهد شد. سخنران دیگری دو راه حل ارائه می دهد. شما باید با دقت به دو راه حل ارائه شده گوش دهید و آنها را یادداشت کنید.
با سخنرانی ها (سوالات 4 و 6) ، باید موضوع سخنرانی را یادداشت کنید (به عنوان مثال ، مرغ مگس خوار) و سه موردی که استاد در مورد آن ذکر می کند (به عنوان مثال ، رژیم غذایی ، زیستگاه و رفتار مرغ مگس خوار). اینها ایده های اصلی است. سخنران همچنین برخی از جزئیات خاص یا نمونه هایی از این موارد را بیان می کند. دانستن اینکه از این سوال چه انتظاری دارید ، به شما کمک می کند تا بدانید چه چیزی را گوش دهید و چه یادداشت هایی را بردارید.

در سوال ۴ اسپیکینگ تلفیقی تافل integrated، اگرچه ابتدا یک متن کوتاه برای شما ارائه می شود ، این متن فقط به منظور ارائه زمینه برای موضوع اسپیکینگ است. شما در حال جمع بندی متن خواندن نیستید ، بلکه خلاصه نکاتی را در سخنرانی ارائه می دهید. فقط کافی است از خواندن صرف نظر کنید تا یک ایده کلی بگیرید. اطلاعاتی که شما برای جمع بندی نیاز دارید در این سخنرانی خواهد بود.

از ساختار های زیر برای انواع سوالات استفاده کنید

اسپیکینگ تافل

از زمان به نحو احسن استفاده کنید

برای سوال های 3 و 4 ، شما 20 ثانیه وقت دارید تا پاسخ خود را برنامه ریزی کنید. برای سوال های 5 و 6 ، 30 ثانیه زمان دارید. به نظر نمی رسد زمان زیادی باشد. فقط زمان کافی برای برنامه ریزی ساختار خواهید داشت. بنابراین ، به یادداشت های خود مراجعه کنید و با استفاده از ساختارهای جدول بالا ، ایده های خود را به ترتیب منسجم تنظیم کنید. وقت نوشتن پاسخ کامل نخواهید داشت ، بنابراین سعی نکنید این کار را انجام دهید زیرا یا اینکار سوال را به پایان نمی رسانید. 

نمونه نوت های برداشته شده:

تکنیک های اسپیکینگ تافل آی بی تی

اسپیکینگ integrated تافل       

 5. ایده های خود را سازماندهی کنید.

هنگامی که صحبت می کنید ، از کلمات انتقال دهنده استفاده کنید تا از یک ایده به ایده دیگر بروید. به عنوان مثال ، با گفتن "اولاً  ... firstly" از معرفی موضوع به ایده اول بروید. سپس ، از ایده اول به ایده دوم با کلماتی مانند "بعدی subsequently" یا "سپس following that" بروید. و سرانجام ، با استفاده از کلماتی مانند "سرانجام finally" یا "دست آخر consequently" از ایده دوم به ایده سوم بروید. این کار به شما کمک می کند در مسیر خود باشید و به شنونده کمک می کنید ایده های شما را دنبال کند.

بنابراین ، ترتیب و ساختار سوالات را بدانید. یادداشت های خوبی بردارید؛ از ساختارهای پاسخ از پیش نوشته خودتان استفاده کنید. همچنین، از زمان آماده سازی خود برای سازماندهی یادداشت ها / ایده های خود استفاده کنید و در آخر ، از کلمات انتقالی برای سازماندهی ایده های خود هنگام اسپیکینگ استفاده کنید.

آکادمی دید ارائه دهنده انواع دوره های خصوصی، نیم خصوصی و گروهی تافل ibt به صورت حضوری و آنلاین می باشد


Scroll to Top
آیکون تماس با ما