preloader
آزمون TÖMER چیست؟ نگاهی به آزمون TÖMER ترکی استانبولی

نگاهی به آزمون TÖMER 

آزمون TÖMER برای ارزیابی سطح زبان ترکی استانبولی به‌عنوان یک مهارت زبان خارجی است. TÖMER مخفف Turkish and Foreign Languages Research and Application Center است. هدف این آزمون، تدریس اصولی زبان ترکی استانبولی به افراد خارجی است.

آزمون TÖMER شامل 5 بخش می‌باشد و با کامپیوتر اجرا می‌شود. این تست مهارت‌های نوشتاری، گفتاری، خواندن، نوشتن و گرامر زبان‌آموزانی را می‌سنجد که قصد دارند زبان ترکی استانبولی را به‌عنوان زبان دوم یاد بگیرند. در صورت موفقیت متقاضی آزمون TÖMER، مدرکی درحد سطح متقاضی به او اعطا می‌شود که در اکثر دانشگاه‌های ترکیه اعتبار داشته و دانش‌پژوه می‌تواند تحصیلات دانشگاه خود را از این طریق شروع کند. هدف TÖMER آموزش زبان‌های ترکی استانبولی به افرادی است که قصد دارند در فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، تحقیق، کاربردی داشته باشند و به انتشار مقالات و کتاب‌های آکادمیک مشغول باشند.


مرکز آمادگی آزمون TÖMER 

با همکاری SSAAO، آزمون ورودی دانشگاه ترکیه‌ای (TÖMER)، و مرکز آمادگی آزمون (TÖMER)، به‌زودی در منطقه کردنشین عراق نیز دایر می‌شود.


سطوح آزمون TÖMER

سطح A1 آزمون تومر:

این سطح نمایلن‌گر این است که فرد می‌تواند نیازهای پایه‌ای و اولیه خود را با موضوعات روزانه‌ای برآورده کند که برای همه آشناست. فردی که این سطح آزمون TÖMER را دارد به‌راحتی می‌تواند خود را به همه معرفی کند. اگر با او با سرعت پایین به زبان ترکی استانبولی مکالمه شود، به‌راحتی می تواند با شما ارتباط برقرار کند.


سطح A2 آزمون تومر:

فرد دارای این سطح می‌تواند با استفاده از اصطلاحات ساده درباره اشیا و موضوعات اطراف خود صحبت کند. او همچنین می‌تواند با جملات ساده درباره خود و شرایط زندگی‌اش با شما صحبت کند.


سطح B1 آزمون TÖMER:


فردی که این سطح از آزمون TÖMER را دارد قادر است متون پیچیده‌ای را درباره موضوعات مورد علاقه خود بخواند و توجه شود. فرد قادر است جملات نیمه‌پیچیده درباره اتفاقات روزمره خود بسازد و به‌راحتی صحبت کند.


سطح B2 آزمون تومر:

فرد قادر است جملات پیچیده را بفهمد. زبان‌آموز می‌تواند اصطلاحاتِ مربوط به رشته تخصصی‌اش را بفهمد و درباره آن‌ها صحبت کند. او همچنین می‌تواند با سلاست کامل و با سرعت بالا درباره موضوعات مختلف صحبت کند. مکالماتی  باجزئیات بسیاری می‌تواند داشته باشد.


سطح C1 آزمون تومر :

فرد می تواند متون طولانی و پیچیده را درک کند و خلاصه مطالب را تهیه کند. فرد بدون نیاز به درنگ، با کلمات پیچیده می تواند منظور خود را روان و سریع بیان کند. فرد از این زبان ترکی استانبولی، می تواند در زندگی اجتماعی و حرفه ای یا آموزش استفاده کند. او می تواند در مورد مسائل پیچیده به روشی راحت، برنامه ریزی شده و با جزئیات صحبت کند.


سطح C2 آزمون تومر:

فرد بدون هیچ مشکلی می‌تواند تقریباً هر چیزی را که می‌خواند درک کند. او می‌تواند اطلاعات مکتوب یا کلامی به دست‌آمده از منابع مختلف را خلاصه کرده و در مورد این موضوعات نظرات شفافی را بدهد. فردی که این سطح است می‌تواند عقاید خود را به سرعت، بسیار روان و بسیار واضح بیان کند. آنها می‌توانند جزئیات را با موضوعات پیچیده متمایز کرده و انتقال دهند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون TÖMER و تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی ، لطفا با شماره‌های 02122040853 | 02122040877تماس بگیرید.


Scroll to Top