آمادگی آزمون TOEFL iBT

آمادگی آزمون TOEFL iBT

توصیه‌های آمادگی آزمون TOEFL iBT

در این مطلب نکات ریزی را درباره آمادگی آزمون TOEFL iBT برای شما عزیزان آموزش می‌دهیم.


بخش A: توصیه‌های آمادگی آزمون TOEFL iBT

1. برای یک مطالعۀ جدی متعهد شوید.

متعهدشدن برای یک مطالعه جدی به چه معناست؟ به این معناست که برای رسیدن به هدف خود جدی و مصمم شوید. اگر واقعاً قصد دارید نمرۀ موردنیاز خود را در تافل آی بی تی کسب کنید، راهش تلاش بسیار زیاد و داشتن انگیزه و هدف مشخص است. باید با آزمون آشنایی پیدا کرده و مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در حین پیشرفت، افزایش دهید. مسلماً با یک برنامه عالی قادر به موفقیت در آزمون TOEFL خواهید بود!
تصمیم‌گیری اولین چیزی است که باید انجام داده و خود را متعهد به یک مطالعۀ جدی کنید.
سعی کنید تحقیقی درباره فرمت‌های آزمون‌های دیگر چون آزمون آیلتس، آزمون PTE (بیشتر مختص استرالیا است)، آزمون CELPIP (مختص کانادا) داشته باشید و بعد از آگاهی کامل تصمیم نهایی مطالعاتی خود را بگیرید. مشاوره با کارشناسان آکادمی بین‌المللی دید شما را در انتخاب صحیح یاری می‌کنند.

 

2. نقاط ضعف و قوت خود را مشخص کنید.

برای تقویت مهارت‌های انگلیسی که در آن ضعیف هستید، تلاش ویژه‌ای کنید.

در تست‌های Reading, Listening, Speaking و writing Diagnostic مربوط به آزمون تافل TOEFL iBT،به‌صورت آنلاین شرکت کنید. آمادگی آزمون TOEFL iBT

همانطور که در کتاب پیش می‌روید، در تست‌های Reading, Listening, Speaking و writing مربوط به آزمون تافل TOEFLE IBT شرکت کنید.

از چارت‌های ضمیمه‌شدۀ  Reading , Listening Diagnostic برای ارزیابی نقاط ضعف و قوت خود استفاده کنید. برای مثال، چارت در شناسایی انواع سوالاتی که شما معمولاً در آن‌ها اشتباه می‌کنید، به شما کمک می‌کند. همچنین شما را به صفحاتی از کتاب ارجاع می‌دهد که شما می‌توانید در آن‌جا مطالعه و تمرین کنید.

از استاد خود بخواهید با استفاده از فرمت بازخوردهای Speaking و writing ضمیمه‌شده، بازخوردی از Speaking و writing شما فراهم کند. به‌منظور تمرکز و پیشرفت در نقاط مشکل‌دار خود، چارت اشتباهات Writing و Speaking را هر بار که از استاد خود بازخوردی دریافت می‌کنید، کامل کنید. برای مطالعۀ اطلاعات تکالیف Speaking و Writing ویژه، به جدول محتوا در این کتاب مراجعه کنید. از جزئیات کلید پاسخ در پشت کتاب، برای فهمیدن اینکه چرا جواب اشتباه شما نادرست و جواب صحیح شما درست است، استفاده کنید.

آمادگی آزمون TOEFL iBT

3. فرمت، رابط و جهت‌های امتحان را بشناسید

برای اشنایی با آزمون از وبسایت www.eltexamprep.com استفاده کنید. همه مهارت‌های پایانی تمرینات و تست‌ها، شامل 3 تست کامل به‌صورت آنلاین در دسترس می‌باشد. از آنجا که شما آزمون تافل TOEFL) IBT)  را به وسیله کامپیوتر انجام خواهید داد، کامل‌کردن تمرینات آنلاین بسیار حائز اهمیت است.

آزمون تستی و آنلاین تافل TOEFL) IBT) را انجام دهید. این آزمون‌ها دقیقاً مانند آزمون واقعی تافل TOEFL) IBT)  است. برای آشنایی با فرم آزمون، رابط کامپیوتر و جهت‌های تست، باید از قبل تمرین انجام دهید.

بعد از اینکه برای آزمون IBT ثبت‌نام کردید، در آزمون نمونه در دسترس و رایگان  TOEFL موجود در وب سایت TOEFL شرکت کنید. آزمون نمونه شامل تمرین معتبر Reading و Listening مشابه به تست IBT و مثال‌هایی از پاسخ‌های Speaking و Writing است.

برای کسب آشنایی با جهت‌های 4 بخش آزمون از وب‌سایت Oxford استفاده کنید. در این روش، شما خواهید دانست که باید انتظار چه چیزی را داشته باشید و اینکه نباید زمان خود را در روز آزمون برای گوش‌دادن به جهت‌ها هدر دهید. برای ادامه‌دادن در آزمون واقعی تنها گزینۀ Continue را فشار دهید.

 

4. استراتژی‌هایی که به کسب نمره بالا درهر نوع تکلیف و سوال کمک می‌کند را یاد بگیرید.

 • برای یادگیری متدهای گام به گام که شامل تکالیف و پاسخ همه نوع سوال در آزمون هستند را یاد بگیرید. آمادگی آزمون TOEFL iBT
 • از این استراتژی‌ها و مهارت‌ها یادداشت‌برداری کنید و به‌طور منظم آن‌ها را مرور کنید.

 

5. تخصص کلی زبان انگلیسی خود را در چهار مهارت ( Speaking, Reading, Listening, Writing) افزایش دهید.

 • هرچقدر که می‌توانید به زبان انگلیسی بخوانید، بشنوید، صحبت کنید و بنویسید.
 • در مورد مقدار تمرینات زبان انگلیسی که دریافت می‌کنید، فعال باشید. به‌عبارت دیگر، برای مطمئن‌شدن از گرفتن تمریناتی که نیاز دارید، اقدام مستقیم انجام دهید.
 • چک لیست‌های Writing, Speaking, Reading, Listening را کامل کنید.

 

بخش B: توصیه‌های آمادگی آزمون TOEFL iBT

 

6. دایرۀ لغات خود را افزایش دهید!

افزایش دایرۀ لغات یک امر بسیار بسیار ضروری است. این امر درک listening و Reading، توانایی‌های writing و Speaking و نمرۀ کلی تافل شما را در TOEFL iBTافزایش می‌دهد.

 

چگونه لغات را مطالعه کنیم؟

برای یادگیری کلماتی که در کسب موفقیت نمرۀ آزمون TOEFL iBT لازم دارید، فعالیت‌های زیر را انجام دهید.

 

 • کارتها یا دفترچه یادداشت لغات درست کنید. هر متد مطالعه، فوایدی دارد. کارت‌های لغات به‌آسانی جا به جا می‌شوند. می‌توانید کلماتی که یاد می‌گیرید را در قسمت رو و کلماتی که از قبل می‌دانید را در قسمت پشت کارت بنویسید. می‌توانید کارت ها را در جیب خود حمل کنید و در هر مکان و زمانی که می‌خواهید آن‌ها را مطالعه کنید. دفترچه یادداشت کلمات همۀ کلمات شما را باهم و یک جا نگه می‌دارد. بعضی دانش‌آموزان برای اینکه بتوانند صفحات را به جلو و عقب ورق بزنند،  از صفحات برگهای در بند یا فولدر Due-tang استفاده می‌کنند. بقیۀ دانشجویان کتاب‌هایی با سایز کوچک تا متوسط که به‌راحتی قابل‌حمل هستند را ترجیح می‌دهند. 

اینکه چه متدی را می‌پسندید، کاملاً به شما بستگی دارد.

 • مرور 2000 کلمه در General Service List یا GSL : با جستجوی آنلاین این قسمت پیدا می‌شود. شما احتمالاً با کلمات پرتکرار آشنا خواهید شد. هر کلمۀ ناآشنا  را در کارت لغات یا دفترچه یادداشت کلمات یادداشت کنید. آن‌ها را یاد بگیرید. درست‌کردن فلش‌کارت با کلماتی بر یک طرف آن و ترجمه آن به زبان خودتان در طرف دیگر کار، یک روش بسیار موثر و سریع است.
 • از روش مطالعۀ شخصی (self_study) برای کلماتی که در کارت‌های آنلاین AWL یافت می‌شود، استفاده کنید.

 

7. به زندگی خودتان نظم بدهید تا بتوانید به‌طور موثر مطالعه کنید.

 • یک محیط جذاب و راحت را در خانه درست کنید. آمادگی آزمون TOEFL iBT
 • یک جدول مدیریت زمان بکشید و آن را به صورت برجسته‌ای در محیط مطالعه خود قرار دهید، برای یادآوری اینکه شما چگونه می‌توانید از بهترین زمان خود به‌نحو احسن استفاده کنید. این شامل زمان‌های تکالیف خانه، مرور مهارت‌ها، مطالعۀ کلمات و مطالعۀ مستقل در چهار حوزۀ مهارت (Writing, Reading, Speaking, Listening) می‌باشد. آمادگی آزمون TOEFL iBT
 • برای اینکه یادداشت‌های خود درباره بخش‌های Reading, Speaking, writing و Speaking را منظم نگه دارید، یک دفترچه یادداشت یا دفتر کلاسور تهیه کنید.
 • به‌صورت منظم مطالعه کنید. حداقل چهار روز در هفته. تحقیقات نشان می‌دهد که مطالعۀ منظم در یک مدت طولانی، خیلی بیشتر از سپردن و چپاندن همه چیز به دقایق آخر امتحان مفید خواهد بود.
 • مرورکردن را وارد زمان مطالعه خود کنید. برای مثال، برای یک ساعت و نیم مطالعه کنید سپس تکالیف معمول را انجام دهید.

 

8. سلامت باشید و تعادل سبک زندگی خود را حفظ کنید.

زمان آزمون تافل چهار ساعت و نیم است، و شما برای ارائه بهترین عملکرد خود، نیاز دارید تا در وضعیت بدنی مطلوبی باشید.

 • غذای سالم بخورید.
 • چندین تمرین بدنی انجام دهید.
 • خوب بخوابید.
 • زمانی را برای آرامش‌خاطر صرف کنید.
 • زمانی را با دوستان و خانواده بگذرانید.

آمادگی آزمون TOEFL iBT 

9. وبسایت تافل(TOEFL) را بازدید و مشاهده کنید: www.ets.org/TOEFL

 • با کلیک‌کردن در For Test Takers  اطلاعات زیادی را دربارۀ تست متوجه  می‌شوید: تست مبتنی بر کامپیوتر، Internet based test
 • در این مرحله مشابه، در تور آنلاین ارائه فلش آموزنده شرکت کنید که یک نمای کلی از امتحان و اطلاعات دقیقی در مورد هر چهار مرحله را فراهم می‌کند.
 • اطلاعات مهم را از مراجع دانلود مانند ,TOEFL IBT tips اطلاعات تافل و بیانیه ثبت‌نام دانلود کرده یا بخوانید.
 • بر روی لینک TOEFL TV برای اتصال به کانال یوتیوب TOEFL TV کلیک کنید. از اساتید و زبان‌آموزان و دانشجویان کمک بگیرید.
 • برای ملحق‌شدن به جامعه آنلاین تافل به‌وسیلۀ ایجاد نام کاربری و پسورد، شرکت در قسمت‌های بحث تافل، خرید آزمون عملی آنلاین وثبت‌نام آنلاین، لینک مناسب را دنبال کنید.

 

 10. راجع‌به مطالعه‌تان خلاق باشید

 • یک ویدئو را در کانال یوتیوب TOEFL TV خودتان یا بهعنوان قسمتی از پروژه کلاس آپلود کنید.
 • یک وبلاگ را با کلاستان یا خودتان شروع کنید.
 • یک حساب شبکه آنلاین اجتماعی باز کنید و با دوستان خود در کلاس به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.
 • یک بازی لغت برای خودتان یا برای گروه مطالعاتی خود درست کنید.
 • یک پروژه تحقیقاتی شخصی به وسیلۀ خودتان یا با یک شریک انجام دهید. برای مثال، ارائه پاورپوینت برای ارائه در کلاس ایجاد کنید.
 • برای لذت‌بردن از زمان مطالعه خودتان، به سبک‌های مطالعه خودتان عمیق‌تر فکر کنید.
 • به خودتان بعد از مطالعه پاداش بدهید. برای مثال، به آهنگ موردعلاقه‌تان گوش کنید.

تماس با کارشناسان تافل iBT آکادمی بین المللی دید

برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره تدریس خصوصی تافل ibt و دوره های مکالمه زبان انگلیسی ،می توانید تماس بگیرید